چگونه در 13 به در از کرونا در امان باشیم؟

در تاریخ 31 دسامبر سال 2019 نوع جدیدی از عفونت ویروس کرونا در چین به ثبت رسید که در مدت کوتاهی در سراسر جهان گسترش یافت و زندگی همه ما را تحت تأثیر قرار داد. گسترش سریع بیماری و تاکنون ناشناخته ماندن این واقعیت برای بشر، منجر به ظهور و انتشار اطلاعات مختلف گردید. با این حال، بسیاری از آنها حاوی اطلاعات غلط هستند و می توانند خطرناک باشند. لذا، بسیار مهم است که فقط از منابع تأیید شده و معتبر استفاده شود. اپلیکیشن دکترآنلاین مدافون همواره در تلاش است تا جدیدترین و معتبرترین اطلاعات روز پزشکی را درباره ویروس کرونا با شما به اشتراک بگذارد. در این مقاله از مدافون درباره راه های جلوگیری از ابتلا به کرونا در 13 به در صحبت خواهیم نمود. چرا که حفظ سلامت شما از بزرگترین دغدغه های ما در تیم مدافون می باشد. پس تا انتها همراه مدافون باشید.

راه های جلوگیری از ابتلا به کرونا

انتقال ویروس کرونا می تواند به روش های مختلفی اتفاق بیفتد. برای محافظت از خود و دیگران در برابر شیوع ویروس کرونا مراحل زیر را دنبال کنید:

واکسن بزنید.

اولین اقدام برای محافظت از خود و اطرافین در روز طبیعت، تزریق واکسن کرونا می باشد. حتما سه دز واکسن خود را سر تایم اصلی تزریق نمایید. با اینکار از خود و اطرافیانتان محافظت می کنید. چرا که به گفته وزارت بهداشت و درمان کشور، متاسفانه بیش از ۸۵ درصد از بیمارانی که جان خود را از دست می دهند، واکسن کرونا تزریق نکرده اند و واکسینه نشده اند. اگر این سوال برایتان پیش آمده است که دز سوم واکسن کرونا چی بزنیم؟ در این مقاله از مدافون به سوال شما پاسخ داده ایم.

فاصله مناسب را رعایت نمایید.

طبیعیست که در 13 به در، همه ی افراد تمایل به خرج از منزل و گذراندن روز خود در طبیعت می باشند. از این رو تمامی پارک ها و مکان های گردشگری در این روز دچار ازدحام جمعیت می شوند. سعی کنید حداقل 1 متر از دیگران فاصله بگیرید و حدالامکان از حضور در فضاهای شلوغ و سر بسته خودداری نمایید. زیرا خطر ابتلا به COVID-19 در فضاهای شلوغ و با تهویه ناکافی که افراد آلوده مدت زمان طولانی را با هم در مجاورت می گذرانند بیشتر است.

از الکل و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید.

در روز 13 به در پیش از استفاده از لوازم عمومی، حتما سطح آن را با مواد ضدعفونی کننده یا الکل ضدعفونی کنید.

همچنین دقت داشته باشید تمامی سطوح به ویژه سطوحی که مرتباً لمس می شوند، مانند: دستگیره درها، شیرها و صفحه نمایش تلفن را مرتبا تمیز و ضدعفونی کنید.

چگونه در 13 به در از کرونا در امان باشیم؟

ماسک بزنید.

ماسک ان ۹۵ بهترین ماسک استاندارد برای استفاده است و در طول روز می توان از آن استفاده کرد. دقت داشته باشید که روز 13 به در حتما از ماسک استفاده نمایید. ماسک را هنگام بازی، تفریح و یا گردش حتما روی صورت خود نگه دارید. با این کار در صورت مواجهه با فردی ناقل، از خود محافظت خواهید کرد.

برای استفاده صحیح از ماسک:

اطمینان حاصل کنید که ماسک شما بینی، دهان و چانه شما را بپوشاند.

قبل و بعد از درآوردن ماسک و بعد از لمس کردن آن در هر زمانی دست های خود را تمیز کنید.

وقتی ماسک خود را برمی دارید، آن را در یک کیسه پلاستیکی تمیز بیاندازید و سپس به سطل آشغال بیاندازید.

دست های خود را بشویید.

در روز طبیعت مرتبا دست های خود را با آب و صابون بشویید و در صورت عدم دسترسی به آب، دست های خود را با الکل ضدعفونی نمایید. این کار میکروب هایی را که ممکن است روی دست شما باشد، از جمله ویروس ها، از بین می برد.

جلوی دهان و بینی خود را بگیرید.

هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با آرنج خم یا دستمال کاغذی بپوشانید. دستمال استفاده شده را بلافاصله در یک سطل دربسته بیندازید و دستان خود را بشویید. با این کار از پخش شدن ویروس ها جلوگیری می کنید و تا حد زیادی به کاهش میزان شیوع بیماری های ویروسی از جمله کرونا کمک می کنید.

حد الامکان از غذاهای آماده استفاده نکنید.

دقت داشته باشید در روز طبیعت حدالامکان غذای موردنیاز خود را از منزل به همراه ببرید. تجمع در فضای بسته رستوران ها در روز طبیعت، احتمال شیوع کووید19 را افزایش می دهد.

ویروس کرونا چگونه گسترش می یابد؟

در حال حاضر، محققان می‌دانند که ویروس کرونا از طریق قطرات و ذرات ویروس منتشر شده در هوا هنگام تنفس، صحبت کردن، خنده، آواز خواندن، سرفه یا عطسه فرد مبتلا منتشر می‌شود. قطرات بزرگتر ممکن است در عرض چند ثانیه به زمین بیفتند، اما ذرات عفونی ریز می توانند در هوا باقی بمانند و در مکان های سرپوشیده، به ویژه جاهایی که افراد زیادی جمع شده اند و تهویه ضعیفی وجود دارد، جمع شوند. به همین دلیل است که استفاده از ماسک، بهداشت دست و فاصله گذاری فیزیکی برای پیشگیری از COVID-19 ضروری است.

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.6 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 2571

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.