روانپزشک

دکتر مریم موسیوند

دکتر مریم موسیوند

روانپزشک
دکتر محبوبه گلشاهی

دکتر محبوبه گلشاهی

روانپزشک

دکتر سروین ساغرنیا

روانپزشک

دکتر سارا صادقی پور

روانپزشک
دکتر الهام اسماعیلی

دکتر الهام اسماعیلی

روانپزشک
دکتر رضا محسنی بندپی

دکتر رضا محسنی بندپی

روانپزشک

دکتر بهاره رضائی

روانپزشک
دکتر آلاله بهرامیان

دکتر آلاله بهرامیان

روانپزشک

متخصص اعصاب و روان

مشاوره روانپزشکی آنلاین

در مدافون، در هر ساعتی از شبانه روز، می توانید مشاوره روانپزشکی داشته باشید.

روانپزشک کیست؟

متخصص اعصاب و روان یا همان روانپزشک، پزشک متخصصی است که پس از پایان تحصیلات پزشکی عمومی، وارد تخصص اعصاب و روان شده و پس از پایان تحصیلات خود به درمان بیماری ها و اختلالات روانی می پردازند.

یک روانپزشک به درمان بیماری های روانی می پردازد.

در اپلیکیشن مدافون شما می توانید با روانشناس آنلاین مشاوره بگیرید. در مشاوره روانپزشکی مدافون، شما می توانید به صورت متنی، ارسال تصویر و ویدئو با روان پزشک مشاوره کنید و یا با روانپزشک مورد نظر، تماس بگیرید.

چه اختلالات روانی نیاز به درمان دارند؟

 • اختلالات اضطرابی، دلشوره، اضطراب، وسواس، اضطراب فراگیر، هراس از جمع، اختلال وسواس فکری عملی، اختلال هراس، فوبیا و اختلال اضطراب اجتماعی
 • اختلالات روانی، روان پریشی دوقطبی، اختلال استرسی بعد از حادثه، شیزوفرنی، اختلال اسکیزوفرنی عاطفی
 • اختلالات شبه جسمی، روان تنی، علائم گوارشی بدون دلیل مشخص، دردهای بی علت و..
 • اختلالات روانی در کودکان و نوجوان یا سالمندان
 • اعتیاد و مصرف موارد مخدر، وابستگی به الکل، اختلال روان پریشی در اثر مصرف مواد  و…
 • اختلالات جنسی مانند کاهش میل جنسی و انواع اختلالات هنگام رابطه جنسی، مشکل در ارضای جنسی و…
 • اختلال خلقی، افسردگی یا غمگینی شدید، ناامیدی، پرخاشگری
 • اختلالات شناخت، اختلال یادگیری،کم توجهی، بیش فعالی، خوانش پریشی، نقص حافظه و تمرکز، زوال عقل (دمانس) و…
 • اختلالات خواب، اختلال خوردن، بی خوابی های شدید، کابوس، پرخوابی، فلج خواب و…
 • اختلال شخصیت، شخصیت مرزی، شخصیت خود شیفته، اختلال شخصیت پارانوید

تفاوت روانپزشک و روانشناس در چیست؟

در کنار شاخه روانپزشکی، شاخه روانشناسی به درمان و رفع اختلالات روانی، افسردگی، اضطراب، وسواس و… می پردازد. در رشته روانشناسی، ابتدا یک دوره چهارساله سپری می شود که مدرک کارشناسی روانشناسی در این مرحله دریافت می شود، سپس یک دوره دو ساله کارشناس ارشد روانشناسی و سپس یک دوره 4-5 ساله که منجر به دریافت دکترای روانشناسی می گردد.

از آنجایی که روانپزشک در رشته پزشکی تحصیل کرده است، می تواند در صورت نیاز برای رفع بیماری های روانی داروی مناسب را تجویز کند. بنابر این در بیماری هایی همچون اسکیزوفرنی، افسردگی شیدایی و اختلال دوقطبی و… که نیاز به تجویز دارو است، روانپزشک می تواند داروی مناسب را برای بیمار تجویز کند.

اما روانشناس اغلب با بیماری های روانی سرو کار ندارد بلکه با مددجویانی سروکار دارد که برای مشکلات افسردگی، اعتماد به نفس، وسواس و… ممکن است نیاز به مشاوره داشته باشند. در صورتی که روانشناس تشخیص دهد که نیاز به درمان دارویی است، مددجو را به روانپزشک ارجاع می دهد. 

روان شناس با بررسی و گوش دادن به آنچه مددجو درباره وضعیت روحی روانی خود، شرح می دهد، به بررسی و رفع اختلالات موجود می پردازد.

روان‌پزشک و روانپزشک آنلاین تنها اجازه‌ی انجام دارودرمانی و روان‌شناس تنها اجازه‌ی روان‌درمانی دارد. بنابراین خوب است که در صورت بروز مشکلات روحی، ابتدا به روانشناس مراجعه کرده و در صورت نیاز و تشخیص وی، به روانپزشک مراجعه نمایید.

در مدافون می توانید با بهترین روانشناسان کشور نیز مشاوره روانشناسی آنلاین داشته باشید.

روانپزشک از چه روشی برای درمان استفاده می کند؟

یک روانپزشک با بررسی وضعیت بالینی بیمار، معاینه وضعیت روانی، تصویربرداری عصبی، MRI، آزمایش خون، نوار مغز و … به بررسی وضعیت بیمار می پردازد تا بتواند وجود و شدت وجود علائم را مشخص کند.

روان پزشک آنلاین ممکن است برای بررسی وضعیت بیمار از تست هایی مانند تست افسردگی، تست اضطراب،  اختلال خلق و خو، اختلال شخصیت  و تست روانپریشی و… استفاده کند.

پس از بررسی وضعیت بیماری، روانپزشک ممکن است از دارودرمانی استفاده کند. داروهای روانپزشکی، شامل داروی ضدافسردگی، آرامبخش، تعدیل کننده اعصاب و روان و محرک ها استفاده کند.

گاهی ممکن است روانپزشک برای درمان از روش های غیردارویی مانند تحریک عمیق مغزی، شوک درمانی، جراحی روانی و… نیز استفاده کند.

هزینه ویزیت آنلاین توسط متخصص مغز و اعصاب چه قدر است؟

در اپلیکیشن مدافون، هزینه مشاوره روانشناسی و مشاوره روانپزشکی، توسط مشاور مورد نظر تعیین می گردد. کمترین میزان هزینه مشاوره روانپزشکی در مدافون 24000 تومان است.

بهترین متخصص اعصاب و روان

بهترین روانپزشک کشور کیست؟

شاید شما هم به دنبال بهترین روانپزشک کشور یا بهترین متخصص مغز و اعصاب در شهر خود باشید. خوب است بدانید که در مدافون، شما می توانید از بهترین روانپزشکان کشور، بدون نیاز به مراجعه حضوری، مشاوره روانپزشکی آنلاین دریافت کنید. کافی است به اپلیکیشن مدافون مراجعه کرده و روانپزشک مورد نظر خود را انتخاب کرده و با وی مشورت کنید.

یک روانپزشک خوب باید این ویژگی ها را داشته باشد:

 • تحصیلات و تحقیقات بیشتر در زمینه مغز و اعصاب برای مثال دارا بودن بورد تخصصی
 • تجربه کاری بیشتر
 • دقت و بررسی دقیق شرح حال بیمار
 • مطالعه و آشنایی با  جدیدترین روش های درمان
 • همکاری با جمعی از روانشناسان و مددکاران در تیم خود

علاوه بر این در مدافون روانپزشکان، بر اساس چهار معیار، سریع ترین پاسخگویی، بیشترین امتیاز و بیشترین پاسخگویی به سوالات قابل طبقه بندی هستند.

در مدافون شما می توانید بر اساس اینکه نیاز به مشاوره روانپزشکی فوری دارید یا خیر، هزینه مشاوره آنلاین برای شما چه قدر اهمیت دارد، نظرات سایر کاربران چه قدر برایتان مهم است و… بهترین روانپزشک را انتخاب کرده و با چت آنلاین یا مشاوره روانپزشکی آنلاین درمان شوید.

در مدافون روانپزشکان آنلاین، با چراغ سبز روشن پاسخگوی سوالات روانپزشکی شما هستند، این پزشکان تا 2 ساعت پس از شروع چت پاسخگوی سوالات پزشکی شما هستند. سایر متخصصان اعصاب و روان،در بازه زمانی مشخص شده در پروفایل خود به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند و اکثرا تا چند روز پس از ارسال سوال، می توانید درباره همان سوال پزشکی با همان پزشک در ارتباط باشید.

در مشاوره روانپزشکی آنلاین و تلفنی، شما می توانید حداکثر تا نیم ساعت با پزشک مورد نظر خود گفتگوی تلفنی داشته باشید.

برای بررسی بیشتر سوابق هر متخصص اعصاب و روان در مدافون، شما می توانید پروفایل پزشک مورد نظر را مطالعه کرده، نظر سایر بیماران را نیز مطالعه کنید.  تحصیلات، دانشگاه محل تحصیل، سوابق علمی و تحصیلی هر پزشک در پروفایل پزشکان در مدافون، مشخص است. با مراجعه به این پروفایل شما می توانید بهترین پزشک را بیابید.

در صورتی که برای استفاده از اپلیکیشن مدافون نیاز به راهنمایی دارید، با پشتیبانی مدافون تماس حاصل فرمایید.

 

همین الان می تونی با یک روانپزشک مشاوره کنی!

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.