دکتر روماتولوژی

دکتر مرضیه عسیس

دکتر مرضیه عسیس

فوق تخصص روماتولوژی

دکتر روماتولوژی کیست؟

دکتر روماتولوژی، پزشکی است که پس از پایان تحصیلات پزشکی عمومی، ابتدا مدرک تخصصی در زمینه داخلی یا اطفال دریافت کرده و سپس در فوق تخصص روماتولوژی تحصیلات خود را ادامه داده است. یک پزشک روماتولوژی دارای مجور طبابت و درمان در زمینه آرتروز و سایر بیماری های مفاصل، رباط، تاندون، ماهیچه ها و استخوان است.

یک فوق تخصص روماتولوژی در زمینه های زیر می تواند به درمان بیماری بپردازد:

بیش از 100 نوع بیماری روماتیسمی وجود دارد که یک متخصص روماتولوژی می تواند به درمان آن بپردازد. بخشی از این بیماری ها، بیماری های خودایمنی سیستمیک است که در آن سیستم ایمنی بدن به بدن فرد حمله می کند. این منجر به التهاب در مناطقی از بدن می شود که نیازی به آن نیست و مشکلاتی مانند درد ، تورم و آسیب اندام را ایجاد می کند. این بیماری ها می توانند در هر قسمتی از بدن مانند چشم ها، پوست، اعصاب، کلیه ها، ریه ها، قلب و سایر اندام های داخلی به وجود آید. همه بیماری های خود ایمنی سیستمیک می توانند باعث التهاب مفاصل یا آرتروز شوند. بنابراین روماتولوژیست ها، متخصصان درمان این گروه از اختلالات نیز محسوب می شوند.

سوال و جواب پزشکی از دکتر روماتولوژی

همین الان از بهترین متخصص روماتولوژی در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

بیماری هایی که یک روماتولوژیست می تواند به درمان آنها بپردازد:

 • آرتروز
 • نقرس
 • میوزیت
 • روماتیسم مفصلی
 • پوکی استخوان
 • اختلالات درد اسکلتی عضلانی
 • کمردرد
 • برخی بیماریهای خود ایمنی مانند لوپوس ، سندرم آنتی فسفولیپید ، اسکلرودرمی
 • واسکولیت
 • فیبرومیالژیا
 • تاندونیت
 • بیماری شوگرن

این بیماری ها می توانند باعث درد ، تورم ، سفتی و باعث تغییر شکل مفصل شوند. یک کلمه قدیمی برای این مشکلات «روماتیسم» است. بنابراین ، روماتولوژیست پزشکی است که روماتیسم را درمان می کند.

با کمک اپلیکیشن مدافون می توانید همین الان از بهترین فوق تخصص های روماتولوژی مشاوره پزشکی دریافت کنید.

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

دکتر روماتولوژی آنلاین

همان طور که می دانید که مدافون یک اپلیکیشن دکتر آنلاین و روانشناس آنلاین است. با نصب این اپلیکیشن، شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، با دکتر روماتولوژی آنلاین سوال و جواب پزشکی انجام دهید و ویزیت آنلاین دریافت کنید.

در مدافون، مشاوره پزشکی به صورت متنی، صوتی و تلفنی امکان پذیر است. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره تلفنی دارید، پس از ثبت درخواست، پزشک مورد نظر با شما تماس گرفته و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهد. در غیر این صورت، مشاوره با پزشک به صورت متنی، صوتی و چت می باشد. در مشاوره با پزشک شما می توانید از ارسال صدا، تصویر، ویدئو و متن استفاده کنید.

چه موقع باید به متخصص روماتولوژی مراجعه کرد؟

اکثر افراد گاهی دچار درد عضلانی ، استخوانی یا مفصلی می شوند. هنگامی که درد آن طور که انتظار می رود برطرف نشد ، ممکن است نیاز به ارزیابی بیشتری باشد. در صورتی که درد مفاصل، استخوان ها یا ماهیچه ها شدید باشد و یا چند روز ادامه پیدا کند، نیاز است که به متخصص روماتولوژی مراجعه کنید.

بعضی از بیماری های روماتیسمی، در مراحل اولیه بیماری، به آسانی قابل تشخیص نیستند. یک متخصص روماتولوژی می تواند علت درد و تورم را با توجه به تحصیلات و دانش خود تشخیص دهد. تشخیص به موقع بیماری های روماتولوژی می تواند به درمان بهتر کمک کند. بعضی از اختلالات اسکلتی عضلانی، در مراحل اولیه بیماری، اگر تشخیص و درمان شود، بهترین نتیجه را به همراه دارد.

گاهی اوقات ممکن است که یک فیزیوتراپ ، کاردرمانگر ، متخصص کایروپراکتیک ، جراح ارتوپدی یا سایر متخصصان پزشکی بیمار را به یک دکتر روماتولوژی معرفی کنند. بعضی افراد هم در صورت داشتن بیماری خودایمنی یا روماتیسمی در خانواده، نیاز است که به دکتر روماتولوژی مراجعه کنند.

در شرایطی هم پس از بهبود علائم و نشانه های بیماری، ممکن است که مجددا علائم بیماری عود کند. در چنین شرایطی مراجعه به متخصص ارتوپدی ضروری است.

تشخیص بیماری های روماتسیم، گاهی پیچیده و چالش برانگیز است. یک دکتر روماتولوژی، نیاز دارد که تاریخچه پزشکی بیمار را به دقت بررسی کرده تا بتواند سرنخ هایی برای علت مشکل پیدا کند.

متخصص روماتولوژی از روش هایی مانند آزمایش خون، تصویربرداری (اشعه ایکس ، سونوگرافی ، سی تی اسکن ، MRI) یا سایر آزمایشات برای تشخیص بیماری استفاده می کند.

درمان بیماری های روماتولوژی شامل دارودرمانی، ارجاع به فیزیوتراپ یا کاردرمانگر، ارجاع به متخصصان دیگر یا انجام تزریق مفصل-تاندون باشد.

مشاوره متخصص روماتولوژی

سوال از دکتر روماتولوژی

در صورتی که قصد دریافت ویزیت آنلاین از دکتر روماتولوژی دارید، خوب است که این موارد را مورد توجه قرار دهید:

 • آزمایش های انجام شده، نتایج آزمایش های اشعه ایکس، سونوگرافی، MRI و نسخه های قبلی. شما می توانید این موارد را به راحتی به صورت فایل تصویر یا پی دی اف در اپلیکیشن مدافون، برای پزشک مورد نظر ارسال کنید.
 • توضیحاتی درباره داروهای مصرفی به همراه دوز مصرف آنها برای پزشک به صورت صدا یا متن ارسال کنید.
 • اگر حساسیست دارویی خاصی دارید با دکتر روماتولوژی در میان بگذارید.
 • اگر سابقه خانوادگی بیماری های خود ایمنی در شما وجود دارد، حتما با پزشک متخصص درمیان بگذارید.
 • مشکالت احتمالی پزشکی، جراحی های انجام شده، رژیم غذایی، ورزش، سابقه اجتماعی و… خود را به صورت وویس یا متن برای دکتر خود در مدافون ارسال کنید.

 

دکتر روماتولوژی رایگان

هدف اپلیکیشن مدافون، توسعه خدمات پزشکی برای همه افراد است که همه افراد در هر کجای کشور بتوانند به بهترین پزشکان و متخصصان دسترسی داشته باشند.

جهت مشاوره با متخصص روماتولوژی آنلاین در مدافون می توانید با پزشک مشاوره متنی (چت) یا مشاوره تلفنی داشته باشید. مشاوره پزشکی در مدافون رایگان نیست و دکتر روماتولوژی رایگان در مدافون فعالیت نمی کند. هر چند مشاوره پزشکی آنلاین در مدافون به مراتب هزینه کمتری نسبت به ویزیت حضوری پزشک دارد.

کمترین هزینه ویزیت آنلاین دکتر روماتولوژی در مدافون 40000 تومان است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 3

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.