دکتر چشم پزشک

دکتر محمدمهدی صدوقی

دکتر محمدمهدی صدوقی

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه
دکتر علیرضا یزدانی ابیانه

دکتر علیرضا یزدانی ابیانه

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص قرنیه
دکتر عباس زارع مقدم

دکتر عباس زارع مقدم

جراح و متخصص چشم، فوق تخصص ویتره و رتین
دکتر زهرا مهاجرنژاد

دکتر زهرا مهاجرنژاد

جراح و متخصص چشم
دکتر حسین ملازم

دکتر حسین ملازم

متخصص چشم

چشم پزشک آنلاین

سوال و جواب پزشکی از دکتر چشم پزشک

همین الان از بهترین متخصص چشم در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

سوال از چشم پزشک

چشم پزشک یا ophthalmologist پزشک متخصص است که پس از پایان دوره 7 ساله تحصیلات پزشکی عمومی، تخصص چشم پزشکی را ادامه می دهد. یک متخصص چشم پزشکی با شخصی که بینایی سنجی انجام می دهد  (اپتومتریست) متفاوت است. بیماران برای درمان انواع بیماری های مرتبط با چشم و بینایی به دکتر چشم مراجعه می کنند.

یک متخصص چشم، تمام بیماری ها و اختلالات مربوط به چشم و بینایی را درمان می کند. چشم پزشک، عمل جراحی چشم و تجویز عینک یا لنز را انجام می دهد تا مشکلات بینایی را اصلاح کند. برخی چشم پزشکان هم به کارهای تحقیقاتی در زمینه علل و درمان بیماری های چشم و اختلالات بینایی می پردازند. گاهی اوقات چشم پزشکان ممکن است تشخیص دهند که بیماری مورد نظر مستقیما به چشم مربوط نمی شود و بیمار را به پزشک دیگری ارجاع دهند.

در مدافون بیش از 400 پزشک آنلاین در 40 تخصص مختلف فعالیت می کنند.

فوق تخصص چشم پزشکی

برخی از چشم پزشکان در زمینه بیماری های خاص چشم تخصص دارند. در صورتی که چشم پزشک تحصیلات فوق تخصص را سپری کند در زمینه هایی مانند ویتره و رتین یا قرنیه، شبکیه، گلوکوم، اطفال و…به طبابت می پردازد.

این آموزش و دانش اضافی یک چشم پزشک را آماده می کند تا از شرایط پیچیده تر یا خاص در مناطق خاصی از چشم یا در گروه خاصی از بیماران مراقبت کند.

در کنار متخصصان و فوق تخصصان چشم پزشکی، اپتومتریست ها فعالیت می کنند. آنها لنز تجویز می کنند و شماره مورد نیاز عینک را تعیین می کنند. یک اپتومتریست، معاینات چشم، بینایی سنجی، تجویز و توزیع لنزهای اصلاحی، تشخیص برخی ناهنجاری های چشمی و تجویز داروها برای بیماری های خاص چشم را انجام می دهند.

مشاوره با چشم پزشک در زمان مناسب

به یاد داشته باشید، بدون داشتن بینایی سالم، کار کردن، بازی کردن، رانندگی و حتی تشخیص چهره می تواند مشکل باشد. عوامل مختلفی می تواند بر دید سالم اثر بگذارد، مانند فشار خون بالا و یا دیابت. اگر در خانواده شما فردای مبتلا به بیماری چشمی باشد، شما را مستعد ابتلا به مشکلات بینایی می کند.

در صورتی که به دکتر چشم پزشک دسترسی ندارید و یا به دلیل کرونا، از مراجعه به مطب چشم پزشکی و یا مراکز درمانی خودداری می کنید، می توانید از مدافون کمک بگیرید.

انواع بیماری های چشمی

بیماری های چشمی که توسط چشم پزشکان بررسی و درمان می شود شامل این موارد هستند:

 • پیرچشمی
 • دوربینی و نزدیک بینی
 • آستیکماتیسم
 • آب مروارید
 • فشار چشم
 • مگس پرانی چشم
 • تنبلی چشم

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

وظایف یک دکتر چشم پزشک

وضعیت یک دکتر چشم پزشک شامل این موارد است:

 • ویزیت بیمار و ارائه مشاوره
 • تشخیص و درمان بیماری های مربوط به بینایی و چشم
 • تجویز قطره های چشمی و دارو
 • در صورت نیاز مشورت با سایر متخصصان
 • انجام عمل جراحی
 • نظارت بر وضعیت عمل جراحی

متخصص چشم خوب

دکتر چشم پزشک خوب

یکی از چالش های پیش رو برای بیماران، انتخاب یک پزشک خوب یا چشم پزشک خوب است. در صورتی که به دنبال چشم پزشک خوب در تهران، شیراز یا اصفهان و… هستید خوب است بدانید که با مدافون، شما از هر نقطه از کشور به بهترین پزشکان و فوق تخصص های چشم پزشکی به صورت آنلاین دسترسی دارید.

به این ترتیب دیگر نیاز نیست برای مشاوره با یک چشم پزشک، به مطب چشم پزشک مراجعه کنید. در اپلیکیشن دکتر آنلاین مدافون، شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز حتی در ایام تعطیل، با دکتر چشم، مشاوره پزشکی داشته باشید. در این روش مشاوره شما می توانید به صورت تلفنی و یا متنی باشد.

در مشاوره تلفنی با چشم پزشک، پس از ثبت درخواست تماس ، شما مدارک پزشکی خود را برای چشم پزشک مورد نظر ارسال کرده و پزشک مورد نظر حداکثر تا یک ساعت پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته و به صورت تلفنی به درخواست شما رسیدگی می کند.

برای یافتن یک چشم پزشک خوب در مدافون راه های زیادی وجود دارد:

چشم پزشک آنلاین

اگر به نظر شما یک چشم پزشک خوب، متخصصی است که در سریع ترین زمان ممکن به سوال پزشکی شما پاسخ دهد، می توانید با استفاده از فیلترهای بالای صفحه، پزشکان را بر اساس مدت زمان پاسخگویی مرتب سازی کنید.

اگر شما فکر می کنید یک چشم پزشک آنلاین خوب، دکتری است که بیماران قبلی وی رضایت بیشتری از وی دارند، می توانید پزشکان چشم پزشک را بر اساس بیشترین امتیاز یا بیشترین پاسخگویی مرتب سازی کنید.

اگر فکر می کنید بهترین چشم پزشک، پزشکی است که کمترین حق ویزیت آنلاین را دارد، می توانید پزشکان را بر اساس کمترین قیمت مرتب سازی کنید.

با این حال یک چشم پزشک خوب شخصی است که

 • می تواند وضعیت سلامت چشم و بینایی را به خوبی تشخیص دهد.
 • تحصیلات آکادمیک و تکمیلی بیشتری در حوزه ریه دارد، برای مثال دارای بورد تخصصی باشد.
 • دسترسی به وی راحت است.
 • حق ویزیت مناسبی دارد.
 • شنونده خوبی است و به دقت به وضعیت بیمار توجه می کند.
 • برای تشخیص و درمان وقت می گذارد.
 • وجدان کاری بالایی دارد.
 • بیماران قبلی وی از او رضایت دارند.
 • طوری برخورد می کند که بیمار بتواند به آسانی سوالات خود را مطرح سازد.
چشم پزشک رایگان

در صورتی که به دنبال مشاوره با چشم پزشک رایگان هستید، باید بدانید که متاسفانه در مدافون چشم پزشک رایگان فعالیت نمی کند. در صورتی که این شرایط وجود داشت که بتوانیم با دکتر چشم پزشک رایگان همکاری داشته باشیم، حتما برای رفاه حال کاربران خود، این کار را انجام می دادیم اما متاسفانه، با راه اندازی امکان مشاوره چشم پزشکی رایگان، تعداد سوالات بسیار زیاد می شود و چشم پزشک مورد نظر فرصت پاسخگویی به این سوالات را پیدا نمی کند.

با اینکه مدافون، یک اپلیکیشن دکتر آنلاین رایگان نیست، با این حال هزینه مشاوره با چشم پزشک در مدافون، بسیار کمتر از یک ویزیت حضوری است. با استفاده از مشاوره متنی و آنلاین با دکتر چشم، شما در هزینه رفت و آمد نیز صرفه جویی می کنید.

کمترین هزینه ویزیت آنلاین چشم پزشک در مدافون 24000 تومان است.

 

متخصصان آنلاین چشم پزشکی در اپلیکیشن مدافون به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما هستند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.9 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1000

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.