متخصص طب سالمندان

دکتر شیما رئیسی

دکتر شیما رئیسی

متخصص طب سالمندان

دکتر طب سالمندان آنلاین

طب سالمندی یا طب سالمندان رشته ای است که بر مراقبت های بهداشتی و پزشکی از سالمندان تمرکز دارد و هدفت آن، ارتقا و بهبود سلامت سالمندان با پیش گیری و درمان بیماری های افراد مسن است. این رشته از رشته های جدید است که از سال 1391 در کشور و در دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران تدریس می شود. این رشته در کشور انگلستان، ابداع شده است.

هدف اصلی رشته طب سالمندان، تربیت نیروی انسانی متخصص و متبحر در ابعاد مختلف پزشکی – اجتماعی – روانپزشکی سالمندان است.

متخصص طب سالمندان، در واقع در یک رشته تخصصی بالینی پزشکی تحصیل می کند و با کسب دانش، مهارت و نگرش لازم، در جهت پیشگیری،ارزیابی، تشخیص، درمان و پیگیری بیماریهای سالمندان اقدام می کنند.

همان طور که می دانید بدن سالمندان با از نظر فیزیولوژیکی با بدن بزرگسالان متفاوت است بنابراین سالمندان به طبی متفاوت، روش های درمان، سبک زندگی متفاوتی نیاز دارند. هدف دکتر طب سالمندان، فراهم کردن شرایطی برای داشتن یک دوره سالمندی بهتر است.

از طرف دیگر اکثر سالمندان، همزمان درگیر چند بیماری به طور همزمان با هم هستند، تظاهرات بیماری در آنها ممکن است مبهم و غیر اختصاصی باشد و این موضوع کار متخصصان طب سالمندان را پیچیده تر می کند.

متخصصان این رشته، یک بیمار را از نظر ابتلا به همه بیماری‌های زمینه‌ای احتمالی، بررسی و غربالگری کرده و ضمن ارزیابی داروهای مصرفی و با در نظر داشتن تداخل‌های دارویی، نسخه جامع‌تری برای درمان سالمند تجویز می‌کند تا وی بتواند پس از درمان بیماری، دوباره به اجتماع و سطح فعالیت قبلی خود برگردد و خانه نشین نشود.

سوال از دکتر سالمندان

همین الان از بهترین متخصص طب سالمندان در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

دکتر سالمندان

دکتر طب سالمندان آنلاین کیست؟

همان طور که می دانید مدافون، یک اپلیکیشن دکتر آنلاین و روانشناس آنلاین است. در اپلیکیشن مدافون، شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل، با پزشکان متخصص در رشته های مختلف مشورت کنید.

یکی از رشته های تخصصی در اپلیکیشن مدافون، متخصص طب سالمندان است. پزشکان این رشته، آماده سوال و جواب پزشکی به صورت متنی و تلفنی هستند. برای ارسال سوال برای پزشکان مدافون، ابتدا مدافون را دانلود و نصب کنید. سپس پزشک مورد نظر را انتخاب کرده، حق ویزیت آنلاین را دریافت کرده و سوال خود را ارسال کنید.

در مدافون حداقل هزینه مشاوره با متخصص طب سالمندان، 20000 تومان است.

سوال از دکتر آنلاین طب سالمندان

آیا مشاوره با متخصص طب سالمندان در مدافون رایگان است؟

هدف مدافون فراهم کردن امکان دسترسی آسان همه افراد جامعه به خدمات پزشکی و روانشناسی باشد. چنین امر مهمی به صورت رایگان امکان پذیر نمی باشد. در واقع مشاوره پزشکی و روانشناسی در مدافون، رایگان نیست. اما مشاوره آنلاین در این اپلیکیشن به مراتب کم هزینه تر، آسان تر و در دسترس تر از مشاوره پزشکی حضوری است.

در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن مدافون، نیاز به راهنمایی و پشتیبانی داشتید می توانید با بخش پشتیبانی به شماره 09202145523 تماس حاصل فرمایید.

 

دکتر طب سالمندان
مشکلات پزشکی دوران سالمندی

عمده ترین اختلالات دوران سالمندی که در افراد مسن ظاهر می شود موارد شامل بی حرکتی، بی ثباتی، بی اختیاری ادراری و اختلال در عقل یا حافظه است.

سارکوپنی، کاهش توده عضلانی با افزایش سن، نقش مهمی در بی ثباتی، بی حرکتی و ناتوانی در جمعیت سالمندان دارد. اختلال بینایی و کم شنوایی از مشکلات مزمن شایع در میان افراد مسن است.

مشکلات شنوایی می تواند منجر به انزوای اجتماعی ، افسردگی و وابستگی شود زیرا فرد دیگر نمی تواند با افراد دیگر صحبت کند، تماس تلفنی داشته باشد و در معاشرت های ساده ای مانند صحبت با شخص در بانک یا فروشگاه شرکت کند. مشکلات بینایی می تواند موجب افتادن و شکستگی در بدن سالمندان شود. این اختلال همچنین می تواند موجب مصرف نادرست داروهای مختلف شود.

متخصصان آنلاین طب سالمندان در اپلیکیشن مدافون به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما هستند.

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.1 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 4512

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.