تفاوت سرما خوردگی و آلرژی

علائم کرونا و سرماخوردگی

همانطور که می دانید، سرماخوردگی نوعی بیماری ویروسی می باشد. زیرا بیش از 200 نوع ویروس وجود دارند که می توانند منجر به سرماخوردگی گردند. در این مقاله از مدافون، به بررسی تفاوت های میان سرما خوردگی و آلرژی خواهیم پرداخت.

درباره آلرژی بیشتر بدانید.

تفاوت علائم آلرژی و سرماخوردگی

سرماخوردگی و آلرژی در علائم خود تفاوت هایی را دارند که برخی از این تفاوت ها عبارتند از:

سرفه

همانطور که میدانید، سرفه اغلب در بیماری سرماخوردگی مشاهده می شود و اکثر افرادی که درگیر آلرژی می گردند، دچار سرفه نمی شوند. البته بایستی گفت که در برخی مواقع، با تحریک راه هوایی مخصوصا در افرادی که زمینه آسم آلرژیک دارند، در آلرژی نیز سرفه را مشاهده خواهیم کرد. اما در بیشتر مواقع سرفه علامت بیماری سرماخوردگی می باشد.

تب

تب نوعی علامت اختصاصی برای سرماخوردگی می باشد و عموما در آلرژی مشاهده نمی شود.

سردرد و بدن درد

سر درد و بدن درد اصولا در آلرژی نمایان نمی شوند و نشان دهنده بیماری سرماخوردگی می باشند.

جهت مشاوره با دکتر میرسجاد موسوی پزشکی عمومی مدافون، کلیک کنید.

کاهش شدت بیماری

با توجه به تحقیقات انجام شده، بیماری سرماخوردگی پس از 7 الی 10 روز بهبود می یابد و هرچه به روزهای پایانی بیماری نزدیک شویم، شدت بیماری کاهش می یابد.

این در صورتی است که آلرژی مدت زمان درمان خاصی نداشته و هر زمان که فرد به ماده حساسیت زا یا آلرژن نزدیک شود، علائم در او شدت میابد.

آبریزش بینی

آبریزش بینی در بیماری سرماخوردگی، معمولا به صورت غیر شفاف و به رنگ های زرد و یا سبز می باشد. این درحالیست که آبریزش بینی در آلرژی کاملا بی رنگ است.

خارش چشم

این علامت معمولا در آلرژی نمایان می شود و ارتباطی با سرماخوردگی ندارد.

جهت دریافت مشاوره از دکتر امیر بهنام خوارزمی، متخصص ریه، آسم و آلرژی کلیک کنید.

ضایعات پوستی

ضایعات پوستی ممکن است که در برخی از سرماخوردگی ها علی الخصوص سرماخوردگی های کودکان نمایان شود. اما به طور کلی ضایعات و قرمزی های پوستی از علائم و نشانه های آلرژی می باشد.

شباهت کووید 19 با آلرژی

در حال حاضر علائم کووید 19 که نوعی بیماری تنفسی است، ترکیبی از علائم سرماخوردگی و آلرژی می باشد. برای مثال آبریزش بینی شفاف ، خارش گلو و گلودرد مختصر از علائم کرونا می باشد از این رو توصیه می شود در این روزهای پایانی سال که به بهار نزدیک میشویم، این علائم را به دقت مورد بررسی قراردهیم و به موقع نوع و شدت بیماری را تشخیص دهیم.

جهت دریافت مشاوره در زمینه کرونا، کلیک کنید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 412

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.