متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

دکتر مجتبی خیرخواه

دکتر مجتبی خیرخواه

متخصص کاردرمانی و توانبخشی
دکتر محمد احمدی دستگردی

دکتر محمد احمدی دستگردی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر آنلاین

دکتر آیدین حیدری

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر امیرحسین یزدانی

دکتر امیرحسین یزدانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سارا محسن الحسینی

دکتر ساراسادات محسن الحسینی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر مریم السادات مرتضویان بابکی

دکتر مریم السادات مرتضویان بابکی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
ولی ولی زاده

ولی ولی زاده

کاردرمانگر
دکتر مطلب حیدری

دکتر مطلب حیدری

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

دکتر طب فیزیکی و توانبخشی آنلاین

سوال و جواب پزشکی از دکتر طب فیزیکی و توانبخشی

همین الان از بهترین متخصص طب فیزیکی در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی کیست؟

هدف یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی  افزایش و بازگرداندن توانایی عملکردی و کیفیت زندگی برای افرادی است که دارای اختلالات جسمی هستند. این اختلالات یا ناتوانی ها ممکن است در عملکر مغز، اعصاب، استخوان ها، نخاع، تاندون ها، مفاصل، ماهیچه ها، رباط ها و… باشد. پزشکی که در این زمینه تحصیلات خود را به پایان رسانده است به عنوان دکتر طب فیزیکی شناخته می شود. برخلاف سایر تخصص های پزشکی که بر درمان پزشکی متمرکز هستند ، اهداف پزشک توانبخشی، حداکثر کردن استقلال بیماران در فعالیت های روزمره، به حداکثر رساندن عملکرد و بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

بیماران و مراجعه کنندگان یک متخصص طب فیزیکی ممکن است از نوزادان گرفته تا سالمندان باشند. دکتر طب فیزیکی، دارای طیف وسیعی از دانش و اطلاعات در زمینه سیستم اسکلتی عضلانی ، عصبی ، روماتولوژی و سیستم قلبی عروقی دارند. همان طور که گفته شد، هدف تخصص طب فیزیکی و توانبخشی، افزایش و بازگرداندن توانایی عملکردی و کیفیت زندگی برای افراد دارای نقص جسمی، آسیب جسمی یا معلولیت است.

آموزش تخصص طب فیزیکی و توانبخشی از سال 1361 در ایران در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد.

بیمارانی با مشکلات و بیماری های زیر ممکن است به یک متخصص طب فیزیکی مراجعه کند:

 • آسیب نخاعی
 • آسیب مغزی
 • سکته مغزی
 • پارکینسون
 • مولتیپل اسکلروزیس
 • فلج اطفال
 • سوختگی
 • معلولیت های حرکتی
 • ام اس
 • مشکلات اسکلتی
 • آسیب های ارتوپدی
 • فلج مغزی
 • درد و اختلال عملکرد ستون فقرات
 • آسیب های شغلی و سندرم های بیش از حد استفاده
 • نقص عضو
 • مدیریت درد ناشی از فشار
 • سکته قلبی
 • نارسایی قلبی
 • مدیریت اسپاسم و درد مزمن

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی آنلاین

در اپلیکیشن مدافون شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، حتی نیمه های شب، ایام تعطیل و…با دکتر متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مشاوره پزشکی داشته باشید.

در مدافون، مشاوره پزشکی توانبخشی به دو صورت متنی و تلفنی می باشد.

در مشاوره تلفنی با دکتر توانبخشی، شما می توانید ابتدا مدارک پزشکی خود را در اپلیکیشن ارسال کرده و سپس پزشک مورد نظر با شما تماس گرفته و پاسخ لازم را ارائه می کند. در این نوع مشاوره شما نیم ساعت فرصت دارید تا پرسش های خود را از پزشک مورد نظر بپرسید.

در مشاوره متنی با دکتر طب فیزیکی، شما می توانید سوال خود را به صورت متن، تصویر، صدا و ویدئو برای پزشک مورد نظر ارسال کنید. در مشاوره متنی (چت) در صورتی که پزشک مورد نظر آنلاین باشد، در همان لحظه به سوال پزشکی شما پاسخ می دهد و در صورتی که در لحظه آنلاین نباشد، در بازه زمانی مشخص شده در پروفایل خود به سوال پزشکی شما پاسخ می دهد.

حداقل هزینه مشاوره با دکتر طب فیزیکی در مدافون، 20000 تومان است.

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

متخصص طب فیزیکی از چه روش هایی برای درمان استفاده می کند؟

دکتر طب فیزیکی از روش های مانند ورزش درمانی، دارو درمانی، فیزیوتراپی و کاردرمانی، تزریق تخصصی ستون فقرات، طب سوزنی، بیوفیدبک، درمان های دستی، تزریق در مفاصل و بافت نرم، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، پرولوتراپی، ازن درمانی، تزریق بوتاکس و… برای درمان استفاده می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با پزشکان آنلاین طب فیزیکی در مدافون در تماس باشید.

برای چه درمان هایی به متخصص ارتوپدی یا طب فیزیکی باید مراجعه کرد؟

همان طور که می دانید در اپلیکیشن مدافون در 30 رشته مختلف می توانید از پزشکان و روانشناس های آنلاین، مشاوره پزشکی و روانشناسی دریافت کنید.

یکی از این تخصص های متخصص ارتوپدی است. خوب است بدانید که در مواردی که بیماری یا آسیب نیاز به جراحی یا گچ گیری دارد، لازم است که به متخصص ارتوپدی مراجعه شود و در صورتی که مشکلات مربوط به آسیب مفصلی، تاندون، عضلات و استخوان مثل آرتروز مفاصل و …نیاز به جراحی نداشته باشد، به هر دو متخصص می توان مراجعه کرد.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

مشاوره طب فیزیکی و توانبخشی

همان طور که گفته شد با اپلیکیشن مدافون شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز و از هر کجای کشور با متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مشاوره کنید. با مشاوره پزشکی از راه دور، دیگر فرقی نمی کند که شما در تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرج و یا هر شهر دیگری باشید. کافی است مدافون را دانلود و نصب کرده و سوال پزشکی خود را بپرسید.

برای پیدا کردن بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، می توانید در اپلیکیشن مدافون پزشکان را بر اساس 4 ویژگی سریع ترین پاسخگویی، بیشترین امتیاز، بیشترین پاسخگویی و کمترین قیمت مرتب سازی کنید.

به این ترتیب، در صورتی که به دنبال دریافت فوری جواب سوال خود هستید با استفاده از گزینه سریع ترین پاسخگویی، می توانید مرتب سازی را انجام دهید.

 در صورتی از نظر شما یک دکتر طب فیزیکی خوب، حق ویزیت آنلاین کمتری دارد، می توانید با استفاده از فیلتر کمترین قیمت، پزشکان را بر اساس قیمت مرتب سازی کنید.

در صورتی که نظر بیماران قبلی پزشک برای شما اهمیت دارد، می توانید پزشکان را بر اساس بیشترین امتیاز و بیشترین پاسخگویی مرتب سازی کنید.

کمترین هزینه مشاوره پزشکی با دکتر متخصص طب فیزیکی در مدافون، 20000 تومان است.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی رایگان

اگر به دنبال مشاوره پزشکی رایگان با دکتر طب فیزیکی هستید، خوب است بدانید که متاسفانه در مدافون دکتر رایگان طب فیزیکی و توانبخشی فعالیت نمی کند. از آنجایی که یکی از اهداف مدافون، ایجاد دسترسی عادلانه برای همه افراد جامعه به خدمات مشاوره پزشکی و روانشناسی است، بسیار دوست داشتیم که می توانستیم مشاوره رایگان توانبخشی در مدافون داشته باشیم اما متاسفانه چنین امری امکان پذیر نیست. چرا که از طرفی حجم سوالات رایگان در این زمینه بسیاز زیاد است و امکان پاسخگویی به همه آنها وجود ندارد و از طرف دیگر، پزشکان نیز تمایلی به این نوع خدمات ندارند.

با این حال در مدافون در مناسبت های مختلف، اعیاد، سالگرد تاسیس و… تخفیف های ویژه برای مشاوره پزشکی و روانشناسی ارائه می شود. با ثبت شماره تماس و یا آدرس ایمیل خود در فرم زیر، می توانید از این تخفیف ها مطلع شوید.

ورود شماره تماس

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 0

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.