مشاوره دارویی

دکتر بهروز احمدی وادقانی

دکتر بهروز احمدی وادقانی

داروساز
دکتر مریم نوحی

دکتر مریم نوحی

داروساز
دکتر ایمان جلالی

دکتر ایمان جلالی

داروساز
دکتر فائزه السادات فیض آبادی

دکتر فائزه السادات فیض آبادی

داروساز
دکتر هلیسا یوسفی

دکتر هلیسا یوسفی

داروساز

داروساز کیست؟

هزاران سال است که مردم از گیاهان، برگ ها و سایر مواد طبیعی به عنوان دارو استفاده می کنند. ولی تاریخچه فعالیت داروسازی به شکل امروزی آن به قرن نوزدهم برمی گردد.

داروساز، متخصصی است که در نحوه صحیح استفاده، مصرف، ارائه و نگهداری دارو تخصص دارد. یک دکتر داروساز در داروخانه بیماران را با نحوه صحیح استفاده از دارو آشنا کرده و به آنها درباره عوارض جانبی احتمالی مصرف دارو اطلاع می دهد. متخصص داروسازی، نسخه هایی را که توسط پزشکان تجویز شده است را در اختیار بیمار قرار می دهند.

دکتر داروساز همچنین در زمینه تحقیق و تولید داروهای جدید نیز می تواند فعالیت کنند. داروسازها به جز در داروخانه در کارخانجات تولید دارو، مراکز تحقیقاتی، بیمارستان ها و… مشغول به کار هستند.

یک دکتر داروساز، داروهای تجویز شده را در اختیار بیمار قرار می دهد و درباره دوز صحیح دارو، عوارض جانبی احتمالی آن، نحوه مصرف دارو به بیمار اطلاع رسانی می کند. مهم تر آنکه یک داروساز باید اطمینان حاصل کند که یک دارو با داروی دیگر تداخل دارویی ندارد و مصرف آن برای بیمار خطری ندارد. بخشی از فعالیت های پزشک داروساز نیز مربوط به محصولات بهداشتی، آرایشی، تجهیزات پزشکی خانگی و… می شود.

یک متخصص داروسازی، با گذراندن 6 سال تحصیل در رشته داروسازی به عنوان داروساز می توانند مشاوره دارویی و به سوالات دارویی پاسخ بدهد.

مشاوره دارویی آنلاین

همین الان از بهترین داروساز های کشور در مدافون سوال داروییخودت رو بپرس!

داروساز آنلاین

ارائه مشاوره دارویی آنلاین یکی از خدمات پزشکی- سلامت در مدافون است. شما در مدافون می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، حتی در ایام تعطیل از داروسازهای آنلاین در مدافون، مشاوره دارویی دریافت کنید و درباره تداخل داروها، دوز مصرف، داروی جایگزین و… مشورت کنید.

برای این منظور کافی است که اپلیکیشن مدافون را نصب کرده (برو به صفحه دانلود مدافون) سپس در لیست داروسازهای مدافون، داروساز مورد نظر خود را انتخاب کرده و سوال خود را بپرسید. علاوه بر مشاوره دارویی در مدافون می توانید در کلیه زمینه های پزشکی و روانشناسی، مشاوره آنلاین دریافت کنید.

مشاوره دارویی در مدافون به دو صورت متنی و تلفنی انجام می شود.

در مشاوره با داروساز آنلاین به صورت متنی، شما در هر ساعتی از شبانه روز می توانید سوالات دارویی خود را به صورت متن، تصویر، صدا و ویدئو برای داروساز مورد نظر خود ارسال کنید. در صورتی که داروساز مورد نظر شما در لحظه آنلاین باشد، در همان زمان با شما چت کرده و به سوالات دارویی شما پاسخ می دهد. در صورتی که وی در همان لحظه آنلاین نباشد، در بازه زمانی مشخص شده در پروفایل خود، به سوال شما پاسخ می دهد.

در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره تلفنی دارویی داشته باشید، می توانید در مدافون از بهترین داروسازهای کشور، مشاوره تلفنی دریافت کنید. در این نوع مشاوره، در بازه زمانی حداکثر یک ساعته، متخصص داروسازی مورد نظر با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه می کند.

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

وظایف شغلی یک داروساز

یکی از دلایل دریافت مشاوره دارویی، پاسخ به سوالات دارویی بیماران است. توضیح اینکه هر دارویی که استفاده می شود برای چه چیزی استفاده می شود، چگونه باید مصرف شود و در طول دوره مصرف چه عوارضی ممکن است داشته باشد را یک داروساز برای بیمار توضیح می دهد.

تحویل داروهای مورد نیاز اشخاص یکی دیگر از وظایف شغلی متخصصان دارویی است. آنها داروهایی که پزشک متخصص تجویز کرده است را در اختیار بیمار قرار می دهد.

راهنمایی در خصوص انواع واکسن ها مانند واکسن آنفولانزا، واکسن آبله مرغان و… می تواند توسط یک مشاور دارویی و داروساز انجام شود.

در موارد بیماری های خفیف، بریدگی های جزئی  و… نیز یک داروساز می تواند در انتخاب داروهای روتین به شماره مشاوره دهد.

داروسازهای آنلاین مدافون به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات دارویی شما هستند!

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.2 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 3589

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.