سوال پزشکی درباره کرونا (کووید 19)

دکتر رایگان کرونا

در صورتی که شما هم در خصوص ویروس کرونا سوال پزشکی دارید و با توجه به ریسک خروج از خانه، نمی دانید سوال پزشکی تان را از چه کسی بپرسید، می توانید به لینک دکتر آنلاین کرونا در مدافون مراجعه کرده و از  پزشک آنلاین کرونا رایگان در مدافون، دکتر الناز منصوری سوال خود را رایگان بپرسید

پزشکانی که می توانید برای سوالات پزشکی درباره کرونا به صورت آنلاین از آنها سوال بپرسید:


علاوه بر این پزشکان سایر متخصصان آنلاین مدافون نیز پاسخگوی سوالات پزشکی شما در خصوص کرونا هستند.

در ادامه بخشی از پاسخ پزشکان مدافون در خصوص بیماری کرونا را می بنید.

 

تب در کودکان در دوران کرونا

پسر 8 ماهه من ، بدون سابقه بیماری خاصی، دو روز هست که تبش 37.3 هست و با استامینوفن هم پایین نمی آید. بسیار هم زودرنج شده است. ممکن هست کرونا باشد؟

پاسخ دکتر محمدرضا عبدالصالحی، فوق تخصص عفونی کودکان :

سلام البته تب خفیف هست. کرونا علامت متفاوتی دارد. اگر علائم دیگری ندارد و تب بیشتر از 3 روز طول بکشد، باید کودکتان ویزیت شود.

مشاوره انلاین پزشکی با دکتر محمدرضا عبدالصالحی، فوق تخصص عفونی کودک.

 

مقاله دکتر مریم برومند متخصص کودکان درباره کرونا در کودکان را بخوانید.

 

 

اقدام به بارداری در دوران کووید 19

آیا منطقی هست در این شرایط باردار شدن؟ دخترم 4 سال و نیم هست و اگر شرایط عادی بود حتما اقدام می کردم. ولی الان نمی دونم منطقی هست یا نه و اگر منطقی هست چه کارهایی باید انجام بدم؟

 پاسخ فاطمه ملائک؛ کارشناس مامایی :

سلام بارداری شرایط ویژه ای است.  سیستم ایمنی مادر باردار برای حفظ جنین، پایین می آید و جزو گروه های پرخطر در برابر بیماری های واگیر قرار می گیرد. نظر اساتید بر این است که در شرایط کرونا اقدامی صورت نگیرد و اگر اتفاق افتاد باید خیلی مراقبت صورت گیرد.

مشاوره آنلاین پزشکی با فاطمه ملائک، کارشناس مامایی.

ویدئوی دکتر فاطمه نیک پور متخصص زنان و زایمان درباره اقدامات لازم پیش از بارداری را تماشا کنید.

 

تشخیص کرونا با اسکن ریه

آیا با عکس معمولی و سی تی اسکن ریه می توان تشخیص قطعی کرونا مثبت در نظر گرفت؟

 پاسخ دکتر امیربهنام خوارزمی، متخصص ریه :

با استفاده از سی تی اسکن در صورتی که درگیری ریه به نفع کرونا باشد در کنار علائم بالینی، تشخیص کرونا گذاشته می شود، اما چنانچه درگیری ریه در سی تی کاملا به نفع کرونا نباشد از روش های مثل نمونه گیری ته حلق برای تایید یا رد بیماری استفاده می شود. بنابراین شما می توانید برای اطمینان از ابتلا یا رد بیماری به آزمایشگاه های مختلف که تست ته حلق را انجام می دهند مراجعه کنید.

 مشاوره آنلاین پزشکی با دکتر امیربهنام خوارزمی، متخصص ریه.

 

استرس ابتلا به کرونا

این روزها استرس زیادی در مورد کرونا دارم. بیشتر اطرافیان درگیر کرونا  شده اند و استرس زیادی روی من هست حس تب دارم اما نمی دانم تب دارم یا اینکه استرس این مشکل هست؟

پاسخ دکتر الناز منصوری :

حس تب مهم نیست و خود تب مهم هست، یک تب سنج تهیه کنید تا بتوانید تب خود را اندازه گیری کنیم.

نگرانی و اضطراب خوب هست اما به اندازه و در حدی که ما را فلج نکند، چون استرس زیاد، سسیستم ایمنی را  تضعیف می کند. پس سعی کنید در خانه بمانید و تماستان را با دیگران کم کنید و مرتب دست هایتان رو بشویید. از ماسک استفاده کنید. مایعات فراوان مصرف کنید، مخصوصا مایعات گرم و غذای کافی و مقوی .

 مشاوره آنلاین پزشکی با دکتر الناز منصوری، پزشک عمومی.

 

ابتلا به کرونا با گذشت دو هفته

تقریبا دو هفته پیش، من کسی را دیدم که الان تماس گرفته که کووید 19 گرفته. من روزی که دیدمش، ماسک و دستکش داشتم و فاصله را هم حفظ کرده بودم. الان نشانه ای از کرونا ندارم. ولی خیلی می ترسم .ممکن هست که کرونا گرفته باشم؟

پاسخ دکتر سرو خلیلی، پزشک آنلاین کرونا در مدافون :

نگران نباشید. استراحت کنید و مایعات فراوان استفاده کنید طوری که هر سه ساعت ادرار بی رنگ داشته باشید. رژیم غذایی پر پروتئین و سبزیجات، خواب کافی داشته باشید. موسیقی گوش بدهید تا ایمنی بدنتان بالا باشد. استرس نداشته باشید، اگر تا الان علامت نداشته اید احتمال بالا نمی گیرید. روزانه مولتی ویتامین بخورید.

 

خارش گلو، سرفه و گوش درد در کرونا

من حدود دوهفته است که خارش گلو، سرفه، گوش درد و سر درد مداوم دارم. قبلا هم حدود یک سال سرفه خشک داشتم. حساسیت به سبوس هم دارم .ممنون می شوم راهنمایم کنید.

پاسخ دکتر الناز منصوری پزشک پاسخگوی کرونا در مدافون:

از اینکه قبلا یک سال سرفه مداوم داشته اید و حساسیت به سبوس هم دارید، مشخص است سرفه های حساسیتی بوده است. اما در حال حاضر  با وجود کرونا  و وضعیت شهرهای کشور، کمتر به سمت حساسیت می رویم. اما اگر تب و تنگی نفس ندارید فقط استراحت کنید. مایعات فراوان استفاده کنید. اگر بعد از چند روز، سرفه هایتان خلط دار شد، تنگی نفس یا تب پیدا کردید باید به پزشک مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی با دکتر الناز منصوری، پزشک عمومی.

 

این مقاله به شما کمک می کند که بدانید چه طور سوالات پزشکی خود را به صورت آنلاین بپرسید.

جواب سوالت درباره کرونا رو رایگان دریافت کن 

امتیاز دهی

امتیاز: 100% - 1 نفر
100%

نفر

اطلاع از جدیدترین مطالب وب سایت

لطفا کد امنیتی را به طور صحیح وارد کنید.

شماره موبایل*
نادرست

Copyright 2018 MEDAFONE