یک رژیم غذایی آسان، سریع و سالم برای کاهش وزن، رژیم لاغری ساحل جنوبی

امروزه پیروی از یک رژیم غذایی مناسب برای رسیدن به وزن ایده آل، برای بسیاری از افراد اهمیت فراوانی دارد. در این مقاله از مدافون، رژیم لاغری ساحل جنوبی یا به انگلیسی South Beach Diet را به شما معرفی می کنیم. اگر دوست دارید که تحت نظر یک کارشناس تغذیه به وزن ایده آل خود برسید، می توانید از برترین متخصصان تغذیه در مدافون، رژیم غذایی مناسب خود را دریافت کنید.

آشنایی با متخصصان تغذیه آنلاین در مدافون

رژیم غذایی ساحل جنوبی چیست؟

رژیم غذایی ساحل جنوبی یک رژیم غذایی سریع و سالم برای کاهش وزن است که در سال 2003 توسط یک متخصص قلب و عروق ایجاد شد. این رژیم لاغری، رژیم کم کربوهیدرات هم نامیده می شود چرا که در آن، نسبت به یک برنامه غذایی معمولی کربوهیدرات کمتر و پروتئین و چربی سالم بیشتری مصرف می شود. این رژیم غذایی سخت نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رژیم لاغری تا انتهای این مقاله که به تایید آرزو محمدی، کارشناس تغذیه رسیده است، با ما همراه باشید.

یک نسخه از رژیم غذایی ساحل جنوبی، رژیم کتوژنیک است. رژیم های کتوژنیک شامل کربوهیدارتهای بسیار کمی هستند و هدفشان این است که بدن را وادار به استفاده از چربی به جای کربوهیدرات یا پروتئین کند.

حتی اگر به دنبال کاهش وزن نیستید، رژیم ساحل جنوبی یک سبک زندگی و غذا خوردن سالم است.

اگر دوست دارید درباره ویژگی های یک رژیم غذایی سالم بدانید، این مقاله را بخوانید:

ویژگی های رژیم غذایی سالم

مزایای رژیم لاغری ساحل جنوبی

  • انواع  و مقادیر غذاهای این رژیم غذایی لذت بخش است
  • موجب کاهش وزن سریع و آسان می شود
  • عادات غذایی خوب را به وجود می آورد
  • تا پایان عمر می توان به آن پایبند بود
رژیم لاغری

اگر در انتخاب این رژیم غذایی تردید دارید، برای انتخاب بهترین رژیم لاغری مناسب خود، با متخصصان تغذیه در مدافون به صورت آنلاین و فوری مشورت کن!

برو به لیست متخصصان تغذیه

جزئیات رژیم لاغری ساحل جنوبی

کربوهیدرات های پیچیده، پروتئین بدون چربی و چربی های سالمی که در این رژیم وجود دارد، آن را به یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و فیبر تبدیل کرده است. منابع غذایی کربوهیدرات های پیچیده یا به اصطلاح کربوهیدرات های خوب شامل میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، لوبیا و حبوبات است. کربوهیدرات های ساده یا کربوهیدرات های بد شامل شکر، شربت و محصولات پخته شده از آرد سفید تصفیه شده است.

در رژیم غذایی ساحل جنوبی از انواع مختلف چربی های رژیمی می توان استفاده کرد. این رژیم شخص را تشویق می کند که چربی های ناسالم را محدود کرده و در عین حال غذاهای بیشتری با چربی های تک غیراشباع سالم تر مصرف کند. رژیم غذایی ساحل جنوبی بر فواید فیبر و غلات کامل تاکید می کند و شخص را تشویق می کند که میوه ها و سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجاند.

کربوهیدرات ها

رژیم غذایی ساحل جنوبی نسبت به یک برنامه غذایی معمولی کربوهیدرات کمتری دارد، اما به اندازه یک رژیم کم کربوهیدرات سخت نیست. در یک برنامه غذایی معمولی، حدود 45 تا 65 درصد از کالری روزانه از کربوهیدرات ها تامین می شود. اگر در یک رژیم غذایی 2000 کالری در روز نیاز دارید، این مقدار حدود 225 تا 325 گرم کربوهیدرات است.

در رژیم غذایی ساحل جنوبی، می توانید تا 28 درصد کالری روزانه خود را از کربوهیدرات ها (حدود 140 گرم کربوهیدرات در روز) دریافت کنید. یک رژیم سخت کم کربوهیدرات ممکن است مصرف کربوهیدرات را به 20 تا 100 گرم در روز محدود کند.

در این مقاله فاطمه حق شنو، کارشناس تغذیه به معرفی انواع رژیم های لاغری پرداخته است.

ویژگی های انواع رژیم های لاغری

ورزش

رژیم غذایی ساحل جنوبی در طول زمان تکامل یافته است و اکنون ورزش را به عنوان بخش مهمی از سبک زندگی توصیه می کند. رژیم غذایی ساحل جنوبی می گوید که ورزش منظم متابولیسم را افزایش می دهد و به جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند.

رژیم لاغری ساحل جنوبی

مراحل رژیم غذایی ساحل جنوبی

رژیم غذایی ساحل جنوبی دارای سه مرحله است:

فاز 1. این مرحله دو هفته ای برای از بین بردن هوس خوردن غذاهای سرشار از قند و نشاسته های تصفیه شده برای شروع سریع کاهش وزن طراحی شده است. تقریباً تمام کربوهیدرات ها از جمله ماکارونی، برنج، نان و میوه را از رژیم غذایی خود حذف می کنید. شما نمی توانید آب میوه یا الکل بنوشید. روی خوردن پروتئین بدون چربی مانند غذاهای دریایی، مرغ بدون پوست، گوشت گاو بدون چربی و محصولات سویا تمرکز می کنید. همچنین می‌توانید سبزیجات پرفیبر، لبنیات کم‌چرب و غذاهای حاوی چربی‌های سالم و غیراشباع از جمله آووکادو، آجیل و مغزها را مصرف کنید.

فاز 2. این مرحله کاهش وزن طولانی مدت است. شما شروع به اضافه کردن برخی از غذاهایی که در مرحله 1 ممنوع بودند، مانند نان های سبوس دار، ماکارونی سبوس دار، برنج قهوه ای، میوه ها و سبزیجات دیگر می کنید. شما در این مرحله می مانید تا زمانی که به وزن هدف خود برسید. در این مرحله باید مشخص کنید قصد چه مقدار کاهش وزن را دارید. بعد به اندازه میزان کاهش وزنتان مدت زمانی که باید از برنامه غذایی این رژیم پیروی کند مشخص می‌شود. شما با پیروی از این رژیم حدودا هفته‌ای یک کیلو گرم کم می‌کنید. پس اگر ۲۰ کیلو اضافه وزن دارید باید ۲۰ هفته از رژیم غذایی ساحل جنوبی پیروی کنید.

فاز 3. این مرحله در واقع مرحله حفظ وزن فعلی است. شما همچنان به پیروی از اصول سبک غذایی که در دو مرحله قبل یاد گرفتید، ادامه می دهید. در این فاز می توانید انواع غذاها را در حد اعتدال مصرف کنید.

منوی یک روز معمولی در رژیم غذایی ساحل جنوبی

در اینجا نگاهی به آنچه ممکن است در طول یک روز معمولی در فاز 1 رژیم غذایی ساحل جنوبی بخورید، آورده شده است:

صبحانه. صبحانه می تواند یک املت با ماهی آزاد دودی یا تخم مرغ پخته شده با اسفناج و ژامبون همراه با یک فنجان قهوه یا چای باشد.

ناهار. ناهار می تواند یک سالاد سبزیجات با ماهی یا میگو، همراه با چای سرد یا آب گازدار باشد.

شام. شام می تواند شامل ماهی تن کبابی همراه با سبزیجات کبابی و سالاد باشد.

کاهش وزن در رژیم غذایی ساحل جنوبی

رژیم غذایی ساحل جنوبی می گوید که در دوره دو هفته ای که در فاز 1 هستید، 3.5 تا 6 کیلوگرم وزن از دست خواهید داد. همچنین می گوید که لاغری بیشتر در ناحیه میانی بدنتان اتفاق می افتد. در مرحله 2، می گوید که شما احتمالاً 0.5 تا 1 کیلوگرم در هفته وزن کم خواهید کرد.

اکثر افراد تقریباً در هر رژیم غذایی می توانند وزن کم کنند، به خصوص در کوتاه مدت. مهمترین چیز برای کاهش وزن این است که چه مقدار کالری دریافت می کنید و چه مقدار کالری می سوزانید. کاهش وزن 0.5 تا 1 کیلوگرم در هفته، یک توصیه معمولی برای کم کردن وزن است. اگرچه ممکن است کند به نظر برسد، اما این سرعتی است که به احتمال زیاد به شما کمک می کند کاهش وزن خود را برای همیشه حفظ کنید.

کاهش سریع مقدار زیادی وزن می تواند نشان دهنده این باشد که به جای چربی، آب یا بافت را از دست می دهید. با این حال، کاهش وزن سریع اگر به روش درست انجام شود، می‌تواند بی‌خطر باشد. مثلا در رژیم ساحل جنوبی یک مرحله شروع برای کمک به شما برای کاهش سریع وزن وجود دارد.

در این مقاله درباره رژیم های لاغری موشکی به قلم دکتر سارا نجفی بیشتر بخوانید

انواع رژیم های لاغری موشکی

معایب رژیم لاغری ساحل جنوبی

رژیم غذایی ساحل جنوبی اگر تحت نظر یک کارشناس تغذیه و به صورت اصولی استفاده شود بی خطر است . با این حال، اگر کربوهیدرات های خود را به شدت محدود کنید، ممکن است مشکلات ناشی از کتوز را تجربه کنید. کتوز زمانی اتفاق می‌افتد که قند (گلوکز) کافی برای انرژی نداشته باشید، بنابراین بدن شما چربی‌های ذخیره شده را تجزیه می‌کند و باعث می‌شود کتون‌ها در بدن شما تجمع کنند. عوارض جانبی کتوز می تواند شامل حالت تهوع، سردرد، خستگی ذهنی و بوی بد دهان و گاهی کم آبی بدن و سرگیجه باشد.

رژیم لاغری

همین الان می تونی با کارشناسان تغذیه مدافون برای دریافت منوی رژیم غذایی ساحل جنوبی تماس گرفته ودر کوتاه ترین زمان ممکن به وزن ایده آل خودت برسی!

دریافت رژیم لاغری اختصاصی

منبع: سایت Mayo clinic

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.3 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 2567

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

  1. سلام میشه درباره فاز 2 این رژیم بیشتر توضیح بدین. منظورتون از اینکه گفتین: شما شروع به اضافه کردن برخی از غذاهایی که در مرحله ۱ ممنوع بودند، مانند نان های سبوس دار، ماکارونی سبوس دار، برنج قهوه ای، میوه ها و سبزیجات دیگر می کنیدچی هست؟ یعنی چه مقدار می توانیم از این مواد به رژیم اضافه کنیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *