13نکته مهم برای گرم کردن غذا

اگر شما هم برای گرم کردن غذا، همیشه نگران این هستید که مواد مغذی و مفید آن از بین برود، در این مقاله از مدافون، به راه هایی اشاره کرده ایم که به شما کمک می کند که کیفیت مواد غذایی بعد از سرد و گرم شدن حفظ شود. اگر منجمد کردن و یا گرم کردن دوباره غذا به درستی انجام نشود، می تواند منجر به مسمومیت غذایی شود.

13 نکته مهم برای گرم کردن غذا

اگر می خواهید درباره مسمومیت غذایی بیشتر بدانید، وارد لینک زیر شوید:

قبل از قرار دادن غذا در یخچال حداکثر 2 ساعت صبر کنید

سرد کردن غذای باقی مانده نکته مهمی است که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد. ابتدا باقی مانده غذا را بپوشانید و قبل از اینکه آن را در یخچال بگذارید، روی آن را بپوشانید و اجازه دهید که حداکثر 2 ساعت در محیط بیرون از یخچال خنک شود. غذاهای پرحجم مثل خورشت و سوپ را می توانید در ظرف کم عمق قرار دهید تا سریع تر خنک شود.

غذا را حداقل دو دقیقه در دمای 70 درجه سانتی گراد نگه دارید

غذا باید تا دمای 70 درجه سانتیگراد گرم شود و باید حداقل دو دقیقه در این دما بماند. پختن باعث می‌شود که پروتئین‌های موجود در هر باکتری شکسته شوند و میکروب‌ها در دمای 60 درجه سانتی‌گراد شروع به مردن می کنند.

غذا را یک بار گرم کنید

بهتر است باقی مانده غذا را فقط یک بار گرم کنید، بنابراین سعی کنید فقط مقدار مورد نیاز خود را گرم کنید. چندین بار گرم کردن غذا احتمال مسمومیت غذایی را افزایش وطعم و کیفیت غذا را کاهش می دهد.

غذا باید خوب گرم شود

گرم کردن دوباره غذا به معنای پختن دوباره ی آن است، نه فقط گرم کردن. غذا را در حدی گرم کنید که بخار از آن بلند شود. غذایی که گرم شده را همیشه بلافاصله سرو کنید. تاخیر در سرو غذا خطر مسمومیت غذایی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد چرا که فرصت برای رشد باکتری های مضر در غذا به وجود می آید.

قبل از گرم کردن غذا فر را گرم کنید

اگر می خواهید غذا را در فر یا گریل گرم کنید، قبل از اینکه غذا را گرم کنید، فر را گرم کنید. اگر این کار را انجام ندهید، غذا با سرعت مناسب به دمای گرم نمی رسد و این می تواند خطر مسمومیت را افزایش دهد.

غذای منجمد را با دقت یخ زدایی کنید

مواد غذایی را در دمای اتاق یخ زدایی نکنید. بهتر است غذاهای یخ زده را یک شب در یخچال بگذارید تا یخ آن باز شود، زیرا وقتی دما به بالای 8 درجه سانتی گراد می رسد، باکتری ها رشد می کنند. اگر وقتتان کم است می توانید از امکان یخ زدایی در دستگاه مایکروفر استفاده کنید.

بعضی غذاهای یخ زده را می توانید مستقیم گرم کنید

گرچه برخی از موادغذایی مثلا بوقلمون یخ زده را نباید به صورت یخ زده پخت، وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا توصیه می کند بعضی غذاها مانند خورشت ها و سوپ ها را مجددا گرم کنید. برای این کار می توانید از فر، اجاق گاز یا مایکروویو استفاده کنید. حتی می توانید این غذاها را مستقیما از حالت یخ زده گرم کنید، اما گرم کردن آن مطمئناً بیشتر از غذاهای آب شده طول می کشد. همان طور که گفته شد بررسی کنید که غذایتان به اندازه کافی داغ باشد و به صورت یکنواخت گرم شده باشد.

می توانید گوشت پخته شده را دوباره فریز کنید

پختن گوشتی که قبلا منجمد و سپس یخ زدایی شده و فریز کردن غذای جدیدی که درست کرده اید، خطری ندارد. برای مثال می توانید با مرغ یک خوراک درست کنید و آن را منجمد کرده و در روز دیگری از آن استفاده کنید. همان طور که قبلا هم گفته شد، هر غذا را فقط یک بار گرم کنید و هرگز گوشت خام را دوباره فریز نکنید.

برای نتیجه بهتر غذاهای خود را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید

غذای خود را به قطعات کوچک با اندازه های مساوی برش دهید تا سریعتر و یکنواخت تر گرم شود. تکه های بزرگ در مقایسه با تکه های کوچکتر و به اندازه لقمه، زمان بیشتری برای رسیدن به دمای ایمن دارند.

بدانید چه زمانی می توانید از فر یا مایکروفر استفاده کنید

به عنوان یک قاعده کلی همیشه از همان روشی که برای پختن غذا استفاده کردید، برای گرم کردن مجدد غذا استفاده کنید. غذاهایی مانند تخم مرغ آب پز، شیر مادر، گوشت های فرآوری شده، مرغ و سبزیجات سبز برگ را بهتر است در مایکروفر گرم نکنید. غذاهایی مانند قارچ، مرغ، سیب زمینی، اسفناج، چغندر را هرگز نباید گرم کرد.

غذا را به صورت یکنواخت گرم کنید

برای گرم کردن غذا با مایکروویو قبل از اینکه غذا را گرم کنید، آن را در بشقاب یا کاسه صاف کنید و مطمئن شوید که سرتاسر آن ضخامت یکسانی دارد. غذاهایی که تراکم مشابه دارند را با هم گرم کنید و مطمئن شوید که گرما به صورت یکنواخت به غذا می رسد.

برای حفظ رطوبت غذا از آب استفاده کنید

با اضافه کردن کمی آب در طول فرآیند گرم کردن مجدد غذا، از خشک شدن آن جلوگیری کنید. قبل از گرم کردن مجدد برنج در مایکروویو، می توانید یک تکه یخ داخل برنج بریزید. این یک راه ساده برای مرطوب نگه داشتن دانه های برنج هنگام گرم کردن است.

همیشه دستورالعمل های روی مواد غذایی را بخوانید

همیشه برچسب‌های مواد غذایی را بررسی کنید تا در صورت وجود دستورالعمل‌هایی برای گرم کردن مجدد از آنها استفاده کنید. در صورتی که دستورالعمل غذاها اجازه می دهد،در طول حرارت دادن مواد غذایی برای جلوگیری از وجود قسمت های سرد آن را هم بزنید.

در صورتی که برای گرم کردن غذا، دریافت رژیم غذایی مناسب برای لاغری، دیابت، بارداری و… نیاز به مشاوره با یک متخصص تغذیه دارید، می توانید در اپلیکیشن مدافون،در هر ساعتی از شبانه روز، به صورت تلفنی و یا چت، با کارشناسان تغذیه در تماس باشید.

منبع: سایت Love food

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.7 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 6986

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.