چند راهکار ساده برای کاهش وزن

بسیاری از افراد با وجود رعایت بسیاری از نکات کاهش وزن، در این روند موفق نیستند. در واقع با وجود رعایت اصول مختلف باز هم لاغر نمی شوند. برای کم کردن وزن خود، این نکات ساده را فراموش نکنید.

آنچه می خورید و می نوشید را ثبت کنید

برای انجام این کار می توانید از برنامه ها و وب سایت ها یا کاغذ و قلم استفاده کنید. این روش باعث می شود که در مصرف خوراکی ها زیاده روی نکنید.

نکات کاهش وزن

دندان های خود را زودتر مسواک بزنید

وقتی مسواک می زنید دیگر چیزی نمی خورید و این موضوع به کاهش وزن شما در دراز مدت کمک می کند. بنابراین وقتی شام می خورید بلافاصله مسواک بزنید تا از ریزه خواری پس از شام جلوگیری کنید.

نقاط ضعف خود را بشناسید

برخی افراد روی خوراکی های شیرین و برخی روی خوراکی های چرب یا شور، نقطه ضعف دارند. بنابراین این نقاط ضعف را بشناسید و از مصرف بی رویه خوراکی ها، پرهیز کنید. برای مثال تنقلات سالم و کم کالری را روی میز خود بچینید تا ریزه خواری ناسالم نکنید.

فعالیت های فیزیکی روزانه خود را افزایش دهید.

متخصصان توصیه می کنند هر فرد باید حداقل 5 روز در هفته به مدت 30 دقیقه فعالیت فیزیکی داشته باشد و هر چه میزان این فعالیت بیشتر باشد، افراد بهتر می توانند وزن خود را کنترل کنند. طبق تحقیقات بین 60 تا 90 دقیقه فعالیت فیزیکی روزانه بهترین روش برای کنترل وزن است.

غذاهای فیبردار را در لیست رژیم غذایی خود قرار دهید.

غذاهای فیبری، غذاهایی هستند که باید در راس رژیم غذایی باشند. این غذاها باعث افزایش متابولیسم بدن شده و دیرهضم هستند. داشتن سیستم دفع منظم هم به کاهش وزن کمک می کند.

سبزیجات را فراموش نکنید

سبزیجات را فراموش نکنید و از غذاهای بسته بندی شده و فست فود خودداری کنید.

اگر برای کاهش وزن نیاز به مشاوره با یک متخصص تغذیه دارید، در مدافون می توانید به آسانی به صورت آنلاین رژیم لاغری مناسب خود را دریافت کنید و به آسانی به وزن ایده آل خود برسید.

همین الان می خواهم رژیم لاغری آنلاین دریافت کنم.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.1 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 5269

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.