بیش فعالی جنسی در مردان

اگر فردی در روز دو تا سه بار رابطه زناشویی داشته باشد، آیا بیش فعالی جنسی محسوب می شود؟ تعریف علمی بیش فعالی جنسی عبارت است از اینکه، بیمار علی رغم داشتن رابطه جنسی بسیار زیاد، حتی 15 تا 20 بار در روز هیچ گاه به ارضای جنسی نمی رسد. در مواردی که شخصی دارای میل جنسی زیادی است و ممکن است چندین بار رابطه زناشویی در طی روز داشته باشد، آن را بیش فعالی جنسی محسوب نمی کنیم و حالت بیماری ندارد.

در مباحث روانپزشکی، بیش فعالی جنسی را جز اختلالات رفتاری و بیماری های خطرناک طبقه بندی می کنند. این افراد دچار مشکل عدیده شغلی و خانوادگی می شوند و ممکن است حتی مشکلات و مزاحمت جنسی برای دیگران ایجاد کنند .

در بیش فعالی جنسی دو ویژگی مشخص وجود دارد. بیمار

  1. برای انجام رابطه جنسی احساس اجبار می کند. یعنی دچار یک احساس روانی غیرقابل کنترل برای داشتن رابطه جنسی می شود.
  2. هر چه قدر هم که رابطه جنسی برقرار می کند دچار احساس ارضای رابطه جنسی نمی شود.

تحقیقات نشان داده است که مشغله زیاد، درگیری فکری، کار و مشغله زیاد و کار جسمی، اثر سو بر عملکرد جنسی مردان دارد و موجب کاهش میل جنسی مردان می شود.

متخصص روانپزشکی آنلاین

اگر برای مشکل بیش فعالی  جنسی نیاز به مشاوره با روانپزشک دارید، همین الان در مدافون می توانید با بهترین روانپزشکان کشور مشاوره آنلاین داشته باشید.

مشاوره آنلاین روانپزشکی

علل و عوامل بیش فعالی جنسی در مردان

بیش فعالی جنسی در مردان یک مورد اکتسابی است و برخی عوامل مستعدکننده برای ابتلا به آن وجود دارند. بیش فعالی جنسی، شروع تدریجی دارد و اگر در ابتدا، جلوی آن را گرفته شود، قابل کنترل است و بیمار به حالت بحرانی نمی رسد.

بیماری آلزایمر

یکی از دلایل ابتلا به این بیماری، بیماری آلزایمر است. همین امر سبب شده است که در مراکز نگهدای سالمندان این مورد بسیار زیاد دیده شود.

بیماری پارکینسون

در بعضی از بیماران مبتلا به پارکینسون، از داروهایی استفاده می شود که موجب ابتلا به بیش فعالی جنسی می شود.

صرع، غش و یا تشنج

صرع در مراکزی از مغز که وظیفه کنترل اعمال جنسی را بر عهده دارد، می تواند سبب بیش فعالی جنسی شود.

مصرف برخی داروها

برخی داروها که ترکیب دوپامین است می تواند موجب این مشکل شود.

عمل جراحی بر روی مغز و نخاع

انجام برخی عمل های جراحی بر روی مغز می تواند موجب شود که به بخش هایی از مغز که مربوط به اعمال جنسی است آسیب وارد شده و شخص دچار این حالت شود.

استرس و اضطراب

برخی مردان برای مقابله با استرس و اضطرابی که به آن مبتلا می شوند، دچار بیش فعالی جنسی می شوند.

قرار گرفتن در معرض سو استفاده جنسی در کودکی

تحقیقات نشان داده است که افرادی که در کودکی مورد آزار و اذیت جنسی و یا حتی فیزیک قرار گرفته اند، ممکن است در آینده دچار بیش فعالی جنسی شوند.

بیش فعالی جنسی مردان

عوارض بیش فعالی جنسی

بیشتر مشکلاتی که افراد دچار بیش فعال جنسی تجربه می کنند، مشکلات اجتماعی هستند. از دست دادن شغل، خانواده ، ایجاد مزاحمت برای دیگران، ابتلا به بیماری های آمیزشی خطرناک، آسیب زدن به شریک جنسی در حین رابطه جنسی از مشکلاتی است که این بیماران با آن درگیر هستند. بعضی از این بیماران با آسیب زدن یا آسیب دیدن خودشان در حین رابطه جنسی دچار ارضا می شوند.

درباره سردمزاجی در زنان چه می دانید؟ مقاله زیر را مطالعه کنید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سردمزاجی در زنان

زنگ خطر ابتلا به بیش فعالی جنسی

اگر شخصی برای برقراری رابطه جنسی احساس اجبار و فوری دارد و نمی تواند برای برقراری رابطه جنسی صبر کند تا در زمان مناسب انجام شود، زنگ خطری است برای شخص. این مورد می تواند نشانه ای باشد بر شروع بیش فعالی جنسی. در این هنگام، حتما برای بررسی مشکل با یک سکس تراپیست، در تماس باشید.

درباره انواع اختلالات جنسی در مردان چه می دانید؟ در مقاله زیر اطلاعات مفیدی در این زمینه خواهید یافت.

سوالات بیش فعالی جنسی

آقای دکتر همسرم بعد از 12 سال زندگی به من می گوید که تو سردمزاج هستی. دائم فیلم های مستهجن می بیند و اعتیاد دارد. خسته شدم. لطفا من را راهنمایی کنید.

تحقیقات نشان داده است که عده ای از مردان برای تجربه رابطه زناشویی بهتر در دام اعتیاد می افتند. هیچ منبع علمی وجود ندارد که نشان دهد با مصرف مواد مخدر، رابطه جنسی بهبود می یابد. به یاد داشته باشید که در رابطه جنسی دو طرف موثر هستند. رابطه جنسی یک رابطه عمل و عکس العمل است. حتما شخصی که در دام اعتیاد افتاده، نتوانسته نیازهای جنسی اش را در آن رابطه برطرف کند. ممکن است این عدم ارضا ناشی از خود فرد یا شریک جنسی او باشد. ما به دنبال مقصر نباید باشیم و باید سعی کنیم که او از دام اعتیاد خارج شود. تماشای فیلم های مستهجن هم کمکی به حل این مشکل نمی کند. استفاده از مواد مخدر و تماشای فیلم های مستهجن نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه موجب کاهش میل جنسی هم می شود.

مشاوره خانواده آنلاین

در مدافون، امکان مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین و تلفنی در هر ساعتی از شبانه روز وجود دارد.

آشنایی با روانشناس های مدافون

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.1 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 526

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

این مقاله توسط تیم تحریریه مدافون تهیه شده است. مقالات این وب سایت پس از تهیه توسط پزشکان و روانشناسان بررسی و تایید می شود. با این حال به یاد داشته باشید که این مقالات صرف جهت آگاهی و افزایش معلومات شما تهیه شده است.
برای درمان حتما به پزشک یا روانشناس مراجعه نمایید. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره پزشکی و روانشناسی به صورت آنلاین دارید، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی مشاوره آنلاین روانشناسی
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *