وعده های دروغین پیش از ازدواج

ازدواج ناسالم

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. من دختری 29 ساله هستم که حدود 9 سال است وارد رابطه با پسری 30 ساله شده ام. در ابتدا قصدی برای ازدواج وجود نداشت ولی پس از گذشت چند سال تصمیم برای ازدواج قطعی شد. پس از قطعی شدن این قضیه، مسئله را با خانواده خودم درمیان گذاشتم ولی ایشون هر بار به بهانه های مختلف شبیه فوت اقوام، مریضی برادر و یا مادر این موضوع را به تعویق انداخته اند.

اما این را هم بگوییم که هرگز با من رفتار بد و دور از ادبی نداشتن و همیشه در مشکلات و سختی های بزرگ خانوادگی دلسوزانه کنارم بودند. این مسئله به همین روال پیش میرفت تا این اواخر دو مرتبه بدون هیچ دلیل خاصی تماس هاشون رو به مدت چند روز متوالی با بنده قطع کردند و زمانی هم از ایشان توضیح می خواستم نادیده می گرفتند. دفعه اول به واسطه گری مادر بنده به رابطه بازگشتند و دلیل کاملا غیر منطقی مانند: مسائل و مشکلات خانوادگی داشتند. این بار نیز تنها با فرستادن یک پیامک و متهم کردن بنده به 10 دقیقه دیر پاسخ دادن به پیامک هایش، مجدد پاسخ تلفن های من را نمی دهد. البته ایشون اینطور هستند که وقتی مسئله ای در کار و یا خانواده برایشان پیش میاد کاملا بهم میریزن و همه چیز رو بزرگ و جدی جلوه میدهند.

من به خاطر ایشون خیلی پسرفت کردم احساس میکنم با ۲۹ سال سن و با یک آینده نا معلوم باید چکار کنم؟ از اینکه چطور ۹ سال از زندگیم رو اینجور سوزوندم، مدام خودمو سرزنش میکنم. به نظر شما من چکاری باید انجام بدم؟
پاسخ سحربهروزیان روانشناس:

سلام عزیزم وقتت بخیر. با توججه به توضیحاتی که دادید متوجه شدم که پارتنر شما ، به بلوغ اجتماعي لازم براي ازدواج نرسيده اند. تمامی رفتارهای ایشان نشان دهنده فرار از جدی شدن رابطه می باشد. توصیه می کنم طی یک قرار حضوری برای تعیین وقت خاستگاری با او صحبت کنید و چنانچه مجدد بهانه تراشی کرد، رابطه را پایان دهید. درسته که پایان دادن به رابطه 9 ساله سخت و آزاردهنده است، اما تحمل سختی ها بهتر از وارد شدن به رابطه ای بیمار است. شما حداقل به چند ماه زمان نياز داريد و بايد دوران سوگواري رابطه رو طي كنيد. صحبت با دوستان و مشاور، ورزش كردن، تمرين هاي ريلكسيشن و رفتن به دنبال كردن علاقمندي ها می تواند به شما برای سپری کردن این دوره کمک کند.

جهت مشاوره با سحر بهروزیان روانشناس مدافون، کلیک کنید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.