اولین کار بعد از فهمیدن بارداری چیست؟

اولین کار بعد از فهمیدن بارداری چیست؟

دکتر فاطمه نیک پور، متخصص زنان و زایمان مدافون، در این ویدئو توضیح می دهند که بعد از مطلع شدن از بارداری اولین اقدامی که باید بکنید چیست.

این متخصص زنان و زایمان آنلاین مدافون، می گوید: «اگر متوجه تاخیر در پریود شدید و یا تست بی بی چک مثبت شد و مشکوک به بارداری بودید، قطعی ترین روش تشخیص این است که به آزمایشگاه مراجعه کنید و آزمایش خون بتا اچ سی جی (Beta HCG) انجام دهید. اگر عدد Beta HCG بیشتر از 10 باشد یعنی بارداری مثبت است و زیر 10 منفی هست. در صورت مثبت بودن بارداری لازم است که در زودترین زمان ممکن، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.»

اگر میخواهید درباره لکه بینی در بارداری بدانید اینجا کلیک کنید.

در اقدام بعدی، متخصص زنان و زایمان یک سونوگرافی برای شما می نویسد تا اطمینان حاصل کند که ساک حاملگی تشکیل شده باشد و احتمال حاملگی های خارج رحمی یا حاملگی های غیر طبیعی را رد کند.

همچنین لازم است که خانم باردار، تعدادی آزمایش مهم مانند بررسی کم خونی ها، تست های تیروئید، ویتامین D و تعدادی آزمایش دیگر که پزشک زنان برای شما درخواست می دهد را انجام دهد.

دارویی که با شروع بارداری توسط پزشک متخصص زنان تجویز می شود، یدوفولیک هست و در صورت نیاز داروهایی برای تهوع و استفراغ بارداری. همچنین اگر در آزمایشات بالا، کمبودی از نظر ویتامین دی یا مشکلات تیروئیدی باشد، برای آنها هم دارو تجویز می شود.

اگر میخواهید درباره اقدامات پیش از بارداری بدانید این ویدئو را تماشا کنید.

داروهای دیگر مثل مولتی ویتامین ها، آهن و کلسیم را معمولا در سه ماهه دوم شروع میکنیم که ویار خانم باردار کمتر شده باشد و در سه ماهه دوم با رشد جنین نیازهای جنین و مادر بیشتر می شود.

در صورتی که درباره اقدامات پس از بارداری به مشاوره پزشکی نیاز دارید، می توانید به صورت آنلاین از دکتر فاطمه نیک پور بپرسید.

صحبت های دکتر فاطمه نیک پور درباره اولین اقدام بعد از اطلاع از بارداری را در ویدئوی زیر ملاحظه کنید.

 

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.8 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1899

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.