اختلالات بیش فعالی در بزرگسالان

اختلالات بیش فعالی در بزرگسالان

نکته ی مهم که باید به آن توجه کنید این است که معمولا ظهور بیش فعالی در بزرگسالی در افرادی رخ می دهد که در کودکی هم به آن دچار بوده اند.

 

در صورت ابتلا به بیش فعالی بزرگسالان ، احتمالا در انجام فعالیت های زیر با مشکل مواجه خواهید بود:

تمرکز کردن

دنبال کردن دستورالعمل ها

سازماندهی وظایف

بخاطر سپردن اطلاعات

انجام به موقع کارها

این موارد منجر به بروز اختلالاتی در روند زندگی روزمره ی شما برای مثال  در منزل،محل تحصیل یا شغلتان خواهد شد. البته اقدام برای درمان و یادگیری روش های مدیریت و کنترل بیش فعالی می تواند در کاهش تاثیرات منفی مفید باشد. بیشتر مبتلایان بزرگسال موفق به یادگیری روش هاب تطبیق با شرایط بیماری شان می شوند و می توانند از نظر شخصیتی رشد کنند و به اهدافشان دست یابند.

بیش فعالی در بزرگسالان

اختلال نقص توجه یا بیش فعالی بزرگسالان (ADHD) یک اختلال سلامت روانی است که شامل ترکیبی از مشکلات مداوم مانند مشکل در توجه ، بیش فعالی و رفتار تکانشی است. بیش فعالی در بزرگسالان می تواند منجر به روابط ناپایدار ، عملکرد ضعیف در کار یا تحصیل ، عزت نفس پایین و مشکلات دیگر شود.

اگرچه بیش فعالی در این افراد، بیش فعالی بزرگسالان نامیده می شود، اما علائم آن از اوایل کودکی شروع می شود و تا بزرگسالی ادامه می یابد. در برخی موارد ، بیش فعالی تا زمانی که فرد بالغ نباشد تشخیص داده یا تشخیص داده نمی شود. علائم بیش فعالی بزرگسالان ممکن است به اندازه علائم بیش فعالی در کودکان واضح نباشد. در بزرگسالان ، بیش فعالی ممکن است کاهش یابد ، اما مبارزه با تکانشگری ، بیقراری و مشکل در توجه ممکن است ادامه یابد.

درمان بیش فعالی بزرگسالان مشابه درمان بیش فعالی دوران کودکی است. درمان بیش فعالی بزرگسالان شامل داروها ، مشاوره روانشناختی (روان درمانی) و درمان هرگونه بیماری روانی است که همراه با بیش فعالی  رخ می دهد.

درباره بیش فعالی، مشاوره تلفنی دریافت کن.

علائم بیش فعالی

برخی از افراد مبتلا به بیش فعالی با افزایش سن علائم کمتری دارند ، اما برخی از بزرگسالان همچنان علائم عمده ای دارند که عملکرد روزانه را مختل می کند. در بزرگسالان ، ویژگی های اصلی بیش فعالی ممکن است شامل مشکل در توجه ، تکانشگری و بیقراری باشد. علائم می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد.

بسیاری از بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی از وجود آن آگاه نیستند. آنها فقط می دانند که انجام  کارهای روزمره می تواند یک چالش باشد. بزرگسالان مبتلا به این اختلال، ممکن است در تمرکز و اولویت بندی مشکل داشته باشند ، که باعث فراموش کردن برنامه ها، قرارهای کاری، جلسات و یا برنامه های اجتماعی می شود.

نشانه های بیش فعالی در بزرگسالان

 • تکانشگری
 • بی نظمی در اولویت بندی مشکلات
 • مهارتهای مدیریت زمان ضعیف
 • مشکلات تمرکز بر یک کار
 • عدم امکان انجام چند کار همزمان
 • فعالیت زیاد یا بی قراری
 • برنامه ریزی ضعیف
 • تحمل ناامیدی پایین
 • تغییرات مکرر خلق و خو
 • مشکلات در حین انجام وظایف
 • مزاج گرم
 • استرس زیاد

همین الان چند روانشناس آنلاین در مدافون آماده اند که به سوالات شما درباره بیش فعالی پاسخ دهند.

جالب است بدانید که تقریباً 10 میلیون بزرگسال مبتلا به اختلال نقص توجه، بیش فعالی  هستند. همان طور که گفته شد، در اوایل بزرگسالی ، بیش فعالی  ممکن است با افسردگی ، اختلالات خلقی یا رفتاری و سوء مصرف مواد همراه باشد

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *