فواید سیب سفره هفت سین

این مقاله به تایید دکتر سجاد اصل فلاح پزشک عمومی رسیده است.

فلسفه سفره هفت سین، به آیین و باور، فرهنگ و شیوه زندگی ما ایرانیان برای عید نوروز بر می‌گردد. سفره هفت سین، سفره ‌ای است که ایرانیان قبل از تحویل سال، دور آن می نشینند و دعای آغاز سال نو را با هم می خوانند. بعد از تحویل سال، خوراکی های آن را به نشانه مبارکی و خوشی، نوش جان می کنند. علت هفتایی بودن سین های نوروزی را میتوان اعتقادات و باورهای ایرانیان دانست. عدد هفت همواره در بین دیگر اعداد از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار بوده و مورد توجه اقوام مختلف جهان به ویژه اقوام شرقی قرار گرفته است. در زبان زرتشتی هفت به معنای امرداد است که به معنی زندگی و جاودانگی است. به همین علت عدد هفت در میان ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. بنابراین در بیشتر آیین های باستانی به ویژه برای مفاهیم مثبت، خوش یمنی و فال نیک از این عدد استفاده شده است. همانطور که گفته شد هر سین هفت سین ایرانیان که شامل سبزه، سیب، سیر، سماق، سرکه، سمنو و سنجد دارای خواص و مزایایی است که ما در این مقاله از مدافون به معرفی فواید سیب سفره هفت سین خواهیم پرداخت. پس تا انتها همراه مدافون باشید.

سیب نماد سلامتی

سیب، نماد سلامتی و زیبایی است و سیبی که سر سفره هفت سین می گذارند، نشان از دوری از گزند و آسیب دارد. پزشکان بر این باورند که مصرف یک سیب در روز می تواند سبب جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها شود.

یک سیب متوسط ​​تقریباً حاوی:

  • 51 کیلو کالری / 215 کیلوژول
  • 6 گرم پروتئین
  • 5 گرم چربی
  • 6 گرم کربوهیدرات
  • 2 گرم فیبر
  • 100 میلی گرم پتاسیم
  • 6 میلی گرم ویتامین C می باشد.
فواید سیب سفره هفت سین

فواید سیب

همانطور که گفته شد سیب دارای فواید بسیاری می باشد که ما در این مقاله به معرفی برخی از فواید سیب خواهیم پرداخت.

سیب کلسترول خون را کاهش می دهد.

سیب حاوی پکتین (فیبر طبیعی موجود در گیاهان)است. تحقیقات اخیر توسط مجله اروپایی تغذیه نشان داده است که خوردن سیب موجب کاهش میزان کلسترول در افراد می شود.  همچنین مطالعه ای توسط مجله آکادمی تغذیه و رژیم غذایی صورت گرفته، نشان داد که مصرف حدود 75 گرم سیب خشک (تقریباً دو سیب) به کاهش کلسترول در زنان یائسه کمک می کند. یعنی نه تنها میوه ی سیب دارای خواص فراوانی است، بلکه میوه خشک شده آن نیز به کاهش کلسترول کمک بسیاری می کند.

با مصرف روزانه دو سیب با کلسترول خداحافظی کنید.

سیب به ترشح انسولین کمک می کند.

سیب ها به دلیل محتوای فیبریشان شاخص گلیسمی (GI) و مقادیر بار گلیسمی (GL) نسبتا پایینی دارند. به این معنی که زیاد باعث افزایش قند خون نمی شود.

خوردن سیب به صورت منظم توانایی کاهش مقاومت به انسولین را دارد که منجر به کاهش سطح قند خون می شود. این بدان دلیل است که پلی فنول های موجود در سیب که عمدتا در پوست سیب یافت می شوند، لوزالمعده شما را تحریک می کنند تا انسولین آزاد کرده و به سلول های شما کمک می کند قند دریافت کنند. از این رو در صورت ابتلا به دیابت، سیب میوه ای عالی است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

سیب از چاقی جلوگیری می کند.

مطالعات حیوانی نشان داده است که پکتین استخراج شده از سیب ممکن است به تنظیم میکروبیوم روده (باکتری های مفید روده) کمک کند، که به نوبه خود ممکن است به جلوگیری از چاقی و سایر اختلالات التهابی کمک کند. مطالعات روی انسان نیز امیدوارکننده به نظر می رسد، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. اما مطالعات بالینی نشان می دهند که مصرف سیب منجر به بهبود کنترل قند خون شده و در نتیجه میل شما را نسبت به مصرف غذاهای دیگر که خاصیت چندانی ندارند کمتر می کند.

یکی دیگر از فواید سیب محافظت از شما در برابر بیماری های قلبی

سیب سرشار از پلی فنول ها و ترکیبات گیاهی محافظ است که یکی از آنها فلاونوئیدی به نام کورستین است. تحقیقات انجام شده توسط مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داد افرادی که سطوح کوئرستین بالاتری دارند (عمدتاً از طریق خوردن سیب) در معرض خطر کمتری برای چندین بیماری مزمن از جمله بیماری قلبی و حتی آسم قرار دارند. لازم به ذکر است که سیب به عنوان یکی از میوه های پرطرفدار به دليل داشتن فلاوونوئيدهاي كه در پوست آن مي باشد مي تواند ميزان پروتئين واكنشي (CRP)‌ را در رگ هاي خوني كم بكند و از التهاب رگ هاي خوني جلوگيري كند. اين نوع پروتئين با التهاباتي كه در سيستم قلبي عروقي ارتباط نزديكي دارند و كاهش اين ميزان پروتئين سلامت قلب را تضمين مي كند.  به همين دليل سيب براي قلب مفيد مي باشد.

سیب موجب تقویت و حفظ سلامت استخوان ها می شود.

محققان بر این باورند که مصرف میوه و سبزیجات موجب افزایش تراکم استخوان و بهبود سلامت استخوان افراد می شود. یافته های یک مطالعه بر روی زنان سالم نشان می دهد که سیب می تواند میزان کلسیم را تنظیم نماید و در نتیجه استحکام استخوان ها را بهبود بخشد. زیرا سیب منبع غنی پتاسیم، ویتامین K و کلسیم است که خوردن آن، بسیار مفید است. مطالعات نشان می‌دهد که ویتامین K به پیشگیری از پوکی استخوان کمک کرده و موجب بهبود سلامت استخوان‌های آنها می ‌شود.

آیا خوردن سیب هیچ ضرری ندارد؟

همانطور که گفته شد سیب میوه سلامتی است و مصرف صحیح و اصولی آن هیچ عارضه ای در بدن ایجاد نمی کند. با این حال ذکر دو نکته از عوارض سیب ضروریست. یک: دانه ی سیب دارای سیانید می باشد که یک سم قوی و کشنده است. مصرف بیش از حد و مداوم دانه ی سیب می تواند به طور بلقوه کشند باشد. دو: سیب میوه ای اسیدیست و خوردن سیب بدون مسواک زدن می تواند موجب خراب شدن دندان ها شود.

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.6 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 5632

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.