اقدامات لازم پیش از بارداری چیست؟

اگر تصمیم به بارداری دارید، توصیه های پزشکی دکتر فاطمه نیک پور، جراح و متخصص زنان و زایمان، درباره مراقبت های پیش از بارداری حتما برایتان مفید خواهد بود. اگر در این زمینه و سایر موضوعات مربوط به بارداری نیاز به مشاوره پزشکی دارید، می‌توانید اپلیکیشن مدافون را به صورت رایگان نصب کرده و با هزینه ای اندک سوال پزشکی خود را از متخصصان زنان مدافون بپرسید.

اقدامات لازم پیش از بارداری چیست؟
  • قبل از اقدام به بارداری با پزشک متخصص زنان مشورت داشته باشید.
  • اگر سابقه بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، ممکن است نیاز باشد که برای اقدام به بارداری نوع دارو و یا دوز آن عوض شود. یا حتی ممکن است که نیاز باشد که از نظر بیماری خاصی که دارید قبل از بارداری اقدامات خاصی انجام شود.
دکتر زنان

اگر نیاز به مشاوره با پزشک متخصص زنان و زایمان دارید، در مدافون می‌توانید مشاوره تلفنی و آنلاین دریافت کنید

برو به لیست پزشکان متخصص زنان

  • پیش از اقدام به بارداری، لازم است که توسط متخصص زنان و زایمان معاینه شوید.
  • تست پاپ اسمیر (تست غربالگری سرطان دهانه رحم) فراموش نشود.
  • خوب است که قبل از بارداری از نظر عفونت‌های واژینال و سرویکس بررسی شوید.
  • مصرف اسیدفولیک مخصوصا سه ماه قبل از اقدام به بارداری، تا حد زیادی از نقایص لوله عصبی جنین جلوگیری می‌کند. بنابراین حتما مصرف آن هم توصیه می‌شود.
  • لازم است که قبل از اقدام به بارداری، تعدادی آزمایش انجام دهید که مواردی مانند تیروئید، کم خونی و عفونت‌های ویروسی و.. بررسی شود که اگر احتمالا مشکل خاصی برای مثال اختلالات تیروئیدی و… وجود دارد پیش از بارداری تحت درمان قرار بگیرد.
  • ممکن است که انجام یک سونوگرافی از رحم و تخمدان ها نیز، نیاز باشد که اگر مشکل خاصی در آنها وجود داشته باشد، قبل از اقدام به بارداری، مورد بررسی قرار گیرد.
  • از نظر واکسیناسیون هم یک بررسی انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه | اگر قصد بارداری دارید درباره تهوع در بارداری بخوانید.

با انجام این موارد، می‌توانید با آسودگی خاطر برای بارداری اقدام نمایید. در صورتی که در دوران بارداری و یا پیش از آن، سوال پزشکی خاصی داشتید می‌توانید از متخصصان زنان و زایمان آنلان در مدافون پرسش های خود را مطرح سازید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

خانه » مجله پزشکی و روانشناسی » مقالات پزشکان » اقدامات لازم پیش از بارداری چیست؟

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.1 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 240

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

این مقاله توسط تیم تحریریه مدافون تهیه شده است. مقالات این وب سایت پس از تهیه توسط پزشکان و روانشناسان بررسی و تایید می شود. با این حال به یاد داشته باشید که این مقالات صرفا جهت آگاهی و افزایش معلومات شما تهیه شده است.برای درمان حتما به توصیه و تجویز پزشک یا روانشناس خود عمل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*