مصرف روزانه امگا ۳ خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد

مصرف روزانه امگا ۳ خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد

اثر اصلی امگا3 به روی قلب هنوز تحت بررسی است اما شواهد موجود نشان می دهند که اسیدهای چرب سبب کند شدن تشکیل پلاک در سرخرگ ها می شوند، سطوح تری گلیسیرید را پایین می آورند، فشار خون را کاهش می دهند و منجر به کاهش خطر ایجاد اختلال ریتم قلبی و مرگ قلبی ناگهانی می شود.

اسیدهای چرب امگا ۳ برای سلامت انسان ضروری تشخیص داده شده‌اند اما بدن قادر به تولید آن‌ها نیست و بنابراین لازم است از طریق منابع غذایی مانند روغن ماهی از جمله ماهی سالمون و تن — گیاهان و مغز خشکبار و مکمل های غذایی تامین شود.

در هر ساعت از شبانه روز در مدافون مشاوره آنلاین پزشکی دریافت کنید.

مکمل روغن ماهی تأثیری روی عروق قلبی یا آرسمیا نشان نداده و تأثیری روی سرعت شکست قلبی ندارد. داشتن یک رژیم غذایی با ماهی زیاد که شامل زنجیره بلندی از اسیدهای چرب امگا ۳ است به نظر نمی‌رسد که خطر حمله قلبی را کاهش دهد.

میزان مطلوب استفاده از امگا3 هنوز به طور کامل مشخص نیست اما مصرف روزانه 0/5 تا 1/8 گرم از امگا3 ممکن است یک اثر پیشگیرانه داشته باشد. مصرف روزانه 1/5 تا 3 گرم از اسید آلفالینولئیک ها  نیز ممکن است مفید باشد. مصرف هفته ای دو وعده غذایی شامل ماهی این مقادیر مفید را تامین می کند.

انواع سرطان تیروئید را بشناسید!

انواع مختلف ماهی هم می‌تواند مقدار زیادی امگا ۳ را در رژیم غذایی معمول ما فراهم کند. ماهی‌های روغنی مانند شاه ماهی، ماهی قزل آلا، ساردین و ​​ماهی خال مخالی به طور طبیعی مملو از اسیدهای چرب امگا ۳ بسیار بالایی هستند.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 245

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.