فواید واکسیناسیون کودکان

فواید واکسیناسیون کودکان

توضیحات دکتر مجید اصغرزاده، فوق تخصص عفونی کودکان، در رابطه با فواید واکسیناسیون کودکان:

با توجه به خبرهای رسیده، چندیست که برخی از افراد در رابطه با فواید واکسیناسون کودکان دچار شک و تردید شده اند. این شک و تردید ممکن است که براساس ناآگاهی و یا پیشبرد اهداف و اغراض شخصی آن ها باشد. این افراد با انتشار محتواهایی مبنی بر آن که استفاده از این واکسن ها، می تواند به سلامت کودکان صدمه وارد کند، اقدام به زیرسوال بردن فواید واکسن های کودکان کرده اند.

در مقابل این افراد، پزشکانی هستند که سعی برآن دارند تا با نتایج علمی و اثبات شده، فواید واکسیناسیون را اعلام کنند و تا حد زیادی با این ناآگاهی مقابله کنند.

با توجه به نظر دکتر اصغرزاده، واکسن ها و آنتی بیوتیک ها یکی از مهم ترین تحولاتیست که در تاریخ زندگی بشر و تاریخ پزشکی اتفاق افتاده است.

مشاوره تلفنی با برترین متخصصین و روانشناسان کشور در مدافون.

این دو پدیده پیشرفت شگرفی را در دنیای پزشکی پدید آورده اند. زیرا بشر پس از دسترسی به این دو مورد، توانسته بسیاری از بیماری های عفونی که عامل گسترده مرگ و میر انسان ها بوده اند را از بین ببرد و ریشه کن بکند.

همانطور که میدانید آنتی بیوتیک ها می توانند بیماری های باکتریال را از بین ببرند ولی در بیماری های ویروسی تاثیر چندانی ندارند. زیرا ما در بیماری های ویروسی، درمان های قطعی و مشخصی نداریم و نقش واکسیناسیون در اینجا بسیار چشمگیرتر می باشد. واکسیناسیون در جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری های ویروسی و حتی ریشه کن کردن برخی از آن ها مانند: فلج اطفال، سرخک و…، تاثیر مثبتی گذاشته است.

حال بایستی بدانیم که افرادی که فواید این واکسن ها را نفی می کنند، در چه شرایطی این مطالب را عنوان می کنند و این نظر را می دهند.

ما در حال حاظر در شرایطی هستیم که این بیماری های عفونی، به کلی ریشه کن شده اند و ما آن گذشته تلخ را فراموش کرده ایم که این بیماری ها زمانی بشر را از پای در آورده بودند و تمامی مردم را قتل عام می کردند و صدمات زیادی رابه آن ها وارد می کردند.

اما متاسفانه این مسئله به مرور زمان دچار فراموشی شده و به همین دلیل فواید بزرگ واکسن ها زیر سوال رفته است.

کما این که در حال حاظر نیز ما مشکلاتی در این زمینه داریم.

همانطور که می دانید همه ی ما منتظریم تا واکسن بیماری کرونا ارائه شود و بشر را از این معضل نجات دهد.

تکرر ادرار در کودکان.

طبق نظر تمامی کارشناسان و شواهد موجود، تنها راه نجات بشر از شر بیماری کرونا، واکسن است.

پس بنابراین این تجربه فعلی خیلی تلخ نشان می دهد که نتیجه گیری این افراد در رابطه با مضرات ناچیز واکسن ها در مقابل فواید بسیار زیاد آن ها، نمی تواند توجیه علمی درستی داشته باشد.

تبلیغات سوء این افراد و تشویق مردم جامعه به عدم انجام واکسن ها، می تواند منجر به شیوع دوباره بیماری هایی که در گذشته ریشه کن شده اند، بشود.

 

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

خانه » مجله پزشکی و روانشناسی » فواید واکسیناسیون کودکان

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 422

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

این مقاله توسط تیم تحریریه مدافون تهیه شده است. مقالات این وب سایت پس از تهیه توسط پزشکان و روانشناسان بررسی و تایید می شود. با این حال به یاد داشته باشید که این مقالات صرف جهت آگاهی و افزایش معلومات شما تهیه شده است.
برای درمان حتما به پزشک یا روانشناس مراجعه نمایید. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره پزشکی و روانشناسی به صورت آنلاین دارید، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی مشاوره آنلاین روانشناسی
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *