سوالات رایج درباره اختلالات جنسی مردان

از آنجایی که نارضایتی های جنسی، یکی از اصلی ترین آمار جدایی میان زوجین است، بهتر است که هر چه سریع تر به تشخیص و درمان آن ها پرداخته شود. از این رو ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از مدافون به برخی سوالات رایج شما درباره اختلالات جنسی مردان پاسخ دهیم. تا انتها همراه مدافون باشید.

آیا میزان نیاز به رابطه جنسی مردان و زنان متفاوت است؟

تحقیقات نشان داده است که در مردان، تعداد رابطه جنسی اهمیت داشته و آنها را به رضایت جنسی می رساند اما در زنان، کمیت رابطه جنسی اهمیت دارد. زنان در رابطه جنسی، بیشتر از طریق شنیدن و لمس کردن تحریک می شوند و مردان از طریق دیدن.

آیا فعالیت جنسی زیاد خطر سرطان پروستات را زیاد می کند؟

خیر. فعالیت جنسی زیاد نه تنها خطر سرطان در پروستات را زیاد نمی کند، بلکه ثابت شده که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کم می کند.

نرمال رابطه جنسی چقدر است؟

در هیچ جای رابطه زناشویی، هیچ عدد استانداردی وجود ندارد. هیچ فرد یا زوجی نباید دنبال استاندارد و مقایسه باشد. هر زوجی استاندارد خودشان را دارند. زودانزالی یعنی اینکه فرد نتواند آن‌قدر که همسرش (یا حتی خودش) لازم دارد برای رسیدن به یک رضایت نسبی، انزال را به تاخیر بیندازد.

آیا درمان نشدن زود انزالی ضرر و زیانی در پی دارد؟

همه می دانیم که زودانزالی، کیفیت رابطه زناشویی را پایین می آورد. کیفیت نیز هم برای زن و هم برای مرد مهم است. بسیاری از بانوان اصلا با نزدیکی ارگاسم نمی شوند و همسران آن ها می توانند قبل از دخول آن ها را به ارگاسم برسانند. بنابراین همیشه، قضیه ارگاسم نشدن زن به دلیل کوتاه بودن نزدیکی مطرح نیست. اهمیت قضیه این است که حتی بعد از ارگاسم، خانم همسر از اینکه می بیند شوهرش نمی تواند حتی چند دقیقه نزدیکی داشته باشد، حس بدی پیدا می کند. از این رو وقتی احساس رضایت در اتاق خواب کم شود، وقتی اتاق خواب سرد شود، همه خانه سرد می شود. گذشته از این، هر مردی هم دلش میخواهد قضیه طولانی شود و لذت بیشتری ببرد. پس به دنبال انزال زودرس، یک جور احساس سرخوردگی و حتی بی کفایتی می کند و از این رو شوق و لذت رابطه ازمیان می رود.

جهت درمان مشکلات زودانزالی خود می توانید با روانشناس آنلاین مدافون، به صورت متنی و یا تلفنی مشاوره داشته باشید.

سوالات رایج جنسی مردان

اختلال نعوظ فیزیکی به چه شکلی تظاهر می یابد؟

معمولا اختلال نعوظ فیزیکی به تدریج ایجاد می شود و با هر یک از سه مشکل عملکردی زیر تظاهر می یابد:

ناتوانی در شروع (این وضعیت در اثر اختلال آزاد شدن پیام های شیمیایی دستگاه عصبی روی می دهد. ناتوانی در شروع نعوظ در موارد کمبود هورمونی، آسیب نخاعی، جراحی لگن بیماری ام اس و بیماری پارکینسون بروز می کند. ناتوانی در پرخون شدن آلت (این اشکال در اثر ضعیف بودن جریان خون آلت به دلیل مسدود بودن سرخرگ ها، افزایش فشار خون، بالا بودن کلسترول خون، استعمال دخانیات، بیماری دیابت و آسیب لگنی روی می دهد. ناتوانی در حفظ نعوظ (که در نتیجه نشت وریدی در هنگام آزاد شدن خیلی سریع خون از آلت و پس زدن آن ایجاد می شود و در افزایش فشار خون، استعمال دخانیات، دیابت، بالا بودن کلسترول خون و آسیب لگنی روی می دهد).

آیا اختلال نعوظ مشکلات دیگری را نیز در آقایان پدیده می آورد؟

تکرار عدم موفقیت در مقاربت، می تواند موجب احساس ناتوانی و ضعف، احساس شکست و نا امیدی شود.

آیا اختلال نعوظ قابل درمان است؟

برای درمان اختلال نعوظ می توان از روش های جراحی استفاده کرد اما این روش برای همه بیماران جواب نمی دهد.

دلایل کاهش میل جنسی چیست؟

علل زیادی می تواند برای کاهش میل جنسی وجود داشته باشد. در بعضی موارد، این اختلال نشانه ای از یک مشکل جنسی دیگر است. به عنوان مثال، اشکال در حصول اوج لذت جنسی (ارگاسم) ناتوانی جنسی یا مقاربت دردناک می توانند موجب کاهش میل جنسی شوند. در موارد اندک، کاهش میل جنسی، علت فیزیکی دارد ولی در اکثر موارد، این اختلال ناشی از وجود افکار یا احساسات منفی است. اعتماد به نفس پایین، وجود اشکال در نحوه ارتباط عاطفی با همسر و مشکلات فیزیکی یا بهداشتی همسر، وجود تجربه جنسی سرکوب شده یا تجربه توام با ضربه و آسیب که موجب بروز احساس منفی نسبت به ارتباط جنسی شده است و ترس شدید از بروز حاملگی یا عفونت، همگی می توانند باعث کاهش میل جنسی در مرد یا زن، یا هر دو شوند. هر نوع بیماری، معلولیت یا تغییر در نحوه زندگی چنانچه موجب خستگی یا درد شود ممکن است بر میل جنسی تاثیر بگذارد.

افسردگی، مصرف الکل و داروهای مخدر، بیماری یا آسیب دیدگی بیضه (یا ایجاد اختلال در تولید هورمون)، بعضی بیماری های هیپوفیز، کم کاری تیروئید، سیروز یا استرس و مصرف برخی داروها می تواند کاهش میل جنسی در آقایان را به دنبال داشته باشند.

راه های افزایش میل جنسی چیست؟

مهمترین کار، آرام سازی (relaxation) است که با دوش گرفتن، استفاده از روشهای تنفس عمیق یا گوش به محتوای آرام سازی، امکان پذیر است. تغییر دادن محیط، استفاده از ورزش های تقویت کننده جریان خون ناحیه تناسلی و لگن، متوجه ساختن قوه تخیل به موضوعات مورد علاقه؛ متوجه نمودن بدن نسبت به احساسات لمسی لذت بخش؛ مورد توجه قرار دادن موضوع تماس جنسی و لذت بردن طبیعی و صحیح از آن، فکر نکردن به نکات منفی خود و همسر و اندیشیدن به موارد مثبت، به جای آن؛ تحریک دستگاه عصبی سمپاتیک مثلا از طریق دیدن فیلم های ترسناک، سوار شدن بر ترن هوایی یا بعضی اقدامات دیگری ه موجب افزایش ضربان قلب می شوند، میتوانند موجب برانگیختگی میل جنسی شوند.

سوالات رایج جنسی مردان 3

در صورت عدم موفقیت در این روش ها، می توانید با دکتر اینترنتی مدافون مشورت کنید.

انزال معکوس چیست؟

انزال معکوس (پسگرد) تفاوت بسیاری با انزال دیررس دارد. چانچه در فردی احساس اوج لذت جنسی ایجاد شود ولی انزال روی ندهد، ممکن است این فرد دچار انزال معکوس باشد. در این اختلال، مایع منی به جای آنکه از سوراخ آلت خارج شود در مسیری معکوس، وارد مثانه می شود. در افراد مبتلا به انزال معکوس، ادرار پس از ارگاسم، کدر و مخلوط با مایع منی است. انزال معکوس اغلب در اثر آسیب نخاعی، دیابت، بیماری های عصبی یا جراحی پروستات روی می دهد و در صورت عدم درمان می تواند موجب ناباروری شود.

در مقاله زیر ما درباره زود انزالی توضیحات کاملی برایتان داده ایم. مطالعه آن را از دست ندهید:

پروستات چیست؟

غده ای در ناحیه مسیر خروجی مثانه مردان قرار دارد که در حالت عادی به اندازه یک گردو است. هنگامی که این غده بزرگ شود، موجب تنگ شدن مسیر خروجی مثانه شده و اختلال در پروستات را به وجود می آورد.

برای پیشگیری از سرطان پروستات چه اقداماتی می توان انجام داد؟

رژیم غذایی مناسب می تواند از عوامل پیشگیری به بیماری سرطان پروستات شود. مصرف مواد غذایی که حاوی لیکوپن، ویتامین E از مواردی است که درصد ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد. از نظر علمی نقش هورمونی به نام فیناستراید در کاهش سرطان پروستات ثابت شده است. میزان مهار کنندگی این هورمون را 25 درصد تخمین زده اند.

مشکلات پروستات معمولا از چه سنی شروع می شود؟

این مشکل معمولا در دوره میانسالی و حدود 70 سالگی به بعد رخ می هد.

چه زمانی پروستات خطرناک می شود؟

زمانی که پروستات به قدری بزرگ شود که به مجرای ادراری فشار آورد، باید نگران بود و به پزشک جهت تشخیص مراجعه کرد. همچنین در صورت مشاهده علائم زیر نیز باید به پزشک مراجعه کرد.

  • تکرر ادرار
  • فشار زیاد در هنگام ادرار
  • بیدار شدن از خواب در نیمه شب برای ادرار
  • احساس ناراحتی در ابتدای ادرار و قطره ای شدن آن در آخر ادرار
  • عدم توانایی در دفع ادرار
  • عدم تخلیه کامل مثانه
سوالات رایج جنسی مردان 2

چه عواملی خطر ایجاد سرطان پروستات را افزایش می دهد؟

  • سن
  • ژنیتک
  • نژاد
  • چاقی و اضافه وزن

برای تشخیص سرطان پروستات چه اقداماتی لازم است؟

اولین قدم برای بررسی سرطان پروستات انجام آزمایش خون پروستات است. آزمایشSmetimes فعالیت های ضدتوموری در غده را مشاهده و بررسی می کند. البته ممکن است برای بررسی دقیق تر پزشک انجام آزمایش PSA و در مواردی اسکن را تجویز می کند. روش معاینه دیجیتالی رکتال روش تشخیص دیگری است که در آن اندازه غده از طریق رکتوم دیوار مشخص می شود. در صورتی که سطح این غده صاف باشد شخص به سرطان پروستات مبتلا شده است.

همه چیز درباره سرطان پروستات

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 3

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *