در مورد بیماری صرع چه میدانید؟

در مورد بیماری صرع چه میدانید؟

صرع‌ چیست ؟ صرع عبارت است از یک نوع اختلال در کار مغز که مشخصه آن عبارت است از حملات صرعی ناگهانی و تکرارشونده ، حملاتی کوتاه مدت از رفتار غیرطبیعی و نامناسب ، تغییر در وضعیت هوشیاری ، یا حرکات غیرطبیعی . صرع ، که گاهی تشنج نیز خوانده می شود، یک علامت است نه یک بیماری . صرع مسری نیست . صرع می تواند در هر دو جنس و در هر سنی رخ دهد. صرع معمولاً بین سنین 14-2 سالگی آغاز می شود.

برای صرع‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

داروهای ضدتشنج . طی درمان ، پزشک به بررسی پاسخ شما به دارو می پردازد. اغلب لازم می شود که دوز دارو تغییر یابد یا دارو عوض شود. تا آنجا که می توانید اطلاعات خود را در مورد داروی دریافتی افزایش دهید. باید توجه داشته باشید که در کنار مهار حملات صرع ، دارو ممکن است اثرات جانبی قابل توجهی داشته باشد.

با سبک زندگی سالم می‌توان حملات صرع را کنترل کرد.

برای تشخیص صرع‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

تشخیص صرع بر اساس نتیجه معاینه و دقت پزشک، آزمایش‌های خونی، تصویربرداری از مغز مانند سی‌تی‌ اسکن، ام آر آی و نوار مغز انجام می‌شود.

در مدافون می توانید با بهترین پزشکان مشاوره تلفنی درخواست کنید.

نوع دیگری از بررسی به نام بررسی ویدیویی طولانی‌ مدت هم وجود دارد که در بیمارانی انجام می‌شود که به درمان مقاوم هستند یا برای درمان صرع، به جراحی نیاز دارند. بررسی ویدیویی این امکان را به پزشک می‌دهد که از نوع صرع و محل ایجاد تشنج در مغز اطمینان حاصل کند.

درباره صرع و حاملگی بیشتر بدانید…

صرع‌ چه علائمی دارد؟

از آنجا که صرع ناشی از فعالیت غیر طبیعی در مغز است، تشنج می‌تواند بر هر فرایند مختصات مغز شما تأثیر بگذارد. نشانه ها و علائم صرع و تشنج ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • سردرگمی موقت
  • خیره شدن به یک نقطه
  • حرکات غیر قابل کنترل حرکات دست و پا
  • از دست دادن هوشیاری یا آگاهی
  • علائم روانی مانند ترس، اضطراب

دکتر آنلاین مدافون در کنار شماست.

چه چیز هایی باعت بروز صرع‌ می شوند؟

بیش از 50 اختلال و بیماری مغز می توانند صرع ایجاد کنند، اما اصولاً بیماری هایی که در ساختمان مغز خلل وارد می آورند تنها در 25% موارد صرع یافت می شوند. علل شایع عبارتند از: آسیب رسیدن به مغز به هنگام تولد یا قبل از تولد سوءمصرف الکل یا مواد مسمومیت شیمیایی وارد آمدن آسیب شدید به سر عفونت و تومور مغز، و اصولاً هرگونه ضایعه بزرگ شونده ای که مغز را تحت فشار قرار دهد.

دکتر مسعود اصغری نوسری، دکتر محمودرضا اشرفی، دکتر علیرضا توسلی، دکتر مرتضی حیدری، متخصص مغز و اعصاب آنلاین مدافون آماده پاسخگویی به سوالات پزشکی شما در خصوص مغز و اعصاب می باشد. درباره دکتر مسعود اصغری نوسری،دکتر محمودرضا اشرفی،دکتر علیرضا توسلی،دکتر مرتضی حیدری، متخصص مغز و اعصاب، بیشتر بدانید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 524

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.