آیا بیماران قلبی می توانند روزه بگیرند؟

آیا بیماران قلبی می توانند روزه بگیرند؟

دکتر محمد حسین نجفی، متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوپلاستی در این باره می گوید: «بسته به اینکه چه نوع بیماری قلبی وجود داشته باشد، روزه گرفتن یا نگرفتنم متفاوت است.»

روزه و فشار خون و بیماری قلبی

پیشنهاد مطالعه | آیا دیابتی ها می توانند روزه بگیرند؟

این پزشک متخصص مدافون می گوید: «اگر کسی استندگذاری کرده باشد، معمولا تا یک سال اجازه روزه داری داده نمی شود و بعد از یک سال مشکلی برای گرفتن روزه ندارند.»

دکتر نجفی همچنین می گوید: «در دوران روزه باید از مواد غذایی استفاده شود که آب را به صورت تدریجی، از دست بدهند، مثل سبزیجات و کاهو که می تواند باعث شود که به تدریج آب به بدن برسد.در افرادی که فشار خون دارند نیز اغلب توصیه به روزه داری می شود. کاهش وزن می تواند باعث کاهش فشارخون شود البته به شرطی که فشار خون، به صورت مناسبی تحت درمان قرار گرفته باشد.»

سوالات پزشکی آنلاین خود را درباره بیماری های قلبی در اپلیکیشن مدافون با دکتر نجفی مطرح سازید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

خانه » مجله پزشکی و روانشناسی » آیا بیماران قلبی می توانند روزه بگیرند؟

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

این مقاله توسط تیم تحریریه مدافون تهیه شده است. مقالات این وب سایت پس از تهیه توسط پزشکان و روانشناسان بررسی و تایید می شود. با این حال به یاد داشته باشید که این مقالات صرف جهت آگاهی و افزایش معلومات شما تهیه شده است.
برای درمان حتما به پزشک یا روانشناس مراجعه نمایید. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره پزشکی و روانشناسی به صورت آنلاین دارید، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی مشاوره آنلاین روانشناسی
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *