پرونده الکترونیک سلامت

بدون وجود پرونده الکترونیکی سلامت دسترسی به اطلاعات یکپارچه سلامت بسیار مشکل و حتی در بسیاری از موارد غیرممکن است.

داشتن پرونده الکترونیک سلامت
پرونده الکترونیک سلامت چیست؟

پرونده الکترونیک سلامت (EHR) یک نسخه دیجیتالی از پرونده کاغذی پزشکی بیمار است. این پرونده ها در لحظه و متناسب با آخرین وضعیت بیمار تغییر می‌کنند.

مزایای پرونده الکترونیک سلامت چیست؟

بدون وجود پرونده الکترونیکی سلامت، دسترسی به اطلاعات یکپارچه سلامت بسیاری مشکل و حتی در مواردی غیرممکن است. با استفاده از این پرونده می توان گزارشات متنوع و متفاوتی گرفت. دقت در ارائه خدمات پزشکی در این روش افزایش پیدا میکند. اقدامات تکراری و مراجعات بی مورد کاهش پیدا کرده و خدمات بهداشتی سریع تر و باکیفیت تر ارائه می شود.

آیا در کشور ما پرونده الکترونیکی سلامت وجود دارد؟

اپلیکیشن مدافون ارائه دهنده خدمات پزشکی و روانشناسی آنلاین، یکی از اپلیکیشن هایی است که خدمات پزشکی ارائه شده در آن، پرونده سلامت مختصر و لیست داروهای مصرفی و… در آن وجود دارد.

نسخه الکترونیکی چه تفاوتی با پرونده الکترونیک سلامت دارد؟

نسخه الکترونیکی پزشکی یکی از قسمت های پرونده سلامت الکترونیکی است که در آن پزشک داروها و خدمات پاراکلینیکی را به صورت الکترونیکی صادر می کند طرح نسخه الکترونیک از اول دی‌ماه ۱۴۰۰ به صورت رسمی در کشور اجرا و با مهلت‌خواهی برخی از ارکان اجرایی تا اول اردیبهشت ۱۴۰۱ فرصت‌داده شد

پرونده الکترونیکی سلامت در ایران به چه صورت است؟

پرونده الکترونیک سلامت شامل همه اسناد و مدارک تشخیصی و درمانی و دارویی بیماران است. پرونده‌ای که باید بتوان با یک کد ملی و شماره تلفن همراه به آن دسترسی پیدا کرد و در کشور و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز توسط مراکز بهداشتی و درمانی قابل مشاهده باشد. پرونده‌ای که تحقق آن، در قوانین برنامه توسعه کشور و حتی قوانین بودجه سالانه مورد تاکید قرار گرفته و هنوز خبری از تشکیل آن در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست.

در صورت نیاز به تبدیل نسخه کاغذی به الکترونیکی وارد لینک زیر شوید:

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *