متخصص بیهوشی

دکتر فرهاد رحیمی

دکتر فرهاد رحیمی

متخصص بیهوشی و فوق تخصص مراقبت های ویژه

دکتر بیهوشی کیست؟

متخصص بیهوشی (anesthesiologist) پزشکی است که بیهوشی را انجام می دهد. متخصصان بیهوشی پزشکانی هستند که در مراقبت های بعد از عمل ، برنامه های بیهوشی و تجویز داروهای بیهوشی متخصص هستند. متخصص بیهوشی در هنگام عمل جراحی باید به علائم حیاتی بیمار توجه داشته باشد و در شرایط اضطراری اقدامات لازم را انجام دهد. دکتر متخصص بیهوشی پس از پایان تحصیلات خود در پزشکی عمومی، در تخصص بیهوشی ادامه تحصیل داده است.

یک پزشک متخصص بیهوشی می تواند در زمینه هایی مانند بیهوشی موضعی، بیهوشی کودکان، داروهای مراقبت های ویژه، بی حسی قلبی، درد مزمن و تحقیقات بیهوشی فعالیت کند. دکتر بیهوشی پیش از عمل جراحی، بیمار را ویزیت کرده و براساس سابقه بیمار و نیازهای فردی وی در خصوص بیهوشی تصمیم گیری می کند.

سوال و جواب پزشکی از دکتر بیهوشی

همین الان از بهترین متخصص بیهوشی در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

دکتر بیهوشی آنلاین

در اپلیکیشن مدافون شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز با دکتر آنلاین بیهوشی مشاوره پزشکی داشته باشید و سوال پزشکی خود را در خصوص عمل جراحی و بیهوشی از پزشک مورد نظر بپرسید. همچنین امکان مشاوره تلفنی با دکتر بیهوشی در اپلیکیشن مدافون وجود دارد. کافی است که به لینک زیر مراجعه کنید و پس از پرداخت ویزیت آنلاین، مشاوره پزشکی دریافت کنید.

برو به لیست دکتر بیهوشی آنلاین

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

متخصصان بیهوشی چه می کنند؟

یک دکتر متخصص بیهوشی، شرایطی فراهم می کند که بیمار تحت عمل جراحی، به سلامتی و ایمنی بتواند دوران بیهوشی را طی کند. او کارهایی مانند انجام بیهوشی عمومی (خواباندن بیمار) و یا تزریق آرام بخش (داروهای داخل وریدی برای آرامش و یا بی خبر ماندن بیمار) یا بی حسی موضعی (تزریق بی حسی موضعی در نزدیکی اعصاب برای «بی حس کردن» قسمتی از بدن) و اپیدورال را انجام می دهد. کنترل درد، مراقبت از بیمار در اتاق ریکاوری نیز توسط متخصص بیهوشی انجام می شود.

قبل از عمل جراحی، دکتر بیهوشی وضعیت بیمار را بررسی کرده و بر اساس شرایط و بیماری های احتمالی بیمار، آمادگی وی را برای انجام عمل، بررسی می کند. اگر بیمار شرایط مناسب برای عمل جراحی را نداشته باشد، عمل وی به تعویق می افتد. علاوه بر این، وی شرایطی فراهم می کند که درد بعد از عمل کاهش پیدا کند. این کار ممکن است از طریق تزریق داروهای مسکن باشد. دکتر بیهوشی در صورت نیاز با سایر پزشکان نیز مشورت می کند.

در مدافون، شما می توانید با دکتر آنلاین در 30 تخصص مختلف مشورت کنید.

متخصص بیهوشی در حین جراحی در اتاق عمل و سپس در قسمت ریکاوری حضور دارد و مواردی مانند وضعیت بیمار (ضربان قلب، فشار خون، تنفس و سطح هوشیاری در هنگام بیهوشی) را اندازه گیری می کند.

با شیوع ویروس کرونا، پزشکان متخصص بیهوشی نیز بخشی از تیم درمان این بیماری بودند که به مراقبت از بیماران بدحال در بخش ICU می پردازند. در مدافون شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز با دکتر آنلاین کرونا نیز مشورت کنید.

همان طور که گفته شد، دکتر متخصص بیهوشی با استفاده از تزریق، بیهوشی یا بی‌حسی را برای بیمار انجام می دهد. ولی کار وی در این مرحله پایان نمیابد بلکه وی در حین عمل نیز مسئول سلامت و علائم حیاتی بیمار است. به‌طور کلی وضعیت بیماری و حال عمومی بیمار تحت کنترل متخصص بیهوشی است.

متخصص بیهوشی دائما عملکرد حیاتی بیمار، مانند ریتم و ضربان قلب، تنفس، فشارخون، دمای بدن و تعادلات مایعات در بدن وی را تحت کنترل دارد. درد و سطح هوشیاری بیمار توسط پزشک بررسی می‌شود تا جراح شرایط ایده‌آل برای انجام جراحی داشته باشد.

متخصصان بیهوشی آموزش‌های ویژه و تخصصی دیده‌اند تا نیاز بیمار را بشناسند و بهترین تصمیم و عملکرد را برای سلامت و ایمنی بیمار داشته باشد.

دکتر بیهوشی

سوال از متخصص بیهوشی رایگان

از آنجایی که هدف مدافون فراهم کردن شرایطی است که بیماران بتوانند آسان تر به پزشک و درمان دسترسی داشته باشند، بسیار دوست داشتیم که می توانستیم در مدافون، دکتر بیهوشی رایگان داشته باشیم. اما متاسفانه چنین امری امکان پذیر نیست. با توجه به حجم بالای سوالات پزشکی رایگان و عدم تمایل پزشکان به پاسخگویی در این زمینه، باعث شد که سوال از متخصص بیهوشی  رایگان نباشد.

با این حال به یاد داشته باشید که در مشاوره پزشکی با دکتر بیهوشی در مدافون، شما می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به مطب، ویزیت آنلاین دریافت کنید و در وقت و هزینه های رفت و آمد صرفه جویی کنید.

کمترین هزینه مشاوره دکتر بیهوشی در مدافون 20000 تومان است.

ما در مدافون، در مناسبت های خاص و شرایط ویژه مشاوره پزشکی و روانشناسی رایگان ارائه می دهیم. در صورت تمایل می توانید در فرم زیر شماره موبایل خود را جهت اطلاع ا ز این تخفیفات، ثبت نمایید.

ثبت شماره موبایل

 
انواع مشاوره پزشکی با پزشک متخصص بیهوشی

در اپلیکیشن مدافون شما می توانید از پزشکان و روانشناسان مشاوره تلفنی یا متنی دریافت کنید.

در مشاوره تلفنی، پس از پرداخت حق ویزیت و ارسال مدارک اولیه برای پزشک یا روانشناس، حداکثر تا یک ساعت پس از پرداخت، مشاور با شما تماس گرفته و می توانید سوالات پزشکی یا روانشناسی خود را ارسال کنید.

در مشاوره متنی که در واقع چت با پزشک متخصص بیهوشی است، شما می توانید سوال خود را به صورت صدا، تصویر، ویدئو و متن برای پزشک ارسال کنید. در این روش، اگر متخصص مورد نظر، آنلاین باشد در لحظه به سوالات شما پاسخ می دهد و در غیر این صورت در بازه زمانی مشخص شده در پروفایل خود به سوالات شما پاسخ می دهد.

در صورتی که در هر مرحله از ارسال سوال در مدافون به مشکل برخوردید می توانید با پشتیبانی مدافون تماس گرفته و مشکل خود را مطرح سازید.

تماس با پشتیبانی

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.3 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 4893

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.