متخصص تغذیه | دکتر تغذیه

لاله کرامت

لاله کرامت

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
حمیدرضا رحیمی

حمیدرضا رحیمی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
زینب غلامی

زینب غلامی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
فاطمه حق شنو

فاطمه حق شنو

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
رضا عباسی

رضا عباسی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
آزاده درویشیان

آزاده درویشیان

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
نادیا حفیظی

نادیا حفیظی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
سعادت کریمی

سعادت کریمی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
بهجت صبور صادق زاده

بهجت صبور صادق زاده

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
فرناز پرورش

فرناز پرورش

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
لاله قائدی

لاله قائدی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
احسان طهماسبی

احسان طهماسبی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
دکتر میلاد دانشی

دکتر میلاد دانشی

متخصص تغذیه و رژیم درمانی
شیما سیدابراهیمی

شیما سیدابراهیمی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
شایان اکبری

شایان اکبری

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
مهدی خوشگوتهرانی

مهدی خوشگوتهرانی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
بهاره اتحادی

بهاره اتحادی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
آرزو محمدی

آرزو محمدی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
بهنام گشتی زاده

بهنام گشتی زاده

مشاور تغذیه و رژیم درمانی

انواع رژیم غذایی و رژیم لاغری

سالیانه بسیاری از بزرگسالان و جوانان سعی می کنند که وزن خود را کاهش دهند. رژیم غذایی لاغری یکی از بهترین راه های کاهش وزن است. ممکن است که شروع بعضی برنامه های رژیم غذایی مشکل باشد. هدف برخی رژیم های لاغری، کاهش اشتهای  شماست و برخی دیگر هدفشان محدود کردن دریافت کالری، کربوهیدرات و یا چربی است. به یاد داشته باشید یک رژیم لاغری خوب باید تحت نظر یک دکتر تغذیه یا مشاور تغذیه تدوین شده باشد.

همین الان رژیم لاغری مخصوص خودت رو درخواست بده!

استفاده از یک رژیم غذایی علاوه بر اینکه می تواند موجب کاهش وزن شود، برای سلامتی نیز مفید است.

سوال و جواب پزشکی از دکتر تغذیه

همین الان از بهترین متخصص تغذیه در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

رژیم لاغری فستینگ

در این رژیم غذایی در بعضی از روزهای هفته مانند روزه داری سنتی، شخص نمی تواند چیزی بخورد و در زمان های دیگر هیچ محدودیتی برای خوردن وجود ندارد. اشکال مختلفی از رژیم لاغری فستینگ یا روزه داری وجود دارد ، از جمله روش 16/8 ، که در این روش فقط 8 ساعت از شبانه روز می توانید غذا بخورید و در بقیه روز باید روزه باشید.

بررسی ها نشان داده است که رژیم لاغری روزه داری متناوب یا فستینگ باعث کاهش 3-8 درصدی وزن در طی 3 تا 24 هفته می شود که درصد قابل توجهی بیشتر از سایر روش ها است. همچنین همان بررسی نشان داده است که این روش غذا خوردن ممکن است دور کمر را 4-7 درصد کاهش دهد.

رژیم غذایی گیاه خواری

این روش و عادت غذایی به نوعی بیشتر یک روش و سبک تغذیه است تا یک رژیم لاغری. البته مطالعات بر روی1151 شرکت کننده ی این رژیم غذایی نشان داده است افرادی که رژیم غذایی گیاهی داشتند به طور متوسط 2 کیلوگرم بیشتر از کسانی که محصولات حیوانی مصرف می کردند، وزن از دست دادند.

رژیم گیاه خواری انواع مختلفی دارد اما در اکثر آنها استفاده از گوشت، ماهی و مرغ مجاز نیست. برخی نیز مشتقات آنها مانند تخم مرغ و لبنیات را مجاز نمی دانند.

اگر بخواهیم مزایا و معایب رژیم گیاهی را بررسی کنیم باید بگوییم که رژیم غذایی گیاه خواری می تواند خطر بیماری های مزمن مانند سرطان، دیابت و بیماری ها قلبی را کاهش دهد. از طرفی دیگر این رژیم غذایی می تواند موجب شود که به بدن مواد مغذی ای که در محصولات حیوانی وجود دارد مانند کلسیم، آهن، روی، امگا 3،  ویتامین D و ویتامین B12 به میزان کافی به بدن نرسد.

همین الان رژیم لاغری اختصاصی خودت را دریافت کن!

رژیم لاغری کم کربوهیدرات

این رژیم لاغری یکی از بهترین رژیم های غذایی لاغری است. یکی از رایج ترین این نوع رژیم لاغری رژیم کتوژنیک (کتو) است. در این رژیم لاغری مصرف کربوهیدرات ها به شدت کاهش می یابد. به این ترتیب که مصرف کربوهیدرات ها (منظور از کربوهیدرات مواد غذایی مانند برنج، نان، انواع شیرینی و… می باشد.)  مثلا به 10 درصد می رسد و انرژی بدن از طریق چربی ها و پروتئین تامین می شود. در این روش با اینکه مصرف چربی و پروتئین زیاد است، کاهش وزن اتفاق می افتد، چرا که تامین انرژی بدن به جای کربوهیدرات ها از طریق چربی تامین می شود.

تحقیقات نشان می دهد رژیم های کم کربوهیدرات ممکن است عوامل خطر بیماری های قلبی، از جمله سطح کلسترول بالا و فشار خون را کاهش دهد. این رژیم غذایی همچنین می تواند سطح قند خون و انسولین را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود بخشد.

درباره انواع دیابت بیشتر بخوانید.

رژیم لاغری کم چربی

این رژیم یکی از رژیم های لاغری قدیمی است و برای چند دهه رایج بوده است.به طور کلی ، رژیم غذایی کم چرب شامل محدود کردن مصرف چربی به 30 درصد از کالری روزانه است. البته بعضی از رژیم های بسیار کم چرب، مصرف چربی را به کمتر از 10 درصد کالری مصرفی می رساند.

رژیم های بسیار کم چرب عمدتا گیاهی هستند و مصرف گوشت و محصولات حیوانی را محدود می کنند.

از مزایای رژیم لاغری کم چرب می توان به کاهش خطر بیماری های قلبی و سکته اشاره کرد. این رژیم همچنین می تواند التهاب را کاهش داده و وضعیت دیابت را بهبود بخشد. از معایب این روش می توان به این موضوع اشاره کرد که محدودیت بیش از حد چربی می تواند در طولانی مدت منجر به مشکلات سلامتی شود ، زیرا چربی نقش کلیدی در تولید هورمون ، جذب مواد مغذی و سلامت سلول ها دارد.

سوال و جواب پزشکی از دکتر آنلاین

همین الان از بهترین پزشکان آنلاین در مدافون سوال پزشکی خودت رو بپرس!

رژیم غذایی مدیترانه ای

رژیم غذایی مدیترانه ای مانند رژیم غذایی گیاه خواری، نوعی سبک غذایی است. این رژیم غذایی بر اساس نوع تغذیه کشورهایی مثل ایتالیا و یونان پایه گذاری شده است.

در رژیم مدیترانه مقدار زیادی میوه، سبزیجات، آجیل، دانه ها، حبوبات، غده ها، غلات کامل، ماهی، غذاهای دریایی و روغن زیتون فوق بکر استفاده می شود. در مقابل غذاهایی مانند مرغ، تخم مرغ و محصولات لبنی باید در حد اعتدال مصرف شوند. مصرف گوشت قرمز، دانه های تصفیه شده، چربی های ترانس، روغن های تصفیه شده، گوشت های فرآوری شده و شکر نیز در این رژیم محدود است.

شما در مدافون می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، با متخصص تغذیه مشورت کنید.

دکتر تغذیه کیست؟

متخصص تغذیه کیست؟

شاید شما هم تصمیم گرفته باشین که با کمک یک رژیم لاغری به وزن مورد نظر خود برسید. در این مواقع می توانید به یک متخصص تغذیه یا دکتر تغذیه مراجعه کنید و رژیم لاغری یا رژیم  چاقی مورد نظر را دریافت کنید. یک کارشناس تغذیه با بررسی وضعیت سلامت، بیماری ها، وزن، BMI و … یک رژيم غذایی برای شما تعیین می کند که با رعایت کردن آن می توانید به وزن مورد نظر خود برسید.

بسیاری از رژیم های لاغری که در اینترنت وجود دارد، برای همه افراد مناسب نیستند بنابراین مهم است که شما پس از دریافت مشاوره تغذیه رژیم غذایی مناسب با شرایط جسمی خود را دریافت کنید.

یک مشاور تغذیه و رژیم درمانی پس از 4 سال تحصیل در زمینه تغذیه و رژیم درمانی، علم غذا ، تغذیه و تأثیر آنها بر سلامت انسان می تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند. متخصصان تغذیه در بیمارستان ها، مراکز تحقیقاتی، کارخانجات مواد غذایی و… نیز می توانند فعالیت داشته باشند. در کشور مشاورهای تغذیه عضو سازمان نظام پزشکی هستند و در صورت ادامه تحصیل می توانند دکتر تغذیه شوند.

مشاوره تغذیه

هر چند که یکی از دلایل اصلی مراجعه به مشاور تغذیه دریافت رژیم لاغری مناسب است اما یک مشاور تغذیه در زمینه های زیر نیز فعالیت می کند:

  • رژیم غذایی کاهش یا افزایش وزن
  • رژیم غذایی مناسب دوران بارداری
  • رژیم غذایی بیماران دیابتی
  • رژیم غذایی بیماران کلیوی
  • رژیم غذایی بیماری کبد چرب
  • رژیم غذایی بیماران سرطانی
  • رژیم غذایی گیاه خواری
  • سو تغذیه و کمبود ویتامین و مواد معدنی

دریافت مشاوره تغذیه

متخصص تغذیه آنلاین

با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از خدمات پزشکی و سلامت به صورت آنلاین ارائه شدند. مشاوره تغذیه یکی از مواردی است که می توان به آسانی به صورت آنلاین آن را دریافت کرد.

در اپلیکیشن مدافون، شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، حتی در ایام تعطیل از بهترین کارشناسان و متخصصان تغذیه در مدافون به صورت آنلاین مشاوره دریافت کنید.

مشاوره تغذیه در مدافون، به صورت متنی و تلفنی می باشد.

در مشاوره متنی شما می توانید وزن، قد، بیماری های زمینه ای، وضعیت سلامت و تغذیه خود را برای متخصص تغذیه مورد نظر ارسال کرده و رژیم غذایی مناسب را دریافت کنید و یا در خصوص مشکل خود با کارشناس تغذیه مورد نظر مشورت کنید.

در مشاوره متنی شما می توانید سوال خود را به صورت متن، صدا، تصویر و ویدئو برای متخصص مورد نظر ارسال کرده و جواب دریافت کنید.

اما کار متخصص تغذیه در این مرحله پایان نمی یابد. در مدافون، شما می توانید در هر زمان از استفاده از رژیم غذایی تعیین شده، برای بررسی وضعیت و یا طرح سوال، به آسانی به مشاور تغذیه مورد نظر خود دسترسی داشته باشید و به آسانی سوالات خود را بپرسید و ویزیت آنلاین دریافت کنید.

مشاوره متنی در مدافون برای اکثر مشاوران تغذیه تا حداکثر سه روز باز است و شما می توانید سوالات تکمیلی خود را پس از دریافت پاسخ ، برای مشاور مورد نظر ارسال کنید.

در مشاوره متنی، در صورتی که متخصص تغذیه مورد نظر شما، در همان لحظه آنلاین باشد، در لحظه به سوالات تغذیه ای شما پاسخ می دهد و در غیر این صورت، در بازه زمانی تعیین شده در پروفایل خود، پاسخگوی سوالات شما می باشد.

کمترین هزینه مشاوره تغذیه در مدافون 15000 تومان است.

در مشاوره تلفنی تغذیه، متخصص تغذیه مورد نظر با شما تماس گرفته و به صورت تلفنی می توانید درباره رژیم غذایی، عادات غذایی و … با وی صحبت کنید. مشاوره تلفنی با مشاور تغذیه در مدافون 30 دقیقه است.

همین الان مشاوره آنلاین تغذیه بگیر

دکتر تغذیه

 در مدافون شما می توانید از دکتر تغذیه برای دریافت رژیم لاغری آنلاین، مشاوره دریافت کنید.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.4 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 5631

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.