اپلیکیشن های ماسک و مدافون برای پیش گیری و درمان کرونا

اپلکیشن های ماسک و مدافون برای پیش گیری و درمان کرونا

به روز رسانی: طبق اعلام خبرگزاری ایمنا، سامانه ماسک در پیامی اعلام کرد: از این پس، فعالیت تیم اپلیکیشن ماسک معطوف به انتشار تجربیات دو سال گذشته با رویکرد علمی خواهد بود که از طریق کانال تلگرامی این اپلیکیشن @mask_application منتشر خواهد شد.

این مطلب پیش از این موضوع نگارش یافته و در حال حاضر، اپلیکیشن ماسک فعالیتی در حوزه های یاد شده ندارد اما اپلیکیشن مدافون، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

با شیوع ویروس کرونا، اصناف مختلف، هر یک سعی کردند به نوعی به پیش گیری یا درمان این بیماری کمک کنند. اپلیکیشن ها، یکی از پیشروان این حوزه بودند. برای مثال وزارت بهداشت اپلکیشنی مانند ماسک را جهت پیش گیری و اطلاع رسانی بیماری کرونا منتشر نمود. اپلیکیشن مدافون یکی دیگر از اپلیکیشن های فعال در این زمینه است که امکان پرسش و پاسخ پزشکی آنلاین را با هزینه بسیار کم برای بیماران فراهم آورده است، مدافون همچنین شرایطی را فراهم آورده است تا بیماران بتوانند سوالهای پزشکی خود را درباره کرونا با هزینه ای جزئی از پزشکان بپرسند.

معرفی اپلیکیشن ها

یکی از راه های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اطلاع رسانی به مردم از افراد و محل هایی است که شخص بیمار با آنها در تماس بوده یا از آنها عبور کرده است. اپلیکیشن ماسک که توسط وزارت بهداشت معرفی شدهاست نیز در واقع با این هدف تهیه و تولید شده است.

فرض کنید شخصی برای خرید روزانه به یک فروشگاه مراجعه کرده است. در صورتی که پس از مدتی مشخص شود صاحب فروشگاه به کرونا مبتلا شده است، این احتمال به وجود می‌آید که این فرد نیز به کرونا مبتلا شده باشد. مطلع شدن فرد از این موضوع برای جلوگیری از زنجیره انتقال بیماری ممکن نخواهد بود، مگر اینکه تماس فرد با صاحب فروشگاه ثبت شده باشد و به محض مثبت شدن نتیجه تست فروشنده، اطلاعات به فرد حاضر در فروشگاه نیز ارسال شود.

mask app map

امکانات اپلیکیشن ماسک

اپلیکیشن ماسک علاوه بر اطلاع رسانی بالا، مناطق آلوده تر از نظر ویروس را نیز نشان میدهد و شما می توانید در نقشه ببینید که آیا در مناطق آلوده قرار دارید یا مناطق با ریسک کمتر.

اطلاع رسانی درباره آمار روزانه کرونا، مقالات علمی مرتبط با بیماری کرونا نیز از بخش های دیگر این اپلیکیشن است.

برای استفاده از امکان اطلاع رسانی در خصوص افراد بیماری که ممکن است شما با آنها در تماس بوده باشید لازم است که با شماره موبایل خود در این اپ ثبت نام کنید. سپس از روی نقشه به صورت اتوماتیک می توانید محل هایی که عبور کرده اید را مشخص کنید.

این اپلیکیشن همچنین از طریق بلوتوث، می تواند تماس شما با افراد دیگر را ثبت کرده تا در صورت بیماری افراد دیگر به شما اطلاع رسانی شود.

این اپلیکیشن، همچنین وضعیت سلامت شما از نظر تب، گلودرد و… را نیز ثبت کرده و وضعیت سلامت شما را می سنجد.

امکانات اپلیکیشن مدافون

سوال پزشکی آنلاین مدافون

در صورتی که در بررسی های خود در اپلکیشن ماسک، با مشکل و یا تردیدی مواجه شدید و یا پرسشی برای شما پیش آمد، می توانید  پرسش خود را از دکترهای آنلاین متخصص و عمومی مدافون بپرسید و در کمتر از 24 ساعت پاسخ خود را دریافت کنید. مدافون دارای 130 پزشک متخصص و فوق تخصص در 34 رشته مختلف است که مجموعه ای از بهترین پزشکان و اساتید دانشگاهی کشور هستند. 

در مدافون شما به مدت یک هفته می توانید در صورت نیاز، پرسش خود را از پزشک تکمیل کرده و نکات کامل تر را از وی بپرسید. بخش مراقبت پزشکی نیز، حاوی مطالب علمی مفید است که پزشکان متخصص مدافون تهیه کرده اند.

دریافت اپلیکیشن

اپلیکیشن ماسک همچنین دارای نسخه دسکتاپ بوده و شما می توانید از طریق لینک های زیر این اپلیکیشن را دریافت و نصب کنید.

دریافت اپلیکیشن مدافون برای سوال و جواب پزشکی در نسخه اندروید

نسخه تحت وب اپلیکیشن مدافون برای نسخه ios

 

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.