5 واکسن ایرانی در فهرست کاندیدهای سازمان جهانی بهداشت

5 واکسن ایرانی در فهرست کاندیدهای واکسن کووید 19 سازمان جهانی بهداشت

سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران از قرار گرفتن 5 واکسن ایرانی در فهرست کاندیدهای واکسن کووید 19 سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

 

از زمان شیوع کرونا (اوایل سال گذشته) گام هایی برای مهار این ویروس و تهیه واکسن آن برداشته شده است.

رضا ملک زاده معاون فناوری و تحقیقات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نزدیک شدن ایران به موفقیت کشف و ساخت واکسن کرونا خبر داده است.

مهم ترین سوالات کرونا را در این لینک بخوانید.

ملک زاده با یادآوری اینکه ما در مراحل پری کلینیکال این طرح هستیم و هنوز وارد مرحله کارآزمایی بالینی انسانی آن نشده ایم، در این باره زمان  تولید و عرضه به بازار واکسن کرونا ایرانی، گفت: برای فعالیت های تحقیقاتی نمی توان زمان دقیق اعلام کرد اما محققان ما با تمام توان و ظرفیت در تلاش هستند تا این موضوع محقق شود، به عبارتی باید تلاش بیشتری کنیم تا مراحل ساخت این واکسن را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز 21 مهر سال جاری از آزمایش واکسن کرونا تولید داخل بر روی نمونه انسانی تا دو سه هفته آینده خبر داد.

دکتر آنلاین کرونا کیست؟!

وی در مراسم شصت و هفتمین نشست منطقه‌ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، درباره تولید واکسن کرونا در ایران نیز گفت: مراحل کار دنبال  می شود، آزمایش حیوانی بر روی میمون هم انجام شده و نتایج خوبی داشته و تا دو سه هفته آینده آزمایش واکسن بر روی نمونه انسانی هم آغاز می شود، تمام مراحل بر اساس استانداردهای بین المللی است و گزارش آن امروز به سازمان بهداشت جهانی ارائه می شود.

در این میان روز گذشته با لیستی که از جانب سازمان جهانی بهداشت تهیه و توزیع کرده بود مواجه شدیم. در این لیست نام 5 واکسن ایرانی به عنوان کاندیدای واکسن کرونا به چشم می خورد.

جهت مشاهده لیست who  وارد این لینک شوید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.