مهم ترین سوالات درباره کرونا

با توجه به سوالات شما عزیزان در رابطه با بیماری کرونا، در این مقاله دکتر الناز منصوری به برخی از سوالات پرتکرار شما پاسخ داده اند.

اگر شما نیز سوالی در رابطه با بیماری کرونا دارید و نیازمند دکتر آنلاین کرونا هستید، می توانید با دکتر الناز منصوری سوالات خود را در میان بگذارید.

 برای کاهش بدن درد در زمان کرونا چیکار کنیم؟

دکتر منصوری: برای کاهش بدن درد در زمان کرونا می توانید از مسکن هایی مانند استامینوفن، ناپروکسن و یا ایندومتاسین استفاده نمایید.

آنچه باید درباره کرونا بدانیم.

آیا تمام کسانی که بیماری قلبی و یا دیابتی دارند، با مبتلا شدن به covid19 فوت می شوند؟

دکتر منصوری: اگر بیماری قلبی و دیابتی افراد تحت کنترل باشد، با مبتلا شدن به بیماری کرونا، مشکل خاص و جدی برای این افراد به وجود نخواهد آمد. البته این موضوع بستگی به توان جسمی افراد وسیستم ایمنی آن ها نیز دارد.

مهم ترین سوالات درباره کرونا

برای درمان سرفه شدید کرونا چیکار کنیم؟

دکتر منصوری: در ابتدا بایستی علت سرفه تشخیص داده شود و بر حسب آن دارو تجویز شود. ممکن است که سرفه ها علت های مختلفی داشته باشند. ممکن است این سرفه ها ریفلاکس باشند که در این صورت بایستی از داروهای ضد ریفلاکس استفاده شود.

همچنین ممکن است که این سرفه ها به دلیل حساسیت راه های هوایی باشند که با استفاده از آنتی هیستامین، شربت های ضدسرفه و کورتون استنشاقی قابل درمان می باشند. البته در هر دو نوع سرفه رعایت رژیم غذایی مناسب توصیه می گردد.

راجع به کرونا و کودکان در این مقاله بیشتر بخوانید.

 

چه غذاها و دم نوش هایی برای کرونا مفید هستند؟

دکتر منصوری: متاسفانه تا به امروز غذا و یا دمنوش مناسبی برای درمان این بیماری یافت نشده است و نباید از دم نوش ها و داروهای گیاهی به صورت خودسرانه استفاده کرد.

 

فرق سرما خوردگی و کووید19 چیست؟

دکتر منصوری: علائم این دو بیماری بسیار شبیه به یکدیگر هستند. تنها تفاوت این دو بیماری در شدت آن هاست. شدت بیماری در سرماخوردگی، بسیارکمتر از کرونا می باشد. البته نمی توان گفت که علائم خفیف نشان دهنده کرونا نیستند. زیرا سیستم ایمنی بدن افراد با یکدیگر متفاوت هستند. درشرایط فعلی، تمام بیمارانی که دارای علائم سرماخوردگی هستند، مبتلا به کرونا هستند مگر آنکه خلاف آن ثابت شود.

 

آیا حالت تهوع از علائم کرونا می باشد؟

دکتر منصوری: بله حالت تهوع نیز می تواند از علائم کرونا باشد. البته حالت تهوع به تنهایی نشانه کرونا نبوده و درکنار علائم دیگر مانند تب، سرفه و یا بدن درد می تواند نشانه کرونا باشد.

درباره علائم ویروس کرونا بیشتر بدانید.

ممکن است که بدون سرفه در کرونا ریه درگیر شده باشد؟

دکتر منصوری: ممکن است که بدون سرفه ریه شخص درگیر ویروس کرونا شده باشد. این احتمال زمانی بیشتر می شود که شخص دچار بدن درد های شدید نیز باشد.

شما می توانید با عضویت در اپلیکیشن مدافون،  سوالات کرونایی خود را با هزینه بسیار کم بپرسید.

با دکتر الناز منصوری بیشتر آشنا بشوید.

اگر مادران باردار درگیر کرونا بشوند بایستی چکار کنند؟

دکتر منصوری: چنانچه مادر بارداری درگیر کووید19 شد، بایستی حتما تحت نظر پزشک زنان قراربگیرد و طبق دستورات پزشک، آزمایشات و سونوگرافی های لازم را انجام دهند. زیرا احتمال زایمان زودرس در مادران بارداری که دچار کرونا شده اند، وجود دارد.

تاثیر داروهای هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسن برای درمان کرونا

دکتر منصوری: هیچ یک از این داروها به صورت صد در صد ثابت شده نمی باشند و درمانی قطعی برای covid19 نمی باشند. اما استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین برای بیماران سرپایی بسیار نتیجه بخش بوده و تا حدودی تب و لرز آن ها را کاهش می دهد. داروی آزیترومایسین نیز به تازگی منسوخ شده است و یک داروی ضد ویروسی دیگر جایگزین آن گردیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با داروهای کرونا، بر روی این لینک کلیک کنید.

چند روز بعد از ابتلا به کرونا، دیگر ناقل نیستیم؟

دکتر منصوری: اگر بیماری خفیف تا متوسط باشه ۱۰ روز در صورتیکه ۱ روزآخر بدون تب باشید( بدون استفاده از تب بر)

اگر بیماری شدید باشه ۱۴ روز در صورتیکه ۱ روز آخر بدون تب بر، تب نداشته باشید.

در بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری می شوند، تا ۳ هفته می توانند ناقل باشند.

مدت زمان ماندگاری ویروس کرونا بر روی پارچه، کاغذ، پلاستیک و فلزات چقدر است؟

  • کاغذ از چند دقیقه تا ۵ روز
  • پلاستیک ۲ تا ۳ روز
  • فلزات تا ۵ روز
  • پارچه 2 روز

 

آیا با داشتن علائم کرونا و تست پی آر سی منفی، ممکن است مبتلا به کووید19 باشیم؟

دکتر منصوری: در صورت داشتن علائم و منفی بودن تست پی آر سی، نمی توان گفت که درگیر ویروس نشده اید. زیرا تست پی سی آر منفی رد کننده کرونا نیست و آنچه اهمیت دارد، شرح حال و علائم بیمار می باشد.

در این مقاله از مدافون سعی کردیم تا به برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ دهیم. امیدواریم که با این مقاله بتوانیم کمکی به بهبود درمان شما عزیزان بنماییم. در صورتی که شما هم در زمینه کرونا سوالی دارید می توانید از پزشک آنلاین کرونا در مدافون سوال خود را مطرح کنید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.