آیا در دوران کرونا،خریدهای خود را ضدعفونی کنیم؟

نگرانی مادر برای فرزندانش درباره ویروس کرونا و پاسخ خانم دکتر الناز منصوری

سوال کاربر مدافون:

به منظور بهبود کیفیت پاسخگویی هزینه پرسش و پاسخ کرونا رایگان می باشد.

جهت مشاوره رایگان با دکتر الناز منصوری، پزشک عمومی مدافون کلیک کنید.

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. من دوتا بچه کوچک دارم که یکی از کودکانم مدتی درگیر عفونت ریه شده بود. به تازگی بهبود پیدا کرده است. پدرم نیزهم درگیر بیماری دیابت و مشکلات ریوی می باشد. با توجه به شیوع کرونا، من سعی می کنم همه موارد بهداشتی را رعایت نمایم. اما اگر رفتیم نون گرفتیم و نانوا مریض بود یا میوه و مواد غذایی تهیه کردیم و فروشنده مریض بود و به اونا دست زده بود و یا روی اونها عطسه کرده بود باید چیکار کرد؟ مگه میشه هر چیزی که از بیرون خریده میشه روضد عفونی کرد؟ هرچیزی از خارج خونه وارد میشه قبلش باید استریل بشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 

آنچه باید درباره کرونا بدانیم.

پاسخ رایگان دکتر الناز منصوری پزشک عمومی مدافون:

سلام افراد دیابتی جزء افراد درخطر هستند و باید خیلی نکات ایمنی رو رعایت کنند. شستن دست ها خیلی مهم است. از بیرون رفتن بیهوده، خصوصا مکان های شلوغ بپرهیزن، روبوسی و دست دادن هم ممنوع کنند. مایعات و میوه و سبزی فراوان برای تقویت سیستم ایمنیشون مصرف کنند. شستن دست ها فاموش نشود!! این ویروس تا 9 روز روی سطوح فلزی و پلاستیکی فعال میماند. پس شستن دست ها که آن ها را به سر، صورت، دهان و بینی میزنیم، بسیار مهم می باشد.

درباره کودکان نیز بایستی بگویم که بهتر است همه ی نکات بهداشتی را رعایت نمایید، حدالمکان از غذاهای آماده استفاده نکنید جلد مواد غذایی را پیش از مصرف ضدعفونی نمایید و مداوم دست های کودکتان را بشویید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.