علائم کرونا و پاسخ دکتر النازمنصوری

تنگی نفس و استرس درباره ویروس کرونا و پاسخ دکتر النازمنصوری

به منظور حفظ سلامت بیماران هزینه پرسش و پاسخ کرونا در مدافون رایگان می باشد.

کاربر مدافون:

سلام وقتتون بخیر. من حدود 2 روز است که حال خوبی ندارم. حرارت بدنم میره بالا گرمم میشه و بعد باعث عرق میشه و بعد از عرق کردن سردم میشه. گلویم هم خشک شده. امروز 2 تا سرفه خشک و خیلی کم کردم. البته کم و کوتاه بود. ولی احساس خستگی و بدن درد مخصوصا درد تو ناحیه پشت قفسه سینه دارم. مقدار کمی هم روده هام صدا میده و دل پیچه خیلی خفیفی دارم. میخواستم بدونم آیا این ها علائم کرونا است؟ میخواستم از شما بپرسم چه موقع به پزشک مراجعه کنم؟

با توجه به آنکه الان حال ظاهری من خوبه .

به نظر شما زودتر به پزشک مراجعه کنم یا هر وقت علائم شدیدتری داشتم باید به دکتر برم؟

جهت مشاوره رایگان با دکتر الناز منصوری، پزشک عمومی کرونا، کلیک کنید.

 

پاسخ رایگان دکتر الناز منصوری پزشک عمومی مدافون:

سلام اگر تب سنج دارید دمای بدن خودتون رو اندازه بگیرید. اگر بیشتر از3/37 بود یعنی تب دارید. همچنین اگر احساس تنگی نفس و سرفه های خشک داشتید به مراکز مربوط به کرونا میتوانید مراجعه کنید. در صورتیکه هیچ کدام از این هارا ندارید و فقط یک سرفه خشکه و یه دل پیچه ساده دارید، احتمالا دچار یه سرماخوردگی ویروسی شده اید که با مصرف مایعات فراوان و استراحت کردن بهبود پیدا خواهید کرد.

در رابطه با زمان مراجعه بایستی بگوییم که حتی کرونا هم درصورتی خفیف بودن نیاز به درمان بیمارستانی ندارد و با استراحت و در منزل ماندن بهبود میابد. با مراجعه غیر ضروری خودتان را در معرض بیماری های دیگر قرار ندهید. 2 الی 3 روز فرصت بدهید. استراحت کنید ، تغذیه خوب داشتیه باشید و مایعات فراوان استفاده کنید. اگر دچار اسهال شدید هستید، نوشابه و آبمیوه استفاده نکنید و فقط از دوغ  استفاده نمایید.

درباره کرونا بیشتر بدانید.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 0

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.