بارداری مجدد پس از سقط ناخواسته جنین

بارداری پس از سقط جنین

سوال کاربر مدافون:

سلام خانم دکتر خسته نباشید. بنده خانومی 32 ساله هستم که حدود 6 سال سابقه نازایی داشتم. به صورت طبیعی و بدون مراجعه به پزشک باردار شدم و الان دو فرزند با فاصله سنی یک سال دارم. از ابتدا دوره پریودهام 28 روزه بود، اما پس از سقط جنینی که سال گذشته داشتم، تاریخ پریودم نامنظم شده است. الان دوره های پریودم 30 روزه شده و شکمم خیلی بزرگ تر از قبل شده است.

می خواهم دوره پریودم مجدد به 28 روز بازگردد. زیرا تصمیم به بارداری مجدد دارم. میترسم سقط منجر به نازایی شده باشد. در ضمن به نظر شما علت سقط جنین چه می تواند باشد؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

جهت مشاوره با دکتر زهرا نظامی، متخصص زنان و زایمان مدافون کلیک کنید.

پاسخ دکتر زهرا نظامی:

سلام عزیزم محدوده سیکل 30 روزه شما کاملا طبیعی می باشد. سقط شما به احتمال زیاد به دلیل مشكل ژنتيكي جنين رخ داده است و منجر به نازایی شما نمی شود.

بيشترين احتمال بارداري یک روز قبل از تخمك گذاري و روز تخمک گذاری می باشد. اما از آنجایی که روز تخمک گذاری در هیچکس ثابت نیست، بايد در محدوده ي تخمك گذاري حتما نزديكي داشته باشید. اگر می خواهید برای بارداری اقدام کنید پس از اتمام دوره پریود، يك شب در ميان نزديكي داشته باشيد. در ضمن از همین امروز روزی یک عدد قرص فوليك اسيد مصرف کنید. همچنین مصرف ٢عدد قرص لتروزول از روز سوم قاعدگي تا ٥ روز می تواند احتمال بارداری را در شما افزایش دهد.

دلایل سقط جنین 

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.