چه بیماری هایی در غربالگری دوران بارداری مورد بررسی قرارمی گیرند؟

غربالگری

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. بنده هفته 5 ام بارداری هستم و در هیچ یک از اعضای خانواده ام مشکل ژنتیکی خاصی وجود ندارد. میخواستم از شما بپرسم که آیا حتما تست غربالگری نیاز هست؟

لطفا توضیح بدهید که تست کامل غربالگری به چه صورت هست؟ چندهفتگی بایستی برای تست مراجعه کرد؟ تست غربالگری شامل چه تست ها و آزمایشاتی هست و چه بیماری هایی در آن تشخیص داده می شود؟

جهت مشاوره با دکتر زهرا نظامی متخصص زنان و زایمان مدافون، کلیک کنید.

پاسخ دکتر زهرا نظامی متخصص زنان و زایمان مدافون:

سلام دوست عزیز. بسیاری از اختلالات كروموزمی ربطی به سابقه ی خانوادگی ندارند و از این رو توصیه ما این است که تمامی افراد باردار این تست را انجام دهند. عزيزم این تست شامل دو مرحله است: مرحله اول بين ١١-١٣ هفته و مرحله دوم ١٦-٢٨ هفتگی که شامل آزمايش خون و سونوگرافی می باشد.

در این آزمایش اختلالات كروموزوم١٣،١٨،٢١.،سندروم داون ….و در سونوگرافی آنومالی هم نقص های مادرزادی مورد بررسی قرار می گیرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 3.7 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 3

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

این مقاله توسط تیم تحریریه مدافون تهیه شده است. مقالات این وب سایت پس از تهیه توسط پزشکان و روانشناسان بررسی و تایید می شود. با این حال به یاد داشته باشید که این مقالات صرف جهت آگاهی و افزایش معلومات شما تهیه شده است.
برای درمان حتما به پزشک یا روانشناس مراجعه نمایید. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره پزشکی و روانشناسی به صورت آنلاین دارید، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی مشاوره آنلاین روانشناسی
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *