سوال پزشکی طولانی شدن دوران پریود

در این پرسش و پاسخ آنلاین در اپلیکیشن مدافون، دکتر محدثه عالمی، متخصص زنان و زایمان به ویزیت آنلاین یکی از بیماران با مشکل طولانی شدن دوران پریود و لکه بینی قبل از پریود پرداخته است.

مشکل مربوط به خانمی 38 ساله است که پریود و لکه بینی طولانی در ابتدای پریود دارد. با توجه به قدیمی بودن سونوگرافی ارسالی، ابتدا دکتر عالمی توصیه به انجام سونوگرافی واژینال در روز ششم پریود می کند.

خانم دکتر روز 6ام پریود که فرمودید سونوگرافی انجام بدهم، از زمان لکه بینی محسوب می شود یا شروع خونریزی؟

شروع پریود از زمان خونریزی هست نه لکه بینی.

لکه بینی و پریود طولانی
خانمی 38 ساله هستم. دو فرزند دارم. مشکلی که در پریود دارم این هست که حدود 7-8 روز لکه بینی و بعد 2-3 روز خونریزی و بعد دوباره 1-2 روز لکه بینی دارم و باعث شده که پریود خیلی طولانی داشته باشم. ممنون میشم که راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم؟ آخرین سونوگرافی را برایتان ارسال کرده ام.

با توجه به سونوگرافی انجام شده شما دچار آدنومیوز هستید که درمان آن به صورت جراحی خارج کردن رحم و دارویی هست که ما درمان دارویی را فعلا انتخاب میکنیم. قرص مارولین یا دزوسپتید دوبسته تهیه بفرمایید. از روز ۳ پریود بسته اول شروع شود و یک هفته بین دو بسته فاصله بیندازید و مجدد بسته دوم شروع شود.

در مدتی که لکه بینی دارم تا پریود شوم، ممکن است که یک روز اصلا لکه بینی نداشته باشم. آیا اشکالی دارد که در این مدت استخر بروم؟

با توجه به اینکه در زمان پریود دهانه رحم باز هست و ریسک عفونت دارد بهتر است استخر نروید.

با توجه به مشکلی که فرمودین هر چند وقت یک بار نیاز به سونوگرافی رحم و تخمدان هست؟

سالی یک بار کافی هست.

اگر شما هم برای مشکل لکه بینی و طولانی شدن پریود نیاز به مشاوره با پزشک متخصص زنان و زایمان دارید، در اپلیکیشن مدافون، می توانید از بهترین پزشکان متخصص زنان و زایمان مشاوره دریافت کنید. دریافت مشاوره از پزشک متخصص زنان و زایمان

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

این مقاله توسط تیم تحریریه مدافون تهیه شده است. مقالات این وب سایت پس از تهیه توسط پزشکان و روانشناسان بررسی و تایید می شود. با این حال به یاد داشته باشید که این مقالات صرف جهت آگاهی و افزایش معلومات شما تهیه شده است.
برای درمان حتما به پزشک یا روانشناس مراجعه نمایید. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره پزشکی و روانشناسی به صورت آنلاین دارید، به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی مشاوره آنلاین روانشناسی
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *