آیا می‏ توان از سکته های مغزی و قلبی در کرونا جلوگیری کرد؟

دکتر محمد حسین نجفی، متخصص قلب و عروق مدافون، با اشاره به وجود سکته های قلبی و مغری در بیماری کرونا، می گوید: «از آنجایی که کرونا موجب التهاب در بدن می شود می تواند احتمال سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد و از آنجایی که می تواند موجب  گرفتگی عروق شود ضایعات پوستی نیز می تواند به همراه داشته باشد. این ضایعات پوستی حتی می تواند در کلیه ها خودش را به شکل مشکلات کلیوی نشان می دهد.

سکته در کووید

 چگونه می توان از سکته های مغزی و قلبی در بیماری کووید 19 جلوگیری کرد؟

در شرایطی که بیمار در بیمارستان بستری می شود، داروهای ضد انعقادی برای آنها استفاده می شود تا از احتمال ایجاد لخته جلوگیری شود و به این ترتیب احتمال بروز سکته نیز کاهش پیدا می کند.
 

آیا می توان مشکلات قلب و عروق را به صورت آنلاین درمان کرد؟

دکتر نجفی همچنین در صحبت های خود، به موضوع سوالات پزشکی آنلاین اشاره کرده و می گوید: «ویزیت آنلاین، امروزه در دنیا و ایران مرسوم شده است. برای بسیاری از بیماری ها، به مراجعه فیزیکی بیمار به مطب نیاز نیست. البته در مورد قلب کمی استثنا است چرا که معاینه فیزیکی بخشی از کار متخصصان قلب و عروق است. اما برای بیماران با فشار خون بالا، می توان گاهی  پرسش و پاسخ های پزشکی را به صورت آنلاین انجام داد و بیمار در شرایط مناسب تر به مطب مراجعه کند.»
وی همچنین به دوران کرونا و قرنطینه خانگی اشاره کرده و می گوید که تجربه این دوران نشان داده است که در اورژانس های فشار خون بالا، می توان به آسانی از مشاوره پزشکی آنلاین استفاده کرد و سپس بیمار در شرایط بهتر و مناسب تر به مطب مراجعه  کند تا مشخص شود که آیا عوارض فشار خون بالا را داشته، نیاز به بررسی رگ های قلبی و رسیدگی های بیشتر دارد یا خیر.
 
 

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.