چگونه از افسردگی در دوران کرونا پیشگیری کنیم؟

چگونه از افسردگی در دوران کرونا پیشگیری کنیم؟

صحبت های زهرا محمد نیا ایمنی روانشناس آنلاین مدافون درباره افسردگی

یکی از مشکلات شایعی که این روزها بسیاری از افراد درگیر آن هستند، افسردگی است. اگر شما عضو آن دسته از افرادی هستید که در دوران کرونا مبتلا به افسردگی شده اید،  مطمئنا هر شرایط سخت دیگری، به راحتی شما را بهم خواهد ریخت.

چرا که یاد نگرفته اید که به هنگام مواجهه با مشکلات و چالش ها، واکنش های درستی داشته باشید.

تست آنلاین افسردگی

افراد افسرده هنگام رویارویی با مشکلات راهکارهای سالمی برای کنار آمدن و پذیرش آن مشکل پیدا نمی کنند و در نتیجه به افسردگی دچار می شوند. در این مقاله از مدافون به شما خواهیم گفت که چگونه و با چه روش هایی از بروز افسردگی در خود و اطرافیانمان جلوگیری کنیم.

جهت مشاوره با دکتر محمدنیا ایمنی بر روی لینک کلیک کنید.

راه های پیشگیری از افسردگی

بهتر است برای جلوگیری و کاهش ابتلا به افسردگی شرایط را آن طور که هست بپذیریم. این حرف به معنای بی تفاوتی و بی اهمیت بودن نسبت به اتفاق های ناخوشایند اطراف و یا حتی درگذشت اطرافیان نیست. این بدان معناست که قبول کنیم ما در حال حاضر توان تغییر شرایط را نداریم و کاری از دست ما ساخته نیست. برای مثال در شرایط فعلی، ما نیاز داریم که با ویروس کرونا کنار بیاییم و آن را قبول کنیم. در این صورت امکان ابتلا به افسردگی به صورت چشمگیری پایین می آید.

درباره کرونا بیشتر بدانیم.

برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی می توانیم به با فکر کردن به این موضوع که ما تنها نیستیم و این مشکل می تواند برای تمام مردم اتفاق بیافتد، خود را آرام کنیم. در این حالت بهتر از قبل می توانیم در مشکلات طاقت بیاوریم.

پس برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی در دوران کرونا، بهتر است بپذیریم که این مشکل تنها برای ما نبوده و کل جهان را به خود درگیر کرده است. از این رو به جای ناراحتی و غصه خوردن، بهتر است با شرایط کنار آمده و بهترین برنامه ریزی را برای آن داشته باشیم.

ما نمیدانیم که کرونا تا زمانی در زندگی ما وجود دارد. پس بهتر است در تمامی برنامه ریزی های خود، کرونا را نیز در نظر بگیریم. با قرارگیری کرونا در برنامه های زندگی و قبول کردن وجود آن، میزان افسردگی بسیار زیاد کاهش می یابد.

برای رهایی از فشار های روحیه وارد شده در دوران قرنطینه و کرونا بهتر است که اخبار روزانه میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را دنبال نکنیم. چرا که این مضوع می تواند باعث نگرانی و یا حتی استرس در شما گردد.

در دوران کرونا چه کار کنیم؟

سعی کنیم از این فرصت به وجود آمده که می توانیم وقت بیشتری را در کنار خانواده بگذرانیم استفاده کنیم. بیشتر به درس ومشق کودکان خود رسیدگی کنیم، بیشتر با پدر و مادر خود صحبت کنیم و خاطرات گذشته را مرور کنیم ، بیشتر با همسرمان درباره آینده و برنامه ریزی های خود صحبت کنیم و در نهایت بیشتر از بودن کنار یکدیگر لذت ببریم.

در این دوران سعی کنیم فیلم های مورد علاقه خود را نگاه کنیم، آشپزی کنیم، با اعضای خانواده بازی های خانگی و مهیج انجام دهیم و مهم تر از همه سعی کنیم شرایط و محدودیت های به وجود آمده به دلیل وجود کووید 19 را آن طور که هست بپذیریم.

در این صورت راحت تر به زندگی خود ادامه خواهیم داد و شرایط کمتر از گذشته ما را اذیت خواهد کرد.

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 4.9 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 256

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.