مراقبت های بهداشتی خارج از منزل در دوران کرونا

رعایت بهداشت در کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا و درگیری بسیاری از افراد به این ویروس، بهتر است که مراقبت های بهداشتی در این دوران، بیشتر از پیش گردد. ازاین رو ما در این مقاله از مدافون به شما عزیزان چند نکته مهم که بایستی هنگام خروج از منزل آن ها را رعایت کنیم، بازگو می کنیم.

جهت مشاوره با دکتر الناز منصوری، پزشک عمومی مدافون، کلیک کنید.

نکات بهداشتی خارج از منزل در دوران کرونا

ماسک بزنید.

یکی از روش‌‌های اصلی انتقال بیماری کرونا از طریق قطرات تنفسی است که افراد در هنگام صحبت، آواز، سرفه یا عطسه بیرون می‌دهند. اگرچه تحقیقات درباره این موضوع ادامه دارد، اما می‌دانیم که این ویروس می‌تواند توسط افرادی که علائمی از خود نشان نداده‌اند نیز منتقل شود. یعنی برخی افراد می‌توانند ناقل باشند در حالیکه از بیماری خود، خبر ندارند.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، ماسک زدن تا حدود زیادی از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می کند. از این رو توصیه مدافون به شما عزیزان این است که هنگام خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنید تا از ابتلای خود و دیگران جلوگیری کنید.

مواد ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید.

دقت داشته باشید که در خارج از منزل، به دلیل عدم دسترسی به آب و صابون جهت شستشو دست ها، حتما مواد ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید. البته توجه کنید که از مقدار زیادی مواد ضدعفونی کننده استفاده نکنید و تنها در مواردی که نیازمند لمس صورت و یا وسیله شخصی خود هستید، دست های خود را ضدعفونی کنید.

از لمس کردن سطوح خودداری کنید.

در خارج از منزل تا حد امکان از لمس سطوح خودداری کنید. از آنجایی که ویروس کرونا می تواند ساعت ها و حتی روزها بر روی سطوح زنده بماند، لمس سطوح عمومی و ضدعفونی نشده می تواند موجب درگیری شما با ویروس کرونا گردد.

جهت مشاوره با دکتر سمیرا زارع فر، متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری کلیک کنید.

دستمال کاغذی به همراه داشته باشید.

در دوران کرونا حتما چند دستمال کاغذی به همراه داشته باشید. شاید بپرسید که علت این توصیه عجیب چیست؟ اما بایستی به شما بگوییم که هرچند بخواهید از لمس سطوح در خارج از منزل خودداری کنید، اما در برخی مواقع به اجبار مجبور به لمس سطوح اجتماعی می شوید. برای مثال فشردن دکمه آسانسور، باز کردن و یا بستن در تاکسی و … از جمله کارهایی هستند که افراد در طول روز آن ها را انجام می دهند. از این داشتن یک دستمال یکبارمصرف می تواند به شما برای لمس این سطوح کمک کند.

فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

این روز ها حفظ فاصله 2 متر با فردی دیگر، یکی از دستورالعمل های وزارت بهداشت جهانی می باشد. زیرا با توجه به تحقیقات صورت گرفته، حفظ فاصله اجتماعی درست و مناسب، تا حدود زیادی از انتشار کرونا جلوگیری می کند. از این رو توصیه مدافون به شما این است که همواره فاصله 5 .1 الی 2 متری خود را از دیگران حفظ کنید.

از دست دادن و روبوسی اجتناب کنید.

همانطور که در بالا گفته شد، حفظ فاصله اجتماعی، یکی از اصلی ترین راه های جلوگیری از انتشار ویروس کرونا می باشد. از آنجایی که ویروس کرونا از راه تنفس انتقال می یابد، دست دادن و یا روبوسی کردن از عوامل اصلی انتشار این ویروس می باشند.

در مکان های شلوغ تردد نکنید.

تردد در مکان های شلوغ، احتمال ابتلا به ویروس کرونا را در افراد افزایش می دهد. زیرا رعایت فاصله اجتماعی مناسب در این مکان ها امکان پذیر نمی باشد. از این رو توصیه می شود که از تردد در مکان های شلوغ مانند: بازارها، اماکن تفریحی، مترو، اتوبوس و … خودداری کنید.

توقف در مکان های سرپوشیده را محدود کنید.

از آنجایی که در مکان های سرپوشیده، تهویه مناسبی صورت نمی گیرد، ویروس می تواند با سرعت بیشتری انتقال پیدا کند.به همین دلیل از حضور یافتن در مکان های سرپوشیده تا حد امکان خودداری کنید.

 

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 256

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.