چگونه از افسردگی در دوران کرونا پیشگیری کنیم؟

صحبت های زهرا محمد نیا ایمنی روانشناس آنلاین مدافون درباره افسردگی

یکی از مشکلات شایعی که این روزها بسیاری از افراد درگیر آن هستند، افسردگی است. اگر شما عضو آن دسته از افرادی هستید که در دوران کرونا مبتلا به افسردگی شده اید،  مطمئنا هر شرایط سخت دیگری، به راحتی شما را بهم خواهد ریخت.

چرا که یاد نگرفته اید که به هنگام مواجهه با مشکلات و چالش ها، واکنش های درستی داشته باشید.

تست آنلاین افسردگی

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آنچه باید درباره کرونا بدانیم

آنچه که به تازگی موجب ترس و بیماری بسیاری از هموطن های ما شده است، ویروس جدیدی است که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس جدیدترین آنها از خانواده ویروس های کرونا است. این ویروس به نام COVID-19 نامگذاری شده است. نسخه های قدیمی تر این ویروس مانند سارس SARS هم در چین و کشورهای دیگر از جمله ایران تا حدودی همه گیر شد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
سرطان روده بزرگ

سرطان روده بزرگ و یا همان سرطان کلون یکی از سرطان های شایع در دنیای امروزی به شمار می رود که میزان وقوع آن در دهه های اخیر بسیار افزایش یافته است.

در این مقاله از مدافون می خواهیم اطلاعاتی مفید در رابطه با این بیماری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
پیشگیری از تشدید اگزما در زمستان

اگزما چیست: از نظر علم دانش پوست، اگزما نوعی بیماری مزمن پوستی است که به معنای التهاب، قرمزی و خارش پوسته در لایه های سطحی پوست می باشد. یافتن علت اصلی اگزما دشوار است. این بیماری علاوه بر خارش و ایجاد کشیدگی و سوزش در پوست؛ به دلیل ظاهر ناخوشایندی که بر روی پوست ایجاد می کند موجب کاهش اعتماد به نفس بیماران می شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
بيش فعالي اختلالي كه قابل درمان است.

آیا آدم هایی را می‌شناسید که از این فعالیت به آن فعالیت می‌پردازند؟ چند کار را شروع می‌کنند ولی به ندرت حتی یکی از آن‌ها را تمام می‌کنند،مشکل تمرکز حواس دارند و به نظر می‌رسد به حرف دیگران زیاد توجه نمی‌کنند؟ این افراد ممکن است دچار کمی توجه بیش فعالی باشند که رایج‌ترین علت ارجاع کودکان به مراکز خدمات بهداشت و روان است. يكي از خصوصیات اولیه این افراد، توجه نداشتن است. برای مثال، بی‌نظمی و فراموشکاری در مورد تکالیف درسی یا کاری و بیش فعالی و تکانشگری.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
تاب آوری در بحران

تاب آوري بخشي از توانايي يك انسان محسوب مي شود كه با استفاده از آن مي تواند شرايط نامطلوب را پشت سر بگذارد و به نحو مناسبي از آن استفاده كند. انساني كه تاب آور است از هر بحران يك فرصت طلايي مي سازد، تاب آوري ظرفيتي براي مقاومت در برابر استرس و فاجعه است.پژوهش ها نشان مي دهند افراد واكنش هاي هيجاني متفاوتي نسبت به حوادث استرس زاي زندگي نشان مي دهند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
هیجان درونی ناخوشایند

خشم به صورت یک حالت هیجانی بار درونی ناخوشایند با فراوانی و شدت متغیر تعریف می شود که غالبا با انکار و ادراکات نادرست ، برانگیختگی جسمی و تمایل فزاینده برای انجام رفتارهای کلامی و یا حرکتی که از لحاظ فرهنگی ناپسند است، مشخص میشود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آلزایمر چگونه به جان ما می افتد؟

نام این بیماری را بسیار شنیده ایم و اگر کمی صادق باشیم همه ما از ابتلا به این بیماری هراس داریم، بیماری آلزایمر به مغز آسیب می رساند. این بیماری باعث از دست رفتن تدریجی و مداوم مغز شده و می تواند بر روی صحبت کردن، فکر کردن و انجام فعالیت های روزانه تأثیر بگذارد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
همه چیز درباره «فشار روانی»

فشار روانی یکی از مهم ترین علل بروز اختلالات جسمی و روانی است بررسی های گوناگون نشان می دهند که درصد بالایی از بیماری ها با فشار روانی ارتباط دارند. بیماری هایی از قبیل فشار روانی، سرطان، بیماری قلبی، آسم، میگرن و را در بر می گیرد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
اضطراب بیماری

براي شما هم پيش آمده كه دچار احساس بيماري يا ترس از گرفتن يك بيماري را داشته باشيد ولي زماني كه به پزشك مراجعه مي‌كنيد متوجه مي‌شويد كه بيماري خاصي نداريد و فقط دچار يك نوع اضطراب شده‌ايد و به اشتباه خود را بيمار انگاشته‌ايد اين اتفاق ممكن است گاه براي هر فردي رخ دهد ولي افرادي هستند كه زندگي‌شان با اين تفكر دچار رنج و ناراحتي شديدي مي‌شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
بارداری و سرطان سینه

دکتر محمد درچین، متخصص آنلاین آنکولوژی و رادیوتراپی مدافون در این مقاله و ویدئوی زیر در این باره توضیح داده اند.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از خانم های مبتلا به سرطان سینه در سن باروری هستند، اقدام برای حاملگی پس از درمان سرطان پستان، یکی از پرسش های رایج برای این بیماران است.

پاسخ این سوال پزشکی این است که سرطان های پستان که در دوران غیر از حاملگی تشخیص داده شده اند، باید به طور مناسبی درمان شوند و تا قبل از اقدام به بارداری تا زمان صحیح پی گیری شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

صفحه1 از5