سقط جنین

احتمالا تا به حال واژه سقط جنین را بارها و بارها شنیده اید. سقط جنین یا Abortion به معنی ازدست رفتن محصول حاملگی قبل از هفته 20 ام بارداری می باشد. در اصلاح پزشکی معمولا به از دست رفتن جنین قبل از 3 ماه اول بارداری سقط جنین و به از دست رفتن جنین پس از هفته 20 ام بارداری مرده زایی گفته می شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
اختلال افسردگی

برخی افراد، هنگام مواجهه با بحران ها و شرایط سخت، اعتماد به نفس خود را به کلی از دست می دهند و دیدشان نسبت به زندگی تغییر می کند. افسردگی عبارتیست که در چنین مواقعی برای شرح حال این افراد به کار می رود. اما آیا هر ناراحتی و یا تغییر خلقی افسردگی نام دارد؟ در ادامه همراه مدافون باشید تا با افسردگی و علائم آن آشنا شوید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
تفاوت استرس و اضطراب

اغلب افراد تفاوت میان استرس و اضطراب را نمی‌دانند و گمان می کنند که این دو یک چیز هستند. اما بایستی بدانید که استرس و اضطراب دو اختلال روانی جدا از هم هستند. گرچه استرس و اضطراب هر دو در دسته‌ی افکار منفی قرار می‌گیرند، اما با یکدیگر متفاوت‌اند. در این مقاله از مدافون به تفاوت های میان این دو خواهیم پرداخت. همراه مدافون باشید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
علائم اوتیسم

اوتیسم طیفی از اختلالات رشد، نمو و عصبی می باشد که در برخی از مهارت های کودکان مانند: مهارت های کلامی، اجتماعی و رفتاری اختلال ایجاد می کند. دلایل بروز این اختلال و درمان قطعی آن هنوز به طور کامل شناخته نشده، اما آمارها نشان می‌دهد تعداد کودکان اوتیستیک در جهان رو به افزایش است. خوب است بدانید که نشانه های اوتیسم در سنین مختلف متفاوت است. ما در ادامه این مقاله از مدافون به معرفی علائم اوتیسم در سه گروه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان خواهیم پرداخت.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آیا دیابتی ها می توانند روزه بگیرند؟

شروع ماه مبارک رمضان و لذت شنیدن صدای ربنا کنار سفره افطار، بسیاری از افراد را برای روزه داری ترغیب می کند. در این میان با تعداد بالایی از سوالات بیماران مواجه می شویم که آیا من می توانم روزه بگیرم؟ آیا روزه برای من ضرر ندارد؟

در این مقاله از مدافون به بسیاری از سوالات شما عزیزان درباره دیابت و روزه داری خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
روزه داری در پیک کرونا

از آنجایی که کرونا هر روزه تعداد زیادی از افراد را به خود درگیر می کند، با سوالات بسیاری از شما عزیزان مواجه شده ایم.

آیا افراد مبتلا به کرونا می توانند روزه بگیرند؟

آیا بیماران کرونایی با علائم خفیف می‌توانند روزه بگیرند؟

آیا مبتلایان بهبود یافته از کرونا در ماه رمضان می توانند روزه بگیرند؟

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
مشاوره پیش از ازدواج

 

ازدواج خوب و انتخاب همسر مناسب یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی افراد می باشد. چرا که زمانی که فرد ازدواج می کند، تمامی اهداف زندگی، روابط اجتماعی و خانوادگی فرد، تحت شعاع قرار می گیرند و تغییر می کند. افرادی که در آستانه این تصمیم گیری بزرگ قرار می گیرند ، دچار استرس و اضطراب زیادی می شوند که ممکن است این فشار استرس مانع از آن شود که شخص بهترین و درست ترین تصمیم خود را بگیرد .

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
عفونت قارچی واژن

عفونت قارچی چیست؟    

عفونت قارچی یا واژینیت کاندیدایی از قارچی به نام کاندیدا به وجود می آید که شایع ترین نوع آن کاندیدا آلبیکانس می باشد. این قارچ به صورت طبیعی درگلو، دهان، روده، پوست و واژن افراد قرار دارد. رشد بیش از اندازه این قارچ در واژن باعث به وجود آمدن عفونت و واژینیت می شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
عفونت های زنان

واژینیت یا همان التهاب واژن به علت به هم خوردن تعادل باکتری ها و قارچ های طبیعی موجود در واژن و افزایش آن ها به وجود می آید. این افزایش تعداد باکتری ها قارچ های واژن ممکن است باعث بروز علائمی در افراد گردند که بوی غیرطبیعی و نامناسب در ناحیه واژن یکی از اصلی ترین این علائم می باشد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
تفاوت کرونا انگلیسی و چینی

صحبت های دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون درباره تفاوت ویروس کرونای انگلیسی و چینی:

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

صفحه1 از6