شایعات و حقایق درباره کرونا

با شیوع ویروس کرونا در کشور، بازار شایعات و باورهای نادرست درباره این ویروس هم گسترش پیدا کرده است. برای مثال، یکی از این شایعه ها، این بود که مصرف الکل می تواند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند. متاسفانه این خبر نادرست موجب شد که به گزارش ایسنا تا زمان تهیه این مطلب 67 نفر از هم وطنانمان در شیراز در اثر مصرف الکل، جان خود را از دست دهند.

بر آن شدیم که شایعات و حقایق درباره این ویروس را با دکتر الناز منصوری، پزشک سانتر کرونا در میان بگذاریم. اگر شما هم در این زمینه پرسشی در ذهن دارید، به صورت رایگان در اپلیکیشن مدافون مطرح سازید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
7 نکته درباره لکه بینی در بارداری

جواب آزمایش خون و سونوگرافی نشان می دهد که به زودی فرزندی جدیدی به خانواده اضافه خواهد شد. دوران بارداری برای بسیاری از خانواده ها، بر خلاف آنچه تصور می شود، دوران سخت و پراسترسی هست. یک باره در ماه دوم بارداری لکه بینی اتفاق می افتد و پدر و مادر را نگران می کند. آنها برای درمان این مشکل و قطع لکه بینی به پزشک متخصص زنان مراجعه می کنند و....

در این مقاله خانم دکتر زهرا نادری، متخصص زنان و زایمان به 7 پرسش مهم درباره لکه بینی و خونریزی در بارداری پاسخ می دهند. برای دریافت مشاوره از خانم دکتر زهرا نادری و طرح سوالات خود می توانید اپلیکیشن مدافون را به صورت رایگان نصب کرده و با هزینه اندکی، پرسش خود را مطرح سازید.

ارسال ديدگاه (7 ديدگاه)
درمان خانگی تب در کودکان

 صورت های سرخ شده از تب، بی قراری، بی اشتهایی و گریه کودکان، صحنه آشنا برای بسیاری از پدر و مادرهاست. والدین کودک، نمی دانند که با استامینوفن تب را پایین بیاورند یا شیاف، به پزشک مراجعه کنند یا خیر. چه طور از تب شدید جلوگیری کنند. گاهی تب هیچ علامت دیگری ندارد و بر نگرانی والدین می افزاید. در این مقاله دکتر پرستو رستمی، فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان درباره تب در نوزادان و کودکان توضیح می دهد. برای دریافت مشاوره آنلاین از دکتر رستمی، می توانید به اپلیکیشن مدافون مراجعه کرده و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

ارسال ديدگاه (8 ديدگاه)
چند نکته درباره شایع‌ترین بیماری‌ گوارشی کودکان

یک متخصص کودکان گفت: گاسترو آنتریت( اسهال و استفراغ) سالانه بین 3 تا 5 میلیون کودک را از بین می‌برد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
تغذیه کودکان مبتلا به اسهال با این میوه‌ها ممنوع!

یک متخصص کودکان با اشاره به اینکه از مصرف موزهای رسیده و آب میوه‌های غلیظ هنگام ابتلا کودکان به اسهال باید پرهیز شود، اظهار کرد: شست‌وشوی سبزی و میوه‌ها با محلول گندزدایی نقش موثری در جلوگیری از ابتلا کودکان به این بیماری دارد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
10 نکته درباره اسهال کودک

اسهال کودک از آن بیماری هایی است که پدر و مادر را کلافه و کودک را بدخلق می کند. اما کمتر پدر و مادری پیدا می شوند که فرزندشان، دچار این مشکل در مدفوع نشده باشد. در این مقاله به مهم ترین و رایج ترین پرسش ها درباره اسهال در کودکان پرداخته ایم. دکتر داوود مطهری زاد، فوق تخصص گوارش کودکان به پرسش هایی درباره درمان اسهال، نشانه های اسهال در کودکان، اسهال شدید و ... پاسخ داده اند. با نصب اپلیکیشن مدافون می توانید پرسشهای خود را از دکتر مطهری زاد درباره اسهال کودک بپرسید.

ارسال ديدگاه (9 ديدگاه)
اسهال و استفراغ کودکان

بیشتر موارد اسهال در کودکان خفیف است و تا زمانی که کودک دچار کم‌آبی نشود، تهدیدی جدی برای سلامت او نیست. اما کم‌آب شدن بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد، پس بسیار ضروری است که اطمینان حاصل کنید در صورت وجود اسهال، کودکتان مقدار زیادی مایعات دریافت می‌کند.

ارسال ديدگاه (3 ديدگاه)
هفت گام ساده برای سلامت قلب ممکن است از زوال عقل نیز جلوگیری کند

تحقیقات جدید نشان می دهد که مراحل «هفت گام ساده» که برای حفظ سلامت قلب معرفی شده، ممکن است ابزار مفیدی برای پیش بینی خطر زوال عقل باشد.

ارسال ديدگاه (2 ديدگاه)

اطلاع از جدیدترین مطالب وب سایت

شماره موبایل*
نادرست

کد امنیتی
نادرست

Copyright 2018 MEDAFONE