مصرف صبحانه کامل موجب کالری سوزی بیشتری می‌شود

مصرف صبحانه کامل موجب کالری سوزی بیشتری می‌شود

نتایج یک مطالعه که توسط محققان آلمانی انجام شده است، نشان می‌دهد مصرف صبحانه مفصل با کالری بالا موجب ۲.۵ برابر شدن رویه چربی سوزی در بدن می‌شود.

 

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه «لوبک» در آلمان انجام شده است، نشان می‌دهد که مصرف صبحانه مفصل به جای شام می‌تواند از چاقی و قند خون بالا پیشگیری کند. 

این پژوهشگران در جریان مطالعه خود از ۱۶ مرد خواستند که به مدت سه روز صبحانه با کالری کم و شام با کالری زیاد صرف کنند. سپس این روند را معکوس کردند و این افراد مدت سه روز دیگر صبحانه با کالری زیاد و شام کم کالری صرف کردند.

نتایج این آزمایش نشان داد که خوردن صبحانه با کالری بالا باعث می شود فرایند چربی سوزی دو برابر بیشتر شود که یکی از معیارهای کارایی متابولیسم( سوخت و ساز) بدن است.

دکتر ژولیان ریشتر، مدیر این مطالعه می‌گوید:‌ نتایج این مطالعه برای همه افرادی که به خوردن صبحانه اهمیت نمی‌دهند، قابل توجه است.

وی گفت: ما به بیماران چاق و همچنین افراد سالم توصیه می‌کنیم تا برای کاهش وزن و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های متابولیکی، صبحانه مفصل به جای یک شام مفصل مصرف کنند. بیماری‌های متابولیکی یک اصطلاح پزشکی است که برای توصیف مجموعه‌ای از وضعیت‌ها  از دیابت، فشار خون بالا و چاقی بکار می رود.

این مطالعه که برای شناخت بهتر تاثیر زمان صرف غذا بر اندازه دور کمر انجام شد، نشان داد که مصرف صبحانه پر کالری باعث می‌شود بدن در طول روز ۲.۵ برابر بیشتر کالری بسوزاند که این موضوع برای افرادی که می خواهند دور کمر را لاغرتر کنند مفید است.

این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف صبحانه‌های کم کالری بطور معناداری باعث افزایش گرسنگی افراد در طول روز شد و آنها را به سمت مصرف شیرینی ها سوق می داد.

یکی دیگر از یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که «افزایش قند خون و غلظت انسولین» پس از خوردن یک صبحانه مفصل در مقایسه با یک شام پر کالری، کاهش می یابد.

متخصصان پس از مشاهده این نتایج، حدس می‌زنند که خالی شدن معده در هنگام صبح ممکن است نقشی در وضعیت متابولیسم بدن داشته باشد. آن‌ها فکر می کنند که شاید جذب مواد مغذی در بدن تابع «ساعت بدن» باشد.

منبع:ایرنا

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *