آلودگی هوا خشونت را افزایش می‌دهد

آلودگی هوا خشونت را افزایش می‌دهد

وقتی فرد به دلیل تنفس هوای آلوده که یکی از آنها کمبود اکسیژن است، بی حوصله می شود، قادر به کنترل خشم خود نیست و عصبی رفتار می کند.

یکی از مهم ترین مشکلات کلانشهرها، حجم بالای خودروهاست که آلاینده های خطرناکی مثل سرب تولید می کنند که بر عملکرد سیستم عصبی تاثیر منفی می گذارد و باعث بروز سردردهای شدید و کم شدن قدرت حافظه می شود و احتمال تولد کودکان مبتلا به نقص عضو و همچنین اوتیسم و بیش فعالی را دو تا سه برابر افزایش می دهد.

آلودگی هوا باعث کاهش آستانه‌ی تحمل و بروز پرخاشگری در انسان می‌شود. هنگامی که فرد به دلیل آلودگی هوا و کمبود اکسیژن بی‌حوصله و یا کم‌حوصله می‌شود توانایی کنترل خشم خود را از دست می‌دهد. درگیری‌های مردم پس از تصادف رانندگی در روزهایی که آلودگی هوا بیش‌تر شده افزایش می‌یابد. احساس نوع‌دوستی و کمک به دیگران و بخشش کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.

افزایش آلودگی هوا ارتباطی با افزایش ارتکاب جرایم غیر خشونت آمیز مانند دزدی ندارد اما میزان ارتکاب جرایم خشونت آمیز را به ازای هر ۱۰ میکروگرم در هر متر مکعب افزایش در ذرات ریز روزانه در هوا، ۱.۷ درصد و به ازای هر ۱۰ بخش در میلیارد افزایش در اُزن روزانه ۰.۵۹ درصد افزایش می‌یابد و بیشترین تاثیر آن در افزایش حملات است.

محققان خاطر نشان کردند: قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ممکن است اضطراب را افزایش دهد که می‌تواند منجر به رفتار مجرمانه و غیر اخلاقی شود.

در هر ساعتی از شبانه روز، در مدافون می تونی مشاوره روانشناسی آنلاین دریافت کنی. پس همین الان مدافون رو نصب کن!

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.