شربت «روی» طول دوره اسهال کودکان را کاهش می دهد

شربت «روی» طول دوره اسهال کودکان را کاهش می دهد

رییس انجمن علمی گوارش کودکان گفت استفاده از شربت «روی» که اخیرا برای درمان اسهال کودکان توصیه می شود, طول دوره اسهال و همچنین حجم مدفوع را در آنها کاهش می دهد

دکتر « غلامرضا خاتمی »، فوق تخصص گوارش اطفال با بیان این که خانواده‌ها باید در هنگام مواجه با اسهال کودکانشان، راهکارهای لازم را بدانند، اصلاح آب و املاحی را که از بدن کودک بیمار دفع می شود، ادامه تغذیه کودک برای جلوگیری از کاهش وزن پس از اصلاح اسهال و همچنین استفاده از شربت «روی» را از اهم درمان اسهال کودکان عنوان کرد.

دکتر خاتمی ادامه داد: اگر چه بیماری اسهال معمولا فصلی بوده و متعاقب باکتری‌ها ایجاد می‌شود، اما اکنون نیز با هجوم ویروس مواجه هستیم و اگر چه در فصل زمستان به سر می‌بریم ولی هم اکنون بسیاری از کودکان دچار اسهال و استفراغ هستند.

وی در خصوص علت انتخاب این بیماری‌ها به عنوان محورهای همایش، گفت: این دو بیماری از بیماری‌های شایعی است که هیچ خانواده‌ای از آنها در امان نیست.

وی، هدف از این همایش را بررسی اطلاعات جدید در مورد بیماری‌های شایع گوارشی و قرار دادن آنها در اختیار پزشکان عمومی، متخصصان اطفال و خانواده‌های ایرانی دانست و ادامه داد: ما بر این تصوریم که بحث و گفت وگو در این دو مورد کمک زیادی به بهداشت خانواده‌ها و سلامت کودکان خواهد کرد.

دکتر خاتمی همچنین در خصوص دل درد کودکان گفت: تاکید ما در درمان دل درد، جلوگیری از خود درمانی است.

وی با بیان این که دل درد کودکان، بیش از ۱۰۰علت دارد، گفت: تعدادی از این علت‌ها به پزشکان متخصص و عمومی مرتبط بوده و تعدادی نیز نیاز به راهنمایی جراح دارند.

منبع: سایت آفتاب

تاریخ نگارش:

شما اینجا هستید:

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

متوسط امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازدهندگان: 1

هنوز کسی امتیازی ثبت نکرده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *