راه های افزایش قد پس از بلوغ

کاربر مدافون:
سلام خانم دکتر، پسر 15 ساله ای دارم که بسیار علاقه مند به بازی والیبال می باشد. قد آن173سانت و وزن آن56 کیلوگرم می باشد. از لحاط جسمی هم مشکلی ندارد و کاملا سالم می باشد. علاقه مند است که برای والیبال، قد خود را بلند تر کند. میخواهم از شما بپرسم آیا امکان دارد که قد فرزندم از 173 سانت بلندتر شود؟ اگر امکان دارد روشی به ما معرفی کنید که هم سالم باشه و هم قد فرزندم بلندتر گردد. چون قد فاکتور خیلی مهمیه در بازی والیبال می باشد. شما بفرمایید از چه مکمل یا هورمونی برای افزایش قد می تواند استفاده کند؟

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
 کم کاری تیروئید یا هیپوتیروئید

صحبت های دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون، درباره کم کاری تیروئید:

کم کاری تیروئید به حالتی گفته می شود که غده تیروئید، هورمون های تیروئید را کمتر از مقدار طبیعی و مورد نیاز بدن تولید می کند. این کم کاری می تواند به دلیل اختلال در غده تیروئید و عدم تولید هورمون مورد نیاز توسط آن و یا اختلال در غده هیپوفیز(که دستور تولید هورمون تیروئیدی را به غده تیروئید می دهد) باشد.

جهت مشاوره با دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون کلیک کنید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
پرکاری تیروئید

صحبت های دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون درباره کرونا:

هاپرتیروئید یا پرکاری تیروئید، به حالتی گفته می شود که غده تیروئید به صورت غیرطبیعی شروع به تولید مقدار زیادی از هورمون های تیروئیدی می کند.

جهت مشاوره با دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون کلیک کنید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آسیب و تروما به سر در کودکان

صحبت های دکتر سارا نجفی پزشک عمومی مدافون در رابطه با آسیب به سر در کودکان:

گاهی کودکان به دلیل شیطنت ها و شرایطی سنی خود، در معرض آسیب های مغزی قرار می گیرند. در این مقاله از مدافون به شما عزیزان خواهیم گفت که در چه شرایط و با چه علائمی در کودکان بهتر است که به پزشک مراجعه کرده و فرزند خود را تحت معالجه قراردهید.

جهت مشاوره با دکتر سارا نجفی،پزشک عمومی مدافون بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
انواع روش های لیفت پوست صورت

صحبت های دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون در رابطه با انواع روش های لیفت صورت:

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، میزان کلاژن سازی و چربی پوست کاهش می یابد و همین امر موجب افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک بر روی پوست می گردد. از این رو برخی افراد بالای 40 سال به دنبال روش های جوانسازی پوست، جهت رفع چین و چروک های احتمالی پوست هستند.

جهت مشاوره با دکتر سارا نجفی وارد لینک شوید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
همه چیز درباره بوتاکس و فیلر

صحبت های دکتر سارا نجفی پزشک عمومی درباره بوتاکس و فیلر:

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از سم باکتری به نام Clostridium botulinum به وجود می آید. مکانیزم عمل بوتاکس به نوعیست که مانع ارتباط میان عصب و عضله می گردد و به اصطلاح باعث فلج شدن عضله می شود.

اگر این سم به صورت گسترده و سیستمیک وارد بدن گردد، می تواند عضلات گستره تر مانند عضلات تنفسی و عضلات قلب را فلج کند. در برخی موارد این سم می تواند منجر به مرگ افراد گردد. زیرا میزان گسترده ای از این سم، همان سم بوتولیسمی است که در کنسرو های مواد غذایی وجود دارد.

اما امروزه این سم به صورت رقیق شده و موضعی برای فلج کردن عضلات مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت مشاوره با دکتر سارا نجفی کلیک کنید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)