علل و درمان خون دماغ

علل و درمان خون دماغ

امروزه خونریزی بینی که به آن خون دماغ هم گفته می‌ شود، امری شایع است. بسیاری از مردم به خصوص کودکان کوچک ‌تر و افراد مسن، گاهی خون دماغ می‌ شوند. این مشکل شاید ترسناک به نظر برسد، اما در اغلب موارد مشکل جدی نبوده و قابل درمان است. در اصطلاح پزشکی به خونریزی بینی "اپیستاکسی" نیز گفته می شود. در ادامه این مقاله از مدافون، درباره علت خونریزی بینی و راه های درمان آن برای شما توضیح خواهیم داد. همراه مدافون باشید.

ادامه مطلب...

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
تغذیه مناسب پاییز

تغذیه مناسب پاییز

از مهر ماه که هوا کم کم رو به خنک شدن می رود و پاییز آغاز می شود، سبک زندگی، نحوه تغذیه و رژیم غذایی افراد نیز دچار تغییرات زیادی می شود. کوتاه بودن روزها، سردی هوا، بارندگی و... نحوه زندگی در پاییز را تغییر می دهد. برخی در این ماه دچار افسردگی می شوند. عده ای دچار خشکی پوست در پاییز یا آلرژی فصلی می شوند. در این مقاله، می خواهیم به تغذیه مناسب در فصل پاییز اشاره کنیم.

ادامه مطلب...

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
طرز رفتار صحیح با افراد معتاد

طرز رفتار صحیح با افراد معتاد

مصرف مواد مخدر علاوه بر فرد معتاد، خانواده و اطرافیان آن را نیز با مشکلات فراوانی درگیر می نماید. مطلع‌شدن از این ‌که عزیزی گرفتار اعتیاد شده، بسیار دردناک و شوکه‌کننده است و اغلب اعضای خانواده را دچار احساسات خشم، دل‌شکستگی یا کلافگی می ‌گرداند. هرچندکه این احساسات طبیعی هستند، ولی در چنین شرایطی، مهم حفظ امیدواری و تلاش برای حل مشکل است چرا که امکان بهبودی و درمان وجود دارد.

ادامه مطلب...

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
اعتیاد به گوشی

اعتیاد به گوشی و شبکه های اجتماعی

با پیشرفت تکنولوژی و ورود افراد به شبکه های اجتماعی، اعتیاد به تلفن همراه به وجود آمد. اعتیاد به تلفن همراه که بعضا به آن نوموفوبیا (ترس از بی موبایل بودن) نیز گفته می شود، اغلب به دلیل مشکل استفاده بیش از حد به اینترنت و تلفن همراه رخ می دهد. اعتیاد به اینترنت، بلایی است که امروزه گوی سبقت را از اعتیاد به مواد مخدر هم ربوده و به یک نگرانی جدی برای خانواده ‌ها تبدیل شده است.

ادامه مطلب...

حساسیت پاییزی

سوالات رایج درباره حساسیت پاییزی

از آنجایی که فصل پاییز برای برخی افراد با آلرژی و حساسیت همراه است، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به برخی سوالات رایج شما عزیزان درباره حساسیت پاییزی پاسخ دهیم. همراه مدافون باشید و تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

ادامه مطلب...

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
علائم و درمان آلرژی پاییزی

علائم و درمان آلرژی پاییزی

با شروع فصل زیباى پاییز، به تدریج واکنش هاى آلرژیکى آغاز مى شوند. برخلاف گمان برخی افراد، که تصور می کنند آلرژی فقط در بهار وجود دارد، پاییز نیز حساسیت هایی را برای افراد به وجود می آورد. از آنجا که روزها کوتاه تر می شوند و آب و هوا سرد می شود، علائم آلرژی بیشتر می شود و فصل پاییز به همراه عطسه و خارش چشم می آید. شدت بروز آلرژى در افراد مختلف، متفاوت است و درجه آن از خفیف تا شدید مى باشد. اما جاى نگرانى نیست، چرا که این آلرژى ها موقتى هستند و علائم حاد به ندرت در افراد ایجاد مى شود. در ادامه این مقاله از مدافون، با علائم، درمان ها و علل بروز آلرژی پاییزی آشنا خواهیم شد.

ادامه مطلب...

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)