راه های تقویت سیستم ایمنی بدن

با توجه به شرایط فعلی ایران و جهان (شیوع ویروس کرونا)، تقویت سیستم ایمنی بدن، یکی از راه های اصلی مقابله با ویروس کروناست. از این رو چندیست با سوال هایی نظیر: چگونه می‌توانیم سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟ روش های تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟ مواجه می شویم. راه های فراوانی برای افزایش سیستم ایمنی در بدن وجود دارد که ما در این مقاله به معرفی 4 مورد آن خواهیم پرداخت. همراه مدافون باشید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آیا دیابتی ها می توانند روزه بگیرند؟

شروع ماه مبارک رمضان و لذت شنیدن صدای ربنا کنار سفره افطار، بسیاری از افراد را برای روزه داری ترغیب می کند. در این میان با تعداد بالایی از سوالات بیماران مواجه می شویم که آیا من می توانم روزه بگیرم؟ آیا روزه برای من ضرر ندارد؟

در این مقاله از مدافون به بسیاری از سوالات شما عزیزان درباره دیابت و روزه داری خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
روزه داری در پیک کرونا

از آنجایی که کرونا هر روزه تعداد زیادی از افراد را به خود درگیر می کند، با سوالات بسیاری از شما عزیزان مواجه شده ایم.

آیا افراد مبتلا به کرونا می توانند روزه بگیرند؟

آیا بیماران کرونایی با علائم خفیف می‌توانند روزه بگیرند؟

آیا مبتلایان بهبود یافته از کرونا در ماه رمضان می توانند روزه بگیرند؟

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آیا من پارکینسون دارم؟

کاربر مدافون

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر، من دختری26 ساله هستم که مدتی هست که دست هام میلرزه و گاها درناحیه پا احساس سستی میکنم. ساده بگم انگار پاهام خالی میکنه و میخوام بیوفتم زمین. حافظم هم خیلی ضعیف شده و همه چیز رو خیلی زود فراموش میکنم. چند روز پیش مقاله ای در گوگل خوندم و متوجه شدم که این ها از علائم پارکینسون هستند. خیلی نگران شدم. در خانواده تا به حال کسی به این بیماری مبتلا نشده و میتونم بگم عامل ژنتیکی در خانواده نداریم. به نظر شما این ها میتونن از علائم پارکینسون باشن؟

وعده های دروغین پیش از ازدواج

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. من دختری 29 ساله هستم که حدود 9 سال است وارد رابطه با پسری 30 ساله شده ام. در ابتدا قصدی برای ازدواج وجود نداشت ولی پس از گذشت چند سال تصمیم برای ازدواج قطعی شد. پس از قطعی شدن این قضیه، مسئله را با خانواده خودم درمیان گذاشتم ولی ایشون هر بار به بهانه های مختلف شبیه فوت اقوام، مریضی برادر و یا مادر این موضوع را به تعویق انداخته اند.

مشاوره پیش از ازدواج

 

ازدواج خوب و انتخاب همسر مناسب یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی افراد می باشد. چرا که زمانی که فرد ازدواج می کند، تمامی اهداف زندگی، روابط اجتماعی و خانوادگی فرد، تحت شعاع قرار می گیرند و تغییر می کند. افرادی که در آستانه این تصمیم گیری بزرگ قرار می گیرند ، دچار استرس و اضطراب زیادی می شوند که ممکن است این فشار استرس مانع از آن شود که شخص بهترین و درست ترین تصمیم خود را بگیرد .

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
عفونت قارچی واژن

عفونت قارچی چیست؟    

عفونت قارچی یا واژینیت کاندیدایی از قارچی به نام کاندیدا به وجود می آید که شایع ترین نوع آن کاندیدا آلبیکانس می باشد. این قارچ به صورت طبیعی درگلو، دهان، روده، پوست و واژن افراد قرار دارد. رشد بیش از اندازه این قارچ در واژن باعث به وجود آمدن عفونت و واژینیت می شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
عفونت های زنان

واژینیت یا همان التهاب واژن به علت به هم خوردن تعادل باکتری ها و قارچ های طبیعی موجود در واژن و افزایش آن ها به وجود می آید. این افزایش تعداد باکتری ها قارچ های واژن ممکن است باعث بروز علائمی در افراد گردند که بوی غیرطبیعی و نامناسب در ناحیه واژن یکی از اصلی ترین این علائم می باشد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
خارش ناحیه تناسلی

کاربر مدافون

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر. من 19 سال دارم و مجرد هستم. اخیرا ترشحات زیاد و زرد رنگی دارم که بوی خاصی هم میدهد. خارش خیلی خفیف و کمی نیز دارم که برای چند لحظه در طول روز آن را حس میکنم.

تفاوت کرونا انگلیسی و چینی

صحبت های دکتر سارا نجفی، پزشک عمومی مدافون درباره تفاوت ویروس کرونای انگلیسی و چینی:

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)